آیا واقعا گذشت زمان ، همه چیز را درست میکند ؟آیا زمان به تنهایی ، ویژگی بهبود کنندگی برای زخم های روانی دارد ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 42 ثانیه

آیا گذشت زمان ، واقعا همه چیز را درست میکند ؟

چندبار این جمله معروف را شنیده اید که : “گذشت زمان هر چیزی را درست خواهد کرد ” ؟

بسیاری از مردم ، از این عبارت برای حل مشکلات خود استفاده میکنند.بدینصورت که میگویند اگر مشکلی وجود دارد ، کافیست بخوابید ، استراحت کنید ، یا عمر خود را بگذرانید تا همه چیز بصورت جادویی و بخاطر گذر زمان درمان شود ! آیا این مساله درست است ؟

در این مقاله ، این عبارت را ارزیابی خواهیم کرد تا مشخص شود آیا گذر زمان ، واقعا همه چیز را درمان میکند یا خیر ؟

آیا واقعا گذشت زمان ، هر چیزی را درست میکند ؟

  • مردی بود که اعتماد به نفس بسیار بالایی داشت.زیرا باور داشت که میتواند هر چیزی را بدست آورد. پس از اینکه ازدواج کرد ،او نتوانست رابطه ی عشقی خود با همسرش را به خوبی حفظ کند و اعتماد به نفس او کم کم افت کرد و متوجه شد که برای قدرتش ، محدودیت هایی وجود دارد.از آنجایی که او باور داشت گذر زمان هر چیزی را درمان خواهد کرد ، تصمیم گرفت که صبر کند تا این اتفاق بیفتد.اما از آنجایی که اعتماد به نفس ، بدون ایجاد دستاورد های واقعی در زندگی ، نمیتواند ایجاد شود ، او مدام صبر کرد اما همه چیز فقط بدتر و بدتر شد.
  • پدر او ، مردی بسیار خشن و بد اخلاق بود و با مادرش ، خیلی بد برخورد میکرد ، به همین علت ، او ترس عمیقی را در وجودش برای وابستگی و تعهد به یک فرد ، در زندگی خود تجربه کرد و این ترس مدتها باعث شد که هیچوقت نتواند به کسی وابسته شود و رابطه ی عشقی خوبی را تجربه کند.
  • همواره او را در مدرسه مسخره میکردند بعلاوه،از کودکی، در خانه نیز کسی او را دوست نداشت و به او توجهی نمیکرد.او به این علت ، اعتماد به نفس خود را حین بزرگ شدن از دست داد و فقط صبر کرد که که گذر زمان همه چیز را درمان کند ، و هیچ تلاشی در این راستا نکرد.او تا همین امروز اعتماد به نفس ندارد.
  • دختری ، رابطه ی عشقی خود را به یکباره رها کرد و برای همیشه از کسی که دوستش داشت ، به دلایلی فاصله گرفت ، او حتی با شخص دیگری ازدواج کرد و به خود گفت : ” گذشت زمان ، خاطرات و همه چیز را از یادم خواهد برد”.او سالهاست که در حال رنج کشیدن است و نه تنها چیزی حل نشده است ، بلکه بسیاری چیزها ، عشق اولش را به یاد او می آورد و او در حال رنج کشیدن است.

زمان چیزی را درمان نمیکند ، عمل کردن هر چیزی را درمان میکند

ما میتوانیم زندگی بیش از هزاران فرد را مثال بزنیم که نه تنها مشکلشان با گذشت زمان حل نشده است ، بلکه مدام وخیم و وخیم تر شده و درد روحی بسیاری تجربه کرده اند.زمان باعث حل چیزی نخواهد شد،بلکه عمل و تلاشهایی که در گذر زمان انجام میدهید است که میتواند همه چیز را حل کند.

زمان میتواند به شما کمک کند که مشکلات خود را ، در جایی عمیق تر از ذهن خود دفن کنید و آنرا از حافظه ی کوتاه مدت خود حذف کنید ، اما هرچیزی که به مشکلات شما مربوط است ، دیر یا زود ، آن مساله را به یاد شما خواهد آورد و زخم های قدیمی را دوباره زنده خواهد کرد.

اگر واقعا میخواهید هر زخمی در وجود خود را درمان کنید ، تنها یک راه وجود دارد و آن این است که همزمان با صبر کردن،عمل کنید.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع