چرا برخی از زنان ، ریاست طلب هستند ؟ چرا برخی زنان دوست دارند همسر خود را تحت سلطه نگاه دارند ؟


چرا برخی زنان ، عاشق تسلط بر مردهایشان هستند ؟

چرا برخی زنان شوهرشان را تحت کنترل نگاه میدارند ؟

چرا برخی زنان ،مردشان را تحت سلطه نگاه داشته و آنها را کنترل میکنند ؟

مطمئنا زنانی را دیده اید که نسبت به کنترل داشتن روی مردان ، وسواس دارند و دوست دارند همواره مردشان را تحت کنترل و سلطه داشته باشند.این زنان ، همه ی تلاش خود را میکنند که همسرشان را تحت سلطه خود داشته باشند.

چنین زنانی ، معمولا نقش اول را در خانه بازی میکنند و در نتیجه ، مرد آنها ، قدرت را در درجه ی دوم ، در دست دارد.

در خانه ایی که زن نقش غالب را دارد ،اگر کودکان بخواهند کاری کنند ، باید به جای اجازه گرفتن از پدر ، پیش مادر خود بروند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا برخی زنان ،دوست دارند مردها یا شوهرانشان را تحت کنترل داشته و بر آنها سلطه داشته باشند.

علل اینکه برخی زنان ،مرد یا شوهرشان را تحت سلطه خود نگاه میدارند

در زیر ، نکات روانشناسی را ذکر کرده ایم که توضیح خواهد داد چرا برخی زنان ،دوست دارند مردها یا شوهرانشان را تحت سلطه نگاه دارند.

  • او توسط مادری سلطه طلب و کنترل کننده بزرگ شده است : انسانها میتوانند ، چیزها را از یکدیگر یاد بگیرند و خانواده ، یکی از مهمترین منابع یادگیری است.اگر یک زن ، در خانواده ایی بزرگ شده باشد که مادر یا یکی از نزدیکان اش(که جنسیتش زن است) ، غالب بوده باشد ، دختر نیز به همین صورت بزرگ شده و باور خواهد داشت که باید مرد خود را کنترل کند.
  • زنانی که حس نا امنی در درون خود دارند ، میتوانند علاقمند به سلطه بر مردان باشند : زمانی که افراد ، از درون حس نا امنی داشته باشند ، سعی خواهند کرد که دیگران را کنترل کنند تا دوباره ، حس کنترل را بدست بیاورند.به همین علت ، برخی زنان که حس نا امنی درونی دارند ، مردانشان را تحت کنترل نگاه میدارند و از این مساله لذت میبرند، زیرا دوباره حس کنترل را بدست می آورند.
  • زنانی که ضد مردان هستند : گروهی از زنان ، در طول عمر خود ، مدام مورد ظلم مردان قرار گرفته و از شرایط مذکور ، به شدت ناراضی بوده اند.همچنین تبعیضهای بسیاری را دیده و به همین علت ضد مردان شده اند.به همین علت ، چنین زنانی ، عاشق این هستند که به مردان مسلط شوند تا ثابت کنند که بهترند.

راههای غیر مستقیمی که برخی زنان برای سلطه داشتن بر مردانشان به کار میبرند

تا اینجا ، درباره ی زنانی حرف زدیم که بصورت مستقیم ، سعی در کنترل مردشان دارند.اما باید بدانید روشهای غیر مستقیمی نیز وجود دارد که برخی زنان از آنها استفاده میکنند تا بدون اینکه یک فرد شیفته ی قدرت و کنترل دیده شوند ، مردان را کنترل کنند.

  • برخی از زنان ، شوهرشان را با نیاز جنسی تحت کنترل خود نگاه میدارند : در چنین مواردی ، زن سعی میکند که با استفاده از نیاز جنسی مرد ، او را تحت فشار قرار داده و مرد را مجبور کند که تحت سلطه اش باشد.
  • برخی از زنان با اشکهایشان ، مرد خود را تحت کنترل نگاه میدارند : برخی زنان با استفاده از اشکهایشان ، سعی میکنند مردی که به خواسته هایشان توجه نمیکند را تحت کنترل نگاه دارند.

بصورت خلاصه ، یک زن عاشق سلطه و کنترل ، میتواند مرد خود را با روشهای مستقیم یا غیر مستقیم ، تحت کنترل نگاه دارد.

چگونه با زنان علاقمند به ریاست و تسلط ، برخورد کنید ؟

اگر مرد ، یا شوهر چنین زنی هستید و از این مسائل رنج میبرید ، دو راه وجود دارد.راه اول اینکه به فرد مذکور ، آگاهی بدهید و او را از علت ناخودآگاه و درونی که باعث این شیفتگی به قدرت و کنترل بر مردان شده است ، آگاه کنید.شما باید نیاز اصلی او را شناسایی کرده و آنرا بر آورده کنید ، و بصورت غیر مستقیم ، به فرد آگاهی دهید که این طرز رفتارش ، از بیرون چگونه دیده میشود.البته قطعا چنین زنی ، تمایلی به این نخواهد داشت که در چنین مسیری با شما همراه شود !

اما راه دوم و بهترین راه این است که حس کنترل و قدرت را به او بدهید و اندکی انعطاف پذیری نشان دهید.اینقدر روی رییس بودن و کنترل داشتن حساس نباشید.وقتی در برابر چیزی ، سعی کنید مقاومت داشته باشید ، آن چیز نیز با شما مقاومت خواهد کرد.نظر او را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنید و نشان دهید که نظر او اهمیت دارد.حس کنترل داشتن و قدرت داشتن را به او بدهید ، نا امنی های او را بر طرف کنید و از او حمایت کنید و رابطه ی او با درون خود را بهتر کنید . با توجه به حساسیتی که احتمالا او ، نسبت به تبعیض بین زن و مرد حس کرده است ، بیش از پیش مراقب رفتار خود باشید.خواهید دید که به سادگی این تشنگی برای قدرت و کنترل بر مردان ، برطرف خواهد شد.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع