تعبیر خواب آماده نبودن یا دیر رسیدن به آزمون چیست ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 31 ثانیه

آیا تاکنون این خواب را دیده اید ؟

تعبیر خواب آماده نبودن برای یک آزمون چیست ؟

آیا مدام این خواب یا خوابهای مشابه را میبینید ؟

آیا این خواب برای شما تکرار میشود ؟

خواب آماده نبودن برای یک آزمون یا دیر رسیدن به آن، یکی از مشهورترین و رایج‌ترین خواب هایی است که تقریباً همه افراد حداقل یک بار آن را در طول عمر خود تجربه کرده‌اند. در چنین خوابی ، فرد خود را به یکباره درحال حرکت به سمت آزمونی میبیند که اصلا برای آن آماده نشده است. البته شکل های دیگری از این خواب نیز وجود دارند که ممکن است آنها را تجربه کرده باشید :

  1. درحال شرکت در یک سخنرانی هستید و وسایل،خودکار یا برگه خود را جا گذاشته اید.
  2. به یک جلسه مهم دیر رسیده اید.
  3. سر جلسه آزمون هستید و هیچ سوالی را بلد نیستید.
  4. و…

مفهوم مشترک در همه این خواب ها آماده نبودن شما در سناریویی است که در خواب با آن روبرو میشوید. همانطور که در مقالات دیگر گفتیم، خواب یک پل ارتباطی میان شما و ضمیر نا خودآگاه تان است. در واقع ضمیر ناخودآگاه شما قصد دارد با نشان دادن خواب‌هایی، شما را مجبور به تلاش در جهت مشخصی کند. نکته مهم این است که ضمیر ناخودآگاه با نمادهایی با شما حرف می‌زند و بنابراین برای تعبیر یک خواب شما باید دقیقاً کشف کنید که مقصود ضمیر ناخودآگاه شما از نمایش این خواب چه بوده است.

چرا افراد این خواب را می‌بینند

نمادها و داستان‌هایی که افراد در خواب‌های شان می‌بینند، تا حد بسیار زیادی به زندگی روزمره آنها باز می‌گردد. ضمیر ناخودآگاه شما وقتی حس کند مسیر درستی را طی نکرده و ممکن است در آینده ضربه بخورید، با نمایش دادن خواب هایی مناسب، سعی در اصلاح مسیر شما را خواهد داشت.

درمورد این خواب باید گفت که اگر به دلایلی شما باور داشته باشید که برای یک چالش بزرگ در زندگی خود، آمادگی کافی را ندارید، ممکن است این خواب را بصورت مداوم ببینید.

این خواب همچنین ممکن است در شرایطی که خود را ناتوان در حل مشکل بزرگی در زندگی خود میابید، دیده شود. بدین ترتیب ضمیر ناخودآگاه خوابی را به شما نشان خواهد داد که در آن، همه چیز بصورت نمادگونه مطرح شده است.(نبود زمان یا مهارتهای لازم برای زندگی، در خوابتان بصورت نمادین و مثلا به شکل نبود خودکار برای شرکت در آزمون خود را نشان خواهد داد.)

چرا مدام این خواب برایم تکرار می‌شود

اگر حل مشکل مربوطه در زندگی برای شما بسیار مهم بوده باشد و شما نتوانسته باشید راه حلی را برای آن بیابید به احتمال زیاد مجدداً آن خواب را خواهید دید. بر اساس تئوریهای مختلف، خواب ها می‌توانند با اهداف و علل مختلفی به وجود بیایند ، اما یک استفاده بسیار قطعی و ارزشمند از تمام خواب ها، این است که با استفاده از آنها، خود را برای رویدادهای مهم زندگی آماده کنید. هر خواب دقیقاً مانند یک پیغام هشدار سعی در اصلاح مسیر زندگی شما خواهد داشت.

اگر خود را برای مشکلی که در زندگی‌تان وجود دارد یا رویداد مهمی که در ماه‌های آتی رخ خواهد داد آماده کنید، به سرعت خواهید دید که این خواب دیگر تکرار نمی‌شود. یا اینکه ممکن است پس از حل مشکل مربوطه در زندگیتان و تلاش و کسب آمادگی لازم، مجدداً این خواب را ببینید با این تفاوت که این‌بار سر جلسه آزمون همه وسایل لازم را همراه داشته، و حس خوبی دارید.

با توجه ویژه تر به خواب‌های تان قادر خواهید بود ارتباط میان ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تان را بهتر ساخته و سرعت رشد خود را افزایش دهید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%