گرگی درنده در پوستین بره، وقتی هویت دروغین، Ego یا همان منیت، در قالب فردی به ظاهر مذهبی در آید

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 4 ثانیه

همه مذاهب، واقعا از حقیقت های عمیقی نشات گرفته اند اما از آنجاییکه فساد و ناهوشیاری در هر سیستمی میتواند به وجود آید، وضعیت فعلی و نگاه فعلی افراد به مذهب و درکشان از آن نیز کاملا گره خورده و گویی آن حقیقت نابی که در ابتدا دیده میشد، چیز دیگری شده است. در این مقاله به شما گفته خواهد شد که هویت دروغین چطور میتواند در قالب یک فرد ظاهرا مذهبی در جامعه ایجاد شود و چقدر این موضوع خطرناک است !

گرگ در پوستین بره

هویت دروغین، همان حس “منیت” و در حقیقت تصوری است که از خودتان دارید(من، فلانی، فرزند فلانی، متولد فلان شهر، دارای این بدن در این زمان و این مکان از کره زمین هستم و این خانواده من است و…) و یا به عبارت دقیق تر، همین صدایی است که دائم از درون حرف میزند. این هویت دروغین و یا همان Ego، عامل تمام مشکلات و بدبختی ها و حسهای بد شما و تمام جهان است و تمام کارهای منفی که در سطح جهان میبینید نیز از همین گرگ درون نشات میگیرد. و باید گفت این گرگ غریبه نیست ! خودِ شما هستید ! منظورمان دقیقا همین حس “منیت” و حسی است که نسبت به خودتان دارید. و مذاهب در اصل آماده اند که شما را متوجه چیزی بیرون خودتان کنند و شما را از این حس منیت دور کنند(و نشان دهند که این هویت دروغین ذاتا وجود ندارد و شما وجود بزرگتر و عمیق تری هستید) و با تمام جهان متصل نمایند و هویت حقیقی و عمیق تری از وجودتان را به شما نمایش دهند.

در این میان، یک چیز بسیار خطرناکی که زیاد هم گسترش میابد، افراد ظاهرا مذهبی هستند که در گذر زمان، مثلا مفهومی مثل “آبرو و حیثیت” داشتن یا حتی “غرور” داشتن در وجودشان پرورش میابد و حتی جامعه به (غرور، حیثیت، آبرو یا مفاهیم مشابه) افتخار میکند ! و آنچه باید بدانید این است که دقیقا همینجاست که گرگی درون پوستین بره رشد میکند و اینبار این گرگ بسیار خطرناک تر از قبل نیز خواهد بود زیرا به ظاهر، یک بره مظلوم است ! جملات زیادی از مذاهب وجود دارد که برداشت اشتباه داشتن از آنها بسیار ساده است و مثلا نتیجه این برداشت های اشتباه، میتواند این باشد که یک فرد، به شدت آبرومند شود و حیثیتی برای خود گسترش دهد و بسیاری از کارهایش نیز در جهت حفظ همین هویت دروغین انجام شود. در اینصورت آنچه باید فرد به آن آگاه شود این است که برداشت کاملا اشتباهی از هرآنچه در ادیان و مذاهب و…گفته شده داشته و علت این برداشت غلط نیز فقط این است که قبل از اینکه خود فرد به سطح درک مشخصی برسد، فقط از یکسری شنیده ها نتیجه گیری کرده است. فردی ظاهرا مذهبی که به شدت روی آبرو داشتن مقید است و حتی حین نشستن به دقت لباسهایش را جمع و تمیز میکند و با غرور خاصی نیز حرف میزند و چه بسا در کلام میگوید “ما که نمیخوایم مدیون شما بشیم” یا “فلان نوع افراد با فلان نوع پوشش، افراد ملعونی هستند و ما باید از فلان عده دفاع کنیم”، در حقیقت تمام مسیر را اشتباه رفته زیرا برند، گروه، اکیپ یا منیتی شکل داده و دفاع از این هویت دروغین، در تمام ابعاد کارهای روزمره او، به ظرافت تمام جاسازی شده است ! البته Ego یا هویت دروغین، هرگز این جمله را از قدرت نامحدود نخواهد پذیرفت زیرا پذیرفتن این جمله، ظاهرا به معنای پایان وجود داشتن هویت دروغین آن فرد خواهد بود. حال آنکه در حقیقت، پذیرفتن این جمله و کنار گذاشتن منیت، مقدمه دستیابی به هویت حقیقی و بینهایت، و خدای حقیقی در وجود هر فرد است.

یک فرد که حقیقتا با خداست، بیش از آنکه با آبرو باشد، “بی آبرو” است ! زیرا او هویت دروغین خود و تلاش شدیدی که برای حفظ مفهوم “آبرو برای خود” داشته را کنار گذاشته(و در عوض آبرو و حیثیت حقیقی خود را پیدا کرده) و تسلیم “خدا(به خود+آی)” شده است و خدا چیزی نیست جز هویت حقیقی هر فردی که جدا از او هم نیست اما صد البته از هویت دروغین او جداست ! به شدت بترسید از کسانیکه به خود به هر عنوانی حتی به عنوان مذهب، آبرو و حیثیت قائلند زیرا این نیز یک نوع پروش “منیت و غرور” است و ارتباطی با مسیر رشد حقیقی ندارد. فرد رشد یافته حقیقی، کسی است که از شر هویت دروغین و منیت خود خارج شود و هویت حقیقی خود را بیابد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%