اکثریت به دنبال چه چیزهایی هستند ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 11 ثانیه

یکی از استدلالهای خطرناکی که از افراد در ابتدای مسیر رشد زیاد شنیده میشود و خطرناک است، تکیه به نظرات دیگران و عموم مردم است. اما به راستی آیا نظرات اکثریت و عموم مردم چیزی است که باید دغدغه ذهنی و تعیین کننده ادامه مسیر شما باشد ؟

عموم چه میکنند و به دنبال چه چیزهایی هستند ؟!

تاکنون دقت کرده اید که بیشترین تعداد اعضا در کانالهای تلگرام و فضاهای مجازی، مرتبط با چه موضوعاتی است(جک و طنز و سرگرمی، محتوای پورن، و غیره. که عیبی هم ندارد و در حال قضاوت نیستیم، اما خوب دقت کنید که اکثریت لزوما نباید تعیین کننده مسیر شما باشند ! ) ؟ تاکنون دقت کرده اید که کیفیت زندگی اکثریت مردم چگونه است ؟ تاکنون دقت کرده اید که کیفیت ازدواج و وضعیت رابطه عشقی عموم مردم چگونه است ؟ دقت کرده اید که قضاوتهای عموم مردم(حتی نسبت به زندگی خودتان) چگونه است ؟ تاکنون دقت کرده اید که وضعیت مالی عموم مردم چگونه است ؟ تاکنون دقت کرده اید که عموم مردم چه تفریحاتی و چه نوع زندگی دارند ؟ تاکنون دقت کرده اید باورهای عموم مردم نسبت به خدا یا هر باور دیگری که دارند چه قدر خالص و ناب است !؟ همه اینها و کلی شاخه دیگر، به خوبی نشان میدهد “عموم” و “اکثریت”، هرگز چیزی نیستند که بخواهید تصمیمهایشان را معیار درست یا غلط بودن مسیری که طی میکنید قرار دهید ! و متاسفانه در شروع مسیر رشد، تازه کارها به شدت تحت کنترل نظرات همین “عموم” هستند.

در هر صورت، اینکه عموم کجا میروند و چه میکنند اصلا عیبی ندارد و ارتباطی به شما نیز ندارد ! اما اگر شما طوری ذهنتان آموزش دیده باشد که دقیقا بر اساس تصمیمات عموم مردم کنترل و جهت دهی شوید، مشکل خطرناکی است ! باید آگاه شوید دنبال کردن عموم هرگز و تا انتهای عمرتان راهی نخواهد بود که بخواهد شما را به هوشیاری بالاتر برساند، زیرا گویی مردم در تمام طول تاریخ اینطور بوده اند که هرچقدر تعدادشان بیشتر شده، سطح هوشیاری و عقل آنها نیز گویی پایین تر آمده و این موضوع را در فجایع مختلف تاریخی نیز به خوبی میتوان شاهد بود ! در حقیقت عده ای که واقعا باعث رشد شما هستند، درصد بسیار معدودی از جامعه اند که حرفهایشان را در تاکسی یا سوپرمارکت سرکوچه یا حتی در تلویزیون و رسانه های عمومی نخواهید شنید. از این روست که باید خود را عادت دهید از این وابستگی شدید به تایید شدن مسیرتان توسط “عموم” خلاصی یابید. وگرنه رشد عملا برای شما یک غیر ممکن خواهد بود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%