استفاده از قانون اول نیوتون(اینرسی)، اثر تجمعی و مفهوم مومنتوم (Momentum) برای رشد و موفقیت بسیار سریع در زندگی

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 2 ثانیه

مفهوم تکانه یا Momentum، یکی از مفاهیم عمیقی است که در تمام ساختارهای هستی، از ابعاد کوچک تا بزرگ(مایکرو تا ماکرو) جریان دارد. چه در سطح مولکولی، چه در نگاهی در ابعاد کهکشانها، و حتی در سایر مباحث مانند تعاملات اجتماعی یا عاشقانه انسانها، ابعاد اقتصادی و مالی و…، ویژگی حیاتی مشترکی جریان دارد و آن ویژگی، اینرسی و تکانه (Momentum) است. و آنچه اهمیت دارد، این است که فهم عمیق شما از این قانون، گامی بسیار بزرگ در جهت استفاده بهینه از آن در جهت رشد بسیار سریع شما در زمینه مورد نظرتان خواهد بود.

اهمیت تولید Momentum یا تکانه در زندگی و نگاهی متفاوت به قانون اول نیوتون

در فیزیک، مفهومی به نام مومنتوم(Momentum) وجود دارد که به تکانه معروف است و برابر است با حاصلضرب سرعت در وزن یک جسم. روی این مفهوم و ارتباطش با رشد و موفقیت و زندگی، صحبتها و تحلیلهای بسیار زیبا و شگفت انگیزی را میتوان به شما ارائه کرد که قطعا مطرح کردن تمام آنها در یک مقاله ممکن نخواهد بود. اما در این مقاله به بخشهایی از آن اشاره خواهیم داشت.

قانون اول نیوتون بیان میدارد که یک جسم دوست دارد وضعیت حرکتی که در آن قرار دارد را حفظ کند، مگر نیرویی مانع آن شود یا تغییراتی در آن ایجاد کند. مثلا یک جسم ساکن، دوست دارد ساکن بماند مگر نیرویی به آن وارد کنید، یا یک خودروی در حال حرکت، ذاتا دوست دارد حرکتش را ادامه دهد، مگر اینکه کلی زور بزنید و انرژی صرف کنید. یا اینکه یک خودروی در حال حرکت، اصولا دوست ندارد بپیچد مگر مقداری انرژی صرف کنید. و جالب آنکه این قانون، در تمام هستی و ساختارهای ذهنی انسان نیز حاکم است. یعنی مثلا هیچ انسانی قصد تغییر ندارد مگر انرژیهایی بصورت ریز به ریز جمع شود تا نهایتا تکانه ای بزرگتر انباشته شود و باعث تغییر از وضعیت قبلی شود. وقتی تکانه جمع شد، بقیه کار بسیار راحت تر و بدون زحمت تر خواهد بود !(دقیقا مانند زمانی که یک گلوله برف از کوهستان به پایین سقوط میکند و در پایین کوه، به سادگی بهمنی بزرگ به پا میکند و حرکتش راحت میشود)

آیا تابحال به حرکت با یک دوچرخه یا موتورسیکلت توجه کرده اید ؟ در ابتدا، حفظ تعادل و حتی به حرکت انداختن آن بسیار سخت است اما هرچقدر بر سرعت شما افزوده میشود، به یکباره و با سرعت زیاد، گویی میزان سختی کاسته میشود و اصطلاحا شما تکانه و مومنتوم بدست می آورید و همین مومنتوم باعث میشود که کار شما تسهیل شود ! دقیقا به همین شکل، فردی که مثلا میخواهد ثروتمند شود، در ابتدا کارش بسیار بسیار سخت تر است اما با تداوم گامهای ریز و سودمند در جهت هدفی که دارد و با جمع کردن انرژی، به یکباره کارش کلی ساده تر میشود و گویی همه چیز برای او راحت میشود و به همین علت است که میگویند پول پول می آورد !

هر هدفی که دارید، دائما برایش مومنتوم جمع کنید و بر اساس نگرشی که به شما داده شد، احتمالا آگاه شده اید که در ابتدا، جمع کردن تکانه و تغییر حرکت، قطعا سختی و مقاومتهایی را تولید خواهد کرد(دقیقا مانند شروع حرکت با یک دوچرخه) که نباید درباره آن نگران و غافلگیر شوید! همانطور که دیدید، تکانه حاصل جرم ضربدر سرعت است. و این بدین معناست که مثلا اگر میخواهید تکانه “فکری” خود را برای تولید ثروت بالا ببرید، باید سرعت افکار مثبت در جهت تولید ثروت را بیشتر کنید و همزمان، وزن و قدرت و انرژی مثبت هر فکرتان را نیز به نوعی افزایش دهید(مثالی از نگرش متافیزیکی به این قانون).

وقتی قصد ایجاد تغییری در زندگی خود دارید، با انجام یکی دو تلاش زود نا امید نشوید که چرا همه چیز اینقدر سخت است !؟ چرا نمیشود و… !؟ بلکه مفهوم مومنتوم را دوباره به یاد آورید ! جالب آنکه برخی ها برای استفاده از قانون جذب برای جذب یک خواسته، میگویند به فلان چیز فکر کردم اما رخ نداد ! و نکته همین است که یکی دوبار یا حتی ده بار فکر کردن ملاک نیست ! مهم تولید تکانه کافی است ! یعنی برای مدتی و به کرات، افکار و احساساتی وزن دار(شدید و قوی) حمل کنید تا بالاخره تکانه به حد مشخصی برسد(و به تکانه فعلی شما غلبه کند) و در آنصورت تغییر نهایتا رخ میدهد و ادامه کار به سادگی ممکن میشود. این راز مهم، حاکم بر کل زندگی است !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%