1. بررسی ترس از اعتماد به مردم و نکاتی مهم درباره آن


افراد زیادی هستند که بر اساس تجارب گذشته خود، به شدت از اعتماد به دیگران میترسند بطوریکه این ترس، ارتباطات جدید آنها را نیز کاملا تخریب میکند. این مقاله نکاتی مهم را درباره این موضوع بیان میکند.

بیشتر بخوانید بررسی ترس از اعتماد به مردم و نکاتی مهم درباره آن

2. چرا برخی اوقات خوشبین و برخی اوقات بدبین میشوید ؟


شاید تجربه این را داشته باشید که در روزها یا لحظاتی، کاملا بدبین و در زمانهای دیگری خوشبین و مثبت نگر شوید. اما ریشه این بدبینی ها یا خوشبینی ها چیست ؟ آیا وقتی به جهان بیرون بدبین میشوید، واقعا جهان بیرون هم حقیقتا تیره است؟! یا چیزی درونی از نگاه شما پنهان مانده است ؟!!

بیشتر بخوانید چرا برخی اوقات خوشبین و برخی اوقات بدبین میشوید ؟

3. علت افسردگی چیست ؟ چطور افسردگی را درمان کنید ؟


چه چیزی باعث افسردگی می‌شود؟

افسردگی بر اساس به هم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز رخ می‌دهد است. این بدین معناست که اگر در ژنتیک شما، استعداد افسردگی وجود داشته باشد، احتمالا افسرده خواهید شد. هیچ چیز غیر از داروها نمیتواند افسردگی را درمان کند زیرا دارو تنها چیزی است که میتواند توازن مواد شیمیایی موجود در مغز را به حالت اولیه بازگرداند.

خب، آنچه خواندید، بخشی از مطالب پی پایه و اساس و احمقانه ایست که در بسیاری از سایت های معتبر روانشناسی میبینید ! احتمالا با جستجویی مختصر درباره افسردگی، این مطلب را در سایتهای دیگر خوانده اید و نا امید به آغوش قدرت نامحدود پناه آورده اید.

بسیاری از افراد، به اصولی مانند پاراگراف ذکر شده، باور داشته و بر اساس همان، به داروها پناه می آورند. داروهایی که عوارض بسیار نگران کننده ای دارند.

ما در قدرت نامحدود عمیقا ثابت کرده ایم که ذهن انسان قادر است خود، خود را درمان کند و باور داریم هر مشکلی را میتوان با قوای بینهایت خود ذهن حل کرد. اگر فکر میکنید دچار افسردگی هستید، ادامه مقاله را بخوانید.

بیشتر بخوانید علت افسردگی چیست ؟ چطور افسردگی را درمان کنید ؟

4. لطفا در اتوبوس، تاکسی، مترو یا در جمع های عمومی گوشهای خود را بگیرید !


در این مقاله قصد داریم به مساله بسیار مهم و رایجی بپردازیم که اگر به آن توجه نکنید، به سادگی و بدون اینکه متوجه شوید، ذهن شما را مسموم خواهد کرد.

تقریبا همه انسانها در ساعاتی از زندگی روزمره خود، محیط های عمومی یا بودن با اطرافیان را تجربه کرده و وارد محیط های عمومی میشوند. همانطور که رعایت نکات بهداشتی در این محیط ها، مهمتر میشود، رعایت بهداشت ذهنی نیز در این مکانها پر اهمیت تر خواهد بود.

با ادامه مطلب همراه شوید.

بیشتر بخوانید لطفا در اتوبوس، تاکسی، مترو یا در جمع های عمومی گوشهای خود را بگیرید !

5. چرا افکار منفی در شبها، حین خوابیدن سراغم می آیند ؟


چرا افکار منفی به ذهن ما حمله می‌کنند ؟
چرا برای برخی از افراد، منفی بافی در شبها آغاز می‌شود ؟
مطمئنأ برای شما رخ داده است که با وجود داشتن یک روز بسیار خوب و عالی، به یک‌باره و به محض رسیدن شب و دقیقاً در زمانی که تلاش می‌کنید به خواب بروید همه افکار منفی جهان به شما حمله میکنند.

اولین چیزی که باید آن را به خوبی متوجه شوید این است که افکار منفی یکی از راه‌هایی هستند که ذهن شما، برای یادآوری مشکلات حل نشده شما از آنها استفاده می‌کند. همچنین با این کار ذهن شما قصد دارد خطرات احتمالی در آینده را به شما هشدار دهد. اما اگر واقعاً این پاسخ واقعیت داشته باشد باید افکار منفی را در تمام طول روز تجربه کنید. درست است ؟
نه اصلاً این‌طور نیست. زیرا در بعضی از اوقات شما به ذهن خود این فرصت را نمی‌دهید که به شما هشدار دهد. اگر می‌خواهید پاسخ این سؤال را بگیرید، در ادامه این مقاله همراهمان باشید.

بیشتر بخوانید چرا افکار منفی در شبها، حین خوابیدن سراغم می آیند ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی