چرا برخی افراد، عاشق دیدن فیلم ترسناک هستند ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 20 ثانیه

چرا برخی ها فیلم ترسناک دوست دارند ؟

اینکه کسی عاشق فیلمهای کمدی باشد، تقریبا منطقی است زیرا باعث خواهد شد حس خوشایندی از بخشهای طنز فیلم دریافت کنند.

اما چرا برخیها فیلمهای ترسناک را که باعث وحشتشان میشود، دوست دارند؟

چرا برخی ها فیلمهایی را دوست دارند که در آنها، مثلا پوست یک فرد زنده زنده کنده، یا اعضای بدنش قطع میشود ؟

برای دانستن پاسخ این سوال، مقاله حاضر را بخوانید.

چطور فیلم ترسناک حس خوبی به شما میدهد؟

فرض کنید بیماری سختی گرفته اید، اما همه در اطراف شما سالم هستند. در اینصورت چه حسی پیدا میکنید ؟ بله، حس تنهایی و اندوه.

حال فرض کنید حین بیماری خود، چند بیمار دیگر را نیز ببینید که شرایط مشابه شما را دارند. در این حالت حس تنهایی شما از بین خواهد رفت و حس بهتری خواهید داشت.

حال اگر حین بیماری خود، افرادی را ببینید که بیماری بسیار حادتری گرفته اند و چه بسا درحال مرگ هستند، حس درونی شما فوق العاده خواهد شد زیرا در عمل دیده اید که افرادی با شرایط بدتر از شما نیز وجود دارند.

یک اثر ناخودآگاه فیلمهای ترسناک، این است که شما کسانی را میبینید که در حال تحمل کردن درد و رنج هایی بسیار فراتر از شما هستند. به همین علت، بصورت ناخودآگاه، حس بسیار بهتری را تجربه میکنید.

مردم عاشق فیلم ترسناک هستند زیرا حس بهتری به آنها میدهد

هرچند طی یک فیلم ترسناک، افراد گریه میکنند و فریاد میزنند، اما از آنجا که در پایان دیدن فیلم، مردم حس میکنند کسانی وجود دارند که درد بیشتری میکشند، حس بهتری نسبت به زندگی خود پیدا میکنند.

همچنین وقتی این افراد، در یک فیلم ترسناک، فردی را در حال گریه میبینند، حس درونی بهتری پیدا میکنند زیرا مطمئن هستند همه چیز در اطراف آنها صد درصد امن است، و فقط قهرمانان فیلم در خطر هستند!

البته دقت داشته باشید که این موارد، در سطح ناخودآگاه رخ میدهند. بسیاری از افراد، هرگز علت حس خوبشان پس از دیدن یک فیلم ترسناک را متوجه نمیشوند.

ضمیر ناخودآگاه تفاوت میان یک تجربه حقیقی و خیالی را متوجه نمیشود. به همین علت است که فیلم ها میتوانند تا حد بسیار زیادی، حس و حال ما را دگرگون کنند(حتی با اینکه صد در صد اطمینان داریم که فیلم ها حقیقت ندارند).

اثبات اینکه من خوب هستم

برخی افراد نیز به این علت سراغ این فیلمها میروند که به خود ثابت کنند، از هیچ چیز نمیترسند و شجاع هستند. در حقیقت این حرکت آنها، یک خواسته ناخودآگاه، برای اثبات خوب بودن آنهاست.

اگر آنها نسبت به شجاعت و ارزشمند بودن خود مطمئن بودند، چه بسا ضمیر ناخودآگاه آنها نیز از انجام این کارها خودداری میکرد.

بصورت خلاصه، دلایل بسیاری برای علاقه مردم به فیلمهای ترسناک وجود دارد و برخی افراد نیز میتوانند دلایلی شخصی برای آن داشته باشند، اما در نهایت، همه این دلایل میتوانند بعلت آرزویی ناخودآگاه برای داشتن حس خوب نسبت به خود، باشد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع