چرا زنان به زمانی بیش از مردان برای جذب شدن به یک فرد نیاز دارند ؟


چه چیز باعث میشود که یک فرد جذاب دیده شود ؟

چرا زنان فقط جذب برخی مردان شده و به چه علت فقط برخی زنان برای مردها جذابند ؟

بر اساس تحقیقات و آخرین یافته های علمی، مردها جذب زنانی میشوند که زیباتر، سالم تر و جذابتر هستند،  حال آنکه زنان جذب مردی میشوند که نقش محافظت و تامین کردن را به خوبی بازی میکند. مهمترین چیزی که مردان را جذب میکند، نشانه های سلامت و جذابیت فیزیکی و باروری است. قطعا خود مردان این علت را نمیدانند زیرا همه این عملکردها بصورت ناخودآگاه و بسیار سریع رخ میدهد.

نسبت پایین کمر به باسن، لبهای کامل، چشمهای درشت، چانه کوچک و ظاهر زنانه همه نشانه های سطح مناسبی از هورمون زنانه هستند که برای مردان جذاب خواهد بود.

چرا زنان به زمان بیشتری برای عاشق شدن نیاز دارند ؟

از آنجایی که از دید ژنتیکی، مردان برای یافتن و بدست آوردن بارور ترین و جذابترین زن برای تولید مثل طراحی شده اند، میتوانند به سرعت در نگاه اول جذب یک زن شده و دختر رویایی تمام عمر خود را فقط با یک نگاه بیابند.

این درحالی است که زنان به شکل کاملا متفاوتی طراحی شده اند. آنها در گذر زمان و از نظر ژنتیکی، به گونه ای طراحی شده اند که به دنبال بهترین پدر، برای فرزندان خود باشند(حتی اگر علاقه ای به بچه دار شدن نداشته باشند). زنان دنبال یک حامی مناسب و بدست آوردن بهترین مرد موجود روی کره زمین برای فرزندان و خانواده خود هستند(حتی اگر در حال حاضر به آن آگاه نباشند). همچنین از نظر بیولوژیکی و ژنتیکی، زنان در سطح ناخودآگاه، از آنجاییکه پس از یک بار جفت گیری، نه ماه به زحمت می افتند به همین علت سخت گیری بیشتری در انتخاب بهترین فرد ممکن دارند.

البته ظاهر و ویژگیهای فیزیکی نیز برای زنان اهمیت دارد زیرا میتواند نشانگر سلامت و کیفیت ژنهای مرد باشد. اما این مساله به تنهایی نمیتواند نشان دهنده این باشد که فرد مذکور پدر و محافظ خوبی نیز هست.

به همین علت است که زنان به زمان بیشتری برای قضاوت درباره شخصیت یه مرد و عاشق شدن نیاز دارند. برخی مردان بصورت ذاتی برخی ویژگیها را یدک میکشند که بصورت غیر مستقیم، صلاحیت و اعتبار را نشان میدهد. دانستن این نکات میتواند جذابیت یک مرد در برابر زنان را بشدت افزایش دهد. وقتی مبحث جذابیت مطرح میشود، زنان مانند یک اجاق قدیمی با سرعت پایین، و مردان دقیقا مانند صاعقه هستند. یک مرد میتواند به سرعت جذب یک زن شود، اما زنان نیاز دارند که اطلاعات مهمی را درباره فرد مذکور جمع آوری کنند تا بتوانند به او علاقمند شوند.

رابطه های بلند و کوتاه مدت

زنانی که به دنبال رابطه های کوتاه مدت هستند، بر اساس تحقیقات، به جذابیت فیزیکی اهمیت بیشتری میدهند. چنین افرادی، به زمان کمتری برای جذب و ایجاد احساسات نسبت به فرد مقابل نیاز خواهد داشت و همچنین جذب مردهایی با ظاهر و ویژگیهای مردانه خواهد شد.

از طرف دیگر، زنانی که به دنبال رابطه های بلند مدت هستند، برای قضاوت درباره شخصیت فرد مقابل، نیاز به زمان بیشتری خواهند داشت. بنابر این اگر هدف یک زن ازدواج باشد، زمان بیشتری را برای جذب شدن نیاز دارد.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع