چگونه در 6 گام ساده ، همه ی قوای ضمیر خود آگاه و ناخودآگاه خود را ، برای ثروتمند شدن ، به کار گیرید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 4 دقیقه و 31 ثانیه

تولید پول و ثروتمند شدن ، یکی از خواسته های بزرگ همه افراد است و تقریبا همه افراد دوست دارند بدانند که چگونه میتوان ثروتمند شد.همه ، دنبال راهی تضمینی و قطعی هستند که به آنها کمک کند از همه قوای ذهن خود استفاده کنند تا به هدف خود برسند.قطعا تا کنون توصیه های بسیار و مطالب بسیاری را در این باره خوانده اید که به احتمال زیاد ، هیچکدام از آنها تا این لحظه ، پاسخ شما را نداده اند وگرنه درحال خواندن این مطلب نبودید ! در هرصورت ، باید به اطلاعتان برسانیم که جستجوهایتان برای یافتن پاسخ این سوال ، پایان یافته و اکنون باید یاد آور شویم که شما در حال حاضر ، در قلمرو قدرت نامحدود هستید ، و بنابر این ، قرار است تا لحظاتی بعد ، چیزی را فرا بگیرید ، که 100 درصد کار خواهد کرد و به سرعت شما را ثروتمند خواهد کرد ! متن زیر از کتاب Think And Grow Rich نوشته ی ناپلئون هیل گرفته شده است و با یقین اعلام میکنیم ، این متن ، همه توان روحی ، ذهنی ، ضمیر خود آگاه و ناخودآگاه شما را برای رسیدن به ثروت مورد نظرتان متحد خواهد کرد ! 6 اصل مطرح شده در این مطلب ، از اصول بسیار عمیق و ظریف و سطح بالای روانشناسی پیروی میکند که توضیح همه آنها نیازمند مقاله جامعی است(البته اشاره مختصری به دلایل علمی آنها کرده ایم) ، توصیه ما این است که این اصول را چشم بسته از ما قبول کنید و به کار ببندید ، و مدتی بعد ، نتیجه ی موفقیت خود را به گوش ما برسانید ! جالبتر این است که از این مطلب ، میتوانید برای رسیدن به هر آرزویی که دارید، استفاده کنید.راههایی که تا الان آزموده اید ، جواب نداده است.پس شاید بد نباشد که یکبار هم این 6 اصل را بیازمایید تا خود ببینید که با اتحاد قوای ضمیر ناخودآگاه و خودآگاهتان ، چطور ثروت را جذب زندگی خود خواهید کرد !  در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 1. مقدار دقیق پولی که میخواهید بدست بیاورید را مشخص کنید: این مقدار پول را بصورت کاملا دقیق ذکر کنید.نه اینکه بگویید “من مقدار زیادی پول میخواهم”.دقیقا تا یک ریال آخر مقدار پولی که میخواهید را تعیین کنید.و به این فکر کنید که چرا این پول را میخواهید و با داشتن این پول ،زندگی شما چگونه خواهد شد ؟
 2. دقیقا بنویسید که در ازای رسیدن به آن مقدار پول ، حاضرید چه چیزهایی را بدهید ؟ باید مشخص کنید که برای رسیدن به آن مقدار پول که مد نظر دارید ، دقیقا چه چیزهایی را حاضرید قربانی کنید ؟ هیچ چیزی را رایگان به کسی نمیدهند.یکی از انتقاد های جدی که به فیلم سکرت ( راز) وارد شد، این است که همه چیز را بصورت رویایی و بی زحمت نشان میدهد گه این نگرش، کاملا رد شده است.بر خلاف نظر فیلم راز ، کائنات ، فقط بخاطر اینکه چیزی را میخواهید ، آنرا به شما نخواهد داد ! باید برای رسیدن به چیزی که میخواهید ، بها بپردازید .کم خوابی ، تلاش ، مطالعه ، مشورت گرفتن با دیگران ، و غیره.
 3. تاریخ کاملا مشخصی را برای رسیدن به آن تعیین کنید: بسیار مهم است که یک تاریخ مشخص و زمان حداکثری مشخص را برای رسیدن به هدف خود ، تعیین نمایید وگرنه ضمیرناخودآگاهتان ، حرف شما را یک دروغ خواهد دانست و انگیزه لازم را در شما ایجاد نمیکند.قانونی به نام قانون پارکینسون وجود دارد که در آن میگوید : هر کار ، همانقدر طول خواهد کشید که برای انجامش به خود مهلت داده اید ! زمان زیادی را به هدف خود تخصیص ندهید ، یک زمان منطقی و نسبتا کوتاه را تعیین کرده و باور داشته باشید که در آن تاریخ ، به هدف خود خواهید رسید.در نهایت اگر لازم شد میتوانید اندکی به خود وقت اضافه دهید.
 4. استراتژی رسیدن شما چیست ؟ برنامه کاملا مشخصی بچینید : یک استراتژی و برنامه منظم را دقیقا بنویسید که شما را به هدف مورد نظر ، میرساند.به دقت فکر کنید و برنامه ایی منظم تعیین کنید.نکته مهم اینجاست که ، پس از تعیین نقشه و استراتژی رسیدنتان به هدف ، همین الان شروع کنید ! در همین لحظه ! وگرنه ضمیر ناخودآگاه شما باور نخواهد کرد و اگر باور نکند و اعتماد میان شما تخریب شود ، هیچ انگیزه ایی را در شما ایجاد نخواهد کرد.
 5. یک متن شخصی بنویسید : در موبایل یا یک برگه کاغذ که همواره همراهتان است ، متنی ، مبنی بر اینکه دقیقا چه مقدار پول و چرا میخواهید ، در چه محدوده زمانی آنرا میخواهید،و در ازای این مقدار پول حاضرید چه بهایی را بپردازید ، نوشته،و برنامه ای کاملا مشخص برای چیزی که میخواهید به آن برسید، تعیین نمایید.در واقع،این مرحله ، جمع بندی چهار مرحله اول است.
 6. خود را روی این متن ، هیپنوتیزم کنید : اول از هر چیز ، یکبار دیگر تکرار میکنیم که زیبایی این روش در این است که برای رسیدن به هر چیزی ، کار میکند ! اگر پنج مرحله اول را به دقت خوانده باشید ، احتمالا اکنون منتظر آخرین مرحله از این روش فوق العاده هستید .مرحله 6 ام ، بسیار ساده است .کافیست متنی را که در مرحله 5 آماده کردید ،دو و یا تعداد بیشتری مرتبه در طول روز بخوانید.مثلا ، یک بار قبل از خواب و یک بار پس از بیدار شدن.نکته مهم اینجاست که شما باید ، حین خواندن این متن ، خود را با همه وجود در مقصد ببینید ، حس کنید و عمیقا باور کنید که هم اکنون در مقصد هستید و به هدف خود رسیده اید.بدین ترتیب ، با تکرار مدام ، ضمیر ناخودآگاه شما ، برنامه ریزی میشود و حتی زمانهایی که حواستان نیست ، ضمیر ناخودآگاه شما را به سمت هدف خواهد برد.یک باور ، از تکرار ، دیدن ، حس کردن و تخیل کردن و تمرکز کردن روی جمله و مساله ایی خاص به وجود می آید.هرچیزی که بارها در ذهن خود تکرار میکنید،ضمیر ناخودآگاه شما ، آنرا به حقیقت تبدیل خواهد کرد.باور شما حقیقت را میسازد.

چند نکته :

 • اگر 4 مرحله اول را مورد بررسی قرار دهید ، خواهید دید که کلمه ی “دقیقا” ، در آنها نقش مهمی دارد.در مقاله ییقین ، مهمترین عامل در رسیدن به موفقیتگفتیم که یقین داشتن چیزی است که باعث عمل کردن ما و حرکتمان میشود.تا وقتی که همه چیز در هاله ایی از ابهام قرار دارد ، ضمیر ناخودآگاه شما ، هرگز تمایلی برای تولید انگیزه در شما ، نخواهد داشت.همچنین به شما توصیه میکنیم که مقالهچگونه با ضمیر ناخودآگاه خود مذاکره کنید ؟را مطالعه کنید تا متوجه شوید که نبود انگیزه به چه علت رخ میدهد ! در واقع ، وقتی ضمیر ناخودآگاه شما ، همه چیز را در هاله ایی از ابهام ببیند و اعتمادش به شما از دست رفته باشد ، انگیزه ایی را در شما برای تلاش ، ایجاد نخواهد کرد.
 • اصل روانشناسی پشت مرحله 3 این است که باعث شود ، انتظار چیزی را بکشید.و انتظار کشیدن ، بخشی از هیپنوتیزم است ! وقتی منتظر هستید که چیزی رخ دهد ، ضمیر ناخودآگاهتان ، روی آن موضوع متمرکز میشود.دقیقا مانند زمانی که منتظر کسی هستید.بدین ترتیب ، ضمیر ناخودآگاه شما همه توانش را روی آن مساله متمرکز کزده و تمرکز بیشتری برای رسیدن به هدف ، در شما ایجاد خواهد شد.و باور شما نسبت به اینکه در تاریخ مذکور ، به هدف میرسید ، افزایش میابد.و وقتی به چیزی باور قوی داشته باشید ، تلاشتان بیشتر شده و نتایج بهتری کسب میکنید و با نتایج خوب ، بازهم باور خود را بیشتر کرده و در چرخه ی بسیار سازنده ایی میفتید.
 • در مرحله چهارم ، شما مجددا در حال ساخت اعتماد ، میان خود و ضمیر ناخود آگاهتان هستید.اول با نشان دادن اینکه درحال برنامه ریزی و استراتژی ریختن هستید و دوم با این نکته که در همان لحظه ، کار را شروع میکنید.و این مساله ، ضمیر ناخودآگاه شما را قانع میکند که به کمک شما بپردازد و حسها و انگیزه های بسیار مثبتی را در شما ایجاد کند و به سرعت ، این انگیزه را در درون خود ، حس خواهید کرد.
 • نکته ظریفی پشت مرحله دوم وجود دارد و آن این است که نیمکره ی چپ مغز شما را فعال میکند .بسیاری از افراد فکر میکنند که پول ، قرار است به یکباره نازل شود ! در حالیکه قانون ارزش، در همه دنیا ، صادق است ! برای رسیدن به یک چیز ، باید اول بهای آنرا بپردازید.و وقتی که این موضوع را به خود گوشزد میکنید ، اولا سختی های رسیدن به آنرا به جان میخرید و ضمیر ناخودآگاهتان به سختی ها قانع میشود(زیرا خودتان خواسته اید!) ، و ثانیا ، نگاهی منطقی را بر ذهن خود حاکم میکنید .
 • در مرحله ششم ، شما در تلاش هستید که همه این نکات فوق العاده را تبدیل به یک الگوی اتوماتیک و ناخودآگاه کنید ! نکته زیبای این مساله اینجاست که اگر مرحله 6 را بخوبی انجام دهید ، زین پس ، روند رسیدن شما به موفقیت و یا ثروت مورد نظر ، به یک فرآیند تمام اتوماتیک مغزی تبدیل خواهد شد و این مساله فوق العاده است ! یعنی گویی به خوابی فرو میروید(منظور ، زندگی کردن بصورت عادتگونه و با هوشیاری کم است) و در مقصد ، یعنی موفقیت ، بیدار خواهید شد.مرحله 6 ، در ابتدا نیاز به انرژی دارد و باید بصورت منظم انجام شود.اما پس از مدت کوتاهی تکرار ، ضمیر ناخودآگاه شما برنامه ریزی شده و پس از آن ، بدون اینکه سختی احساس کنید ، بصورت اتوماتیک ، بسمت موفقیت و جذب ثروت خواهید رفت !

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع