حفاظت شده: چطور در تاریکی مطلق، و مانند یک خفاش با استفاده از صدا (Sonar) اطراف خود را ببینید ؟

تعداد صفحه A4
13
تومان 1,000,000

چکیده

دسترسی ممنوع


دسترسی کامل به این مقاله به تومان ۱,۰۰۰,۰۰۰ اعتبار نیاز داردامروزه خلق هزاران ابزار و وسیله گوناگون، توان ذهن بشر را به شدت کاهش داده است. در روزگار کهن، انسانها بسیاری از ابزارهای امروز را نداشتند به همین علت میزان تکیه بشر بر ابزارهای درونی و ذهنی خود، بسیار بیشتر از اکنون بود.
مثلا ذهن انسان قدرت انجام محاسبات ذهنی با سرعت باور نکردنی را دارد، با این وجود این روزها بسیاری از افراد، یک ماشین حساب در جیب خود گذاشته و همه محاسبات را با آن انجام میدهند. هرچیزی که در گذر زمان از آن استفاده کمتری شود، کم کم حذف شده و چیزهای دیگری جایگزین آن خواهند شد. مثلا تله پاتی در زمانهای دور، یک روش ارتباطی رایج میان انسانها بود اما کم کم با ابداع زبان و ابزارهای ارتباطی، افراد نیاز کمتری به استفاده از آن پیدا کردند و توان ذهن بشر روز به روز در این علوم کمتر شد.
Echolocation یا جهت یابی از راه ارسال صدا و سنجش پژواک آن، به شکلی که در خفاش وجود دارد، یکی از قابلیتهایی است که در ذهن انسان نیز وجود دارد اما از آنجایی که همه به دیدن با چشم عادت کرده اند، معمولا افراد تلاشی برای تقویت این قابلیت در ذهن خود نداشته اند.
امروزه در سطح جهان، کنفرانس های متعددی در این زمینه برگزار میشود و علاقمندی عموم، حتی افرادی که بینایی آنها سالم است نسبت به فعالسازی این قابلیت در ذهن، به شدت رو به افزایش است، زیرا دیدن جهان اطراف به این شکل، مزایای بسیار بیشتری دارد که همه را مجذوب خود کرده است.
با استفاده از این قابلیت، یک انسان میتواند در روز روشن یا در تاریکی مطلق، اجسام مقابل و حتی پشت سرش را دیده و بهتر از یک انسان بینا، جهت یابی کند. ممکن است حس کنید این نوع از دیدن، هرگز قدرت دیدن با چشم را ندارد یا حس کنید نیازی به یادگیری این علم ندارید. با این وجود اگر کنفرانس TED زیر را ببینید، احتمالا نظرتان تغییر خواهد کرد.
با فعال کردن این قابلیت در ذهن خود، نه تنها قادر خواهید بود فقط با ارسال صدا و شنیدن بازخورد آن، نمای 360 درجه ای را از اجسام اطراف خود داشته باشید، بلکه پس از مدتی تمرین، قدرت شنیداری خود را نیز افزایش داده و میتوانید ریزترین صحبتها و صداها در اطراف خود را نیز بشنوید.
به هرحال شما عضو جامعه قدرت نامحدودیها هستید و بنابراین مثل همیشه، باید با دیگران متفاوت بوده و قابلیتهای عجیبی داشته باشید. وقت آن است که بتمن درون خود را فعال کرده و همچون یک خفاش ببینید !