چطور از پاسخ دادن به سوالات آزار دهنده طفره روید ؟ چطور در مذاکرات از سوالات نامطلوب فرار کنید


چقدر پول درمیاری ؟

پس کی میخوای ازدواج کنی ؟

اینو چند خریدی ؟

دوسش داری ؟

قطعا در بسیاری از مواقع، در معرض سوالاتی بوده اید که تمایلی به پاسخ دادن به آنها نداشته اید. بعضا افراد آگاه نیستند که پاسخ دادن به برخی مسائل میتواند برای برخیها آزار دهنده باشد به همین علت سوالات شخصی را میپرسند. بدیهی است گفتن عباراتی مانند : ” به تو ربطی نداره ” یا ” به خودم مربوطه ” به دور از ادب است.
به همین علت در این مقاله، به روش قدرت نامحدود به شما آموزش خواهیم داد که چطور میتوانید از پاسخ دادن به چنین سوالاتی طفره روید.

5 راه برای اینکه از پاسخ دادن به سوالات آزاردهنده طفره روید

اولین و مهمترین نکته ای که باید به شما گوشزد کنیم این است که تمرکز فرد مقابل، همه چیز است. اگر شما بتوانید به شکل هنرمندانه ای تمرکز فردی که از شما سوالات ناخوشایندی میپرسد را عوض کنید، میتوانید بحث را به هر جهتی که دوست دارید، ببرید.خبر خوب این است که محدوده تمرکز انسان بسیار پایین است و اگر در نکاتی که مطرح خواهد شد، مهارت لازم را کسب کنید، حتی خواهید توانست از سوالات نامطلوب یک استاد تمرکز نیز فرار کنید !

در بسیاری از اوقات ممکن است فرد هوشیار بوده و به دقت منتظر دریافت پاسخی دقیق از جانب شما باشد، اما حتی در این شرایط نیز به کاربردن ترکیبی و هنرمندانه تکنیک های زیر، شما را نجات خواهد داد!

  • 1) با یک پرسش پاسخ دهید : روش اول این است که با پرسیدن سوالاتی خلاقانه، تمام مسیر بحث را تغییر دهید. البته باید دقت داشته باشید سوالاتی که کنجکاوی فرد مقابل را بیشتر میکنند را نپرسید و همچنین دقت کنید که فرد احساس نکند درحال فرار از پاسخ به او هستید زیرا اینکار کنجکاوی او را بیشتر میکند. با پرسیدن سوالات جدید خواهید توانست تمام جهت مکالمه را تغییر دهید.
  • 2) با طنز پاسخ دهید : مثال : ” ماهی چقدر پول درمیاری ؟ ” ، پاسخ : “یه چند میلیارد دلاری میشه.” ، در بسیاری از مواقع، طنز میتواند چهارچوب ذهنی فرد مقابل را بهم بریزد. نکته مهم اینجاست که پس از بکار بردن طنز، باید به سرعت بحث را تماما به جهت دیگری ببرید و فرصت فکر کردن مجدد به فرد ندهید.
  • 3) با پاسخی مبهم به فرد جواب دهید : بسیاری از مواقع، همینکه پاسخ کلی بدهید،میتواند ذهن فرد مقابل را درگیر و راضی کند. مثال : ” کجاها کار کردی ؟ ” ، ” سالها توی شرکتهای مهمی کار کردم، فکر کنم سابقه کاری تو هم خیلی حارق العاده باشه، نه ؟(پرسیدن سوال برای تغییر جهت تمرکز فرد مقابل) “.
  • 4) با یک سوال شخصی پاسخ دهید : سوالاتی که به یکباره جهت مکالمه را به خود فرد مقابل منتقل میکنند، بهترین هستند. ” اونا چقدر بهت پول میدن ؟ “، ” دنبال کار میگردی ؟! یا همینطوری میپرسی؟ آخه اونروز هم…”.
  • 5) از ابزارهای جادویی بهره ببرید : در استفاده از همه تکنیکهای بالا، میتوانید با بهره بردن از ابزارهای جادویی، قدرت اثر کلام خود را بالاببرید. سرعت و رگبار اطلاعاتی مغز فرد مقابل، شوکه کردن و تغییرات یکباره در لحن و زبان بدن یا همان شکستن الگو و… و پرسیدن سوالاتی که فرد را به درون خود میبرد و درگیر میکند، سه ابزار جادویی برای پیروزی در مذاکرات هستند.

چه کارهای دیگری میتوان کرد ؟

شما میتوانید کارهای زیاد دیگری را نیز انجام دهید. بعنوان مثال با دانستن هدف اصلی فرد و پیش بینی سوال او از قبل، خواهید توانست تمرکز او را حین مکالمه به گونه ای کنترل کنید که بحث به بخش نامطلوب شما کشیده نشود و این قدرت بینهایت است. راههای زیاد دیگری نیز وجود دارند که در مقالاتی دیگر مطرح خواهیم کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع