حقیقت، خیلی خیلی دورتر از آن چیزی است که تا به امروز در اطراف خود دیده یا شنیده اید!

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 51 ثانیه

یکی از چیزهایی که توجه به آن، بسیار مهم است، ارتباط حقیقت ذاتتان و هستی، با وضعیت فعلی جهان اطراف شماست(سیاست، ادعاهایی که از اطرافیان شنیده اید، مکاتب و مذاهب و حرفهایی که میشنوید و…). و باید بدانید متاسفانه، حقیقت این جهان و وجود شما، هیچ ارتباطی به وضعیتی که در اطرافتان میبینید یا میشنوید ندارد. در حقیقت حتی با وجود اینکه تمامی مذاهب به زبانهای مختلف، از حقیقت واحدی حرف زده اند، اما آنچه این روزها در اطراف خود میبینید، دیگر واقعا ربطی به آن حقیقت نیز ندارد !!!

حقیقت، در برابر آنچه این روزها در جهان اطراف خود میبینید و میشنوید

وقتی یک بچه در کشوری به دنیا می آید و روز به روز بزرگتر میشود، این سوال که “من که هستم و اینجا چه میکنم و حقیقت این جهان چیست؟ خالق و خدا کیست و چیست و اصلا هست یا نه !؟”، در ذهن او شروع به کار میکند. و در مسیر رشد تا بزرگسالی و حتی پیری، آن کودک بارها و بارها، به دعوت فرهنگی که در آن رشد کرده است، به دعوت مذاهبی که در اطرافش است یا مسیرهایی که با آنها مواجه میشود، آری میگوید و هربار کاملا متصور میشود که حقیقت و مسیر شناخت و حرکت تا عمق آنرا یافته است. یکی مکتب یا مذهبی را به دست میگیرد و چون تصور دارد حرف خودش درست است، دیگران را به کشتن میدهد و با دیگران میجنگد، دیگری بی دین بودن را مسیر حقیقت خودش میابد و متعصبانه در آن پیش میرود و دیگران را نیز به آن دعوت میکند، دیگری شیطان پرست میشود، یکی دیگر گاو پرست میشود، و بصورت خلاصه، هزاران مکتب و مذهب و نگرش، در مسیر رشد هر فرد ظاهر میشوند و معمولا افراد عادی جامعه، با پناه آوردن به هر مکتب یا هر مذهبی، متصور میشوند که حقیقت نهایی را یافته اند. حال آنکه متاسفانه، باید گفت حقیقت نهایی این جهان، واقعا هیچ ارتباطی به زندگی و افرادی که در اطرافتان میبینید ندارد. شاید برایتان عجیب باشد که چه بسا خیلی جاها پرچم و نام خدا را نیز ببینید، اما با این وجود و در حقیقت، هیچ ربطی به خدا و آن خالقی که به دنبالش هستید ندارد و در حقیقت شیطانی ترین جای ممکن باشد ! و این، کار کسی که به دنبال حقیقت است را سخت تر میکند. بیچاره به دنبال خدای حقیقی میگردد، و خوشحال از اینکه گویی آنرا یافته، به سمتش میرود و بعد میفهمد گویی مسیر را اشتباه آمده !

باعث افسوس است که اگر پس از سالها رشد و کار کردن روی خودتان، فقط یک بار و یک لحظه، حتی بخشهای کوچکی از حقیقت این جهان و وجود خود را تجربه کنید، خواهید دید که هیچ بخشی از زندگی که خصوصا این روزها، انسانها برای خود رقم زده اند و شکل داده اند، به حقیقت وجود شما و این جهان هیچ ارتباطی ندارد ! و شاید توضیح دادن این تفاوت با زبان و کلمات، سخت ترین و غیر ممکن ترین کار ممکن باشد. اما همینقدر کافی است که بشنوید شهری که در آن قدم میزنید و سیاست مدارانی که میبینید و حتی مدعیانی که نام خدا را یدک میکشند، هیچ ربطی به حقیقتی که “بر اساس فطرت و ذات خدایی خودتان” به دنبالش هستید ندارند! اصل سخن، با آن دسته حقیقت طلبانی است که بارها و بارها، ناخواسته، روی یک فرد، روی یک مذهب، روی یک نگرش یا روی هر چیز دیگری، متعصب میشوند و آنرا هویت خود میکنند و سپس به جان دیگران می افتند. باید گفت از تمام این مقاله، کافیست این را یاد بگیرید که یک بار دیگر به تعصباتی که احیانا ممکن است در ذهنتان شکل گرفته باشد، دقت و توجه کنید و یک بار دیگر به آنها تردید کنید. و مطمئن شوید حقیقت طلبی شما، مورد سو استفاده عده دیگری قرار نگرفته. و این اصل را حتی حین دنبال کردن مطالب از قدرت نامحدود یا هر مرجع دیگری همواره لحاظ کنید. بدین ترتیب در مسیر کشف حقیقت، مسیر مطمئن تری را خواهید داشت.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%