چرا نباید درباره خوابهایی که میبینید، با دیگران صحبت کنید ؟ چرا نباید تعبیر خواب خود را جستجو کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 44 ثانیه

همه خواب میبینند و چه بسا خیلیها، پس از دیدن هر خوابی، به سرعت آنرا برای دیگران تعریف کرده یا به جستجوی تعبیر آن خواب در سایتها و کتابها میپردازند، اما چرا صحبت کردن یا جستجوی تعبیر خوابهایتان در کتابها اشتباه است ؟

چرا باید خوابهای خود را شخصی نگهدارید

دلایل زیر نشان میدهند که چرا باید خوابهایی که میبینید را شخصی نگاه دارید :

  1. خوابها نمادهایی اختصاصی برای خودتان هستند : زبان ضمیر ناخودآگاه، زبان نمادهاست. این بدین معناست که افرادی که در خواب خود میبینید، رویدادهایی که رخ میدهند و یا چیزهایی که میبینید، لزوما به معنای خودشان نیستند، بلکه نماد و زبانی خاص هستند،  کاملا اختصاصی و فقط مخصوص خودتان، که ضمیر ناخودآگاه شما برای بیان حرفها و منظورهای دیگر اش به شما نشان میدهد. دقت کنید که این نمادها برای هر شخص متفاوتند و بنابراین چیزی به نام یک علم تعبیر خواب جامع که برای همه انسانها و در تمام زمانها صدق کند ذاتا وجود ندارد. البته اگر یک مجموعه قرار داد معین در جامعه ای وجود داشته باشد یا علم استاندارد تعبیر خواب در جامعه ای مشخص، رواج پیدا کند و همه به آن باور کنند و در سطح ناخودآگاه، معنایی قرار دادی به دیدن خواب نمادهای مختلف دهند، این نمادها در این حالت است که کارآمد شده و میتوانند واسطی میان ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه تبدیل میشوند و به عنوان ابزاری برای تعبیر خواب مورد استفاده قرار گیرند. مثلا پرواز کردن چه بسا یک قرار داد نانوشته در سطح ناخودآگاه میان همه انسانها، برای رشد، قدرت و حس غرور و برتری نسبت به دیگران و… باشد. بر این اساس، احتمالا برایتان مشخص شده باشد که گفتن خوابها به دیگران یا جستجوی تعبیر آن در کتابها کار بیهوده ایست زیرا حقیقت تعبیر خواب پیچیده تر از این حرفهاست و هیچکس بهتر از خودتان، آن هم پس از شناخت کامل درون خود، نمیتواند آنرا تعبیر کند.
  2. خوابها دارای بسته های اطلاعاتی هستند : برای کسی که کمی از علم روانشناسی بداند، خوابهای شما عمیق ترین آرزوها و خواسته های ناخودآگاهتان، نیازهایتان، فردی که عاشقش هستید و…را نشان میدهند. بر این اساس با گفتن این اطلاعات به دیگران شما عملا در حال لو دادن اطلاعات هستید. مثلا وقتی عاشق فردی باشید، بیشتر خواب او را خواهید دید زیرا ضمیر ناخودآگاهتان متوجه شده است که او فرد مناسب شماست به همین علت با نمایش بیشتر او در خوابهایتان، سعی دارد او را همواره در اطرافتان نگاه دارد، حتی در خواب.
  3. رخ میدهند : وقتی خوابهای خود را به دیگران بگویید و آنها برای شما تعبیر کنند، خصوصا اگر تعبیر بدی کرده باشند، ناخودآگاهتان روی آن معنا هیپنوتیزم شده و ضمیر ناخودآگاهتان بدون اینکه بدانید چگونه ، باعث رخ دادن آن خواب در حقیقت زندگیتان میشود.
    عامل اسرار آمیز بودن خوابها و اینکه ابهامات زیادی درباره آنها وجود دارد، باعث میشود که ناخودآگاه شما پس از گیجی حاصل از خواب دیدن، درباره آن پذیرا تر شده و ذهنتان به سادگی روی تعبیری که دیگران از خوابی که دیدید میکنند، هیپنوتیزم شود. این موضوع دقیقا همان چیزی است که باعث میشود حرفهای فالگیر و پیش بینی هایش نیز برایتان رخ دهد ! زیرا ذهنتان با انبوهی از ابهام روبرو شده و به همین علت پیش بینی های فالگیر مستقیما به ناخودآگاهتان تزریق میشود و خود، با دستهای خودتان، بدون اینکه بدانید باعث رخ دادن تعبیر های دیگران میشوید.(چطور در یک مکالمه روزمره، فرد مقابل را با استفاده از تکنیک های هیپنوتیزم گفتاری هیپنوتیزم کنید ؟)
  4. بسیاری خوابها بی معنی هستند : باید پذیرفت افراد عادی که ذهن آرامی ندارند و مدیتیشن یا تمارین مشابه را برای آرامتر کردن ذهن خود نمیکنند، خوابهای بی معنی زیادی میبینند. اما کماکان بسیاری از افراد در جامعه بیش از حد به خوابهایی که میبینند حساس هستند و گویی روی آنها وسواس دارند و سعی دارند بگویند تمام خوابها لزوما معنا دار است.


صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%