علت افسردگی چیست ؟ چطور افسردگی را درمان کنید ؟


چه چیزی باعث افسردگی می‌شود؟

افسردگی بر اساس به هم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز رخ می‌دهد است. این بدین معناست که اگر در ژنتیک شما، استعداد افسردگی وجود داشته باشد، احتمالا افسرده خواهید شد. هیچ چیز غیر از داروها نمیتواند افسردگی را درمان کند زیرا دارو تنها چیزی است که میتواند توازن مواد شیمیایی موجود در مغز را به حالت اولیه بازگرداند.

خب، آنچه خواندید، بخشی از مطالب پی پایه و اساس و احمقانه ایست که در بسیاری از سایت های معتبر روانشناسی میبینید ! احتمالا با جستجویی مختصر درباره افسردگی، این مطلب را در سایتهای دیگر خوانده اید و نا امید به آغوش قدرت نامحدود پناه آورده اید.

بسیاری از افراد، به اصولی مانند پاراگراف ذکر شده، باور داشته و بر اساس همان، به داروها پناه می آورند. داروهایی که عوارض بسیار نگران کننده ای دارند.

ما در قدرت نامحدود عمیقا ثابت کرده ایم که ذهن انسان قادر است خود، خود را درمان کند و باور داریم هر مشکلی را میتوان با قوای بینهایت خود ذهن حل کرد. اگر فکر میکنید دچار افسردگی هستید، ادامه مقاله را بخوانید.

چه چیزی باعث افسردگی میشود ؟

بله برهم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز باعث افسردگی میشود اما خود برهم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز،  عللی دارد و ریشه آن، از دست دادن امید در حل مشکلات و مسائل پر اهمیت زندگی است.

ذهن شما ساختار جالبی دارد ! بدینصورت که اگر برای حل مشکلات بزرگ زندگی خود و حفظ امید، با همه وجود تلاش نکنید، ذهن شما با تولید حس افسردگی، به شما هشدار خواهد داد.

فرض کنید شما فرد بسیار ارزشمندی هستید اما در رابطه عشقی خود شکست خورده و به نتیجه مورد نظر خود نمیرسید. قطعا تا مدت زیادی حس منفی پیدا نخواهید کرد زیرا هنوز امید دارید که به رابطه رویایی خود خواهید رسید زیرا فرد ارزشمندی هستید. حال فرض کنید شکستهای عشقی شما زیاد شوند و مثلا 10 بار شکست بخورید یا اینکه سن شما از حدی بالاتر رود و عملا هیچ امیدی برای شما باقی نماند. در اینصورت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ بله به احتمال زیاد افسرده خواهید شد. افسردگی چیزی نیست جز واکنش بدن شما، در برابر بیتفاوتی تان نسبت به حل یک مشکل مهم، در زندگی.

این بیتفاوتی به علت از دست دادن امید در ذهن شما ایجاد شده است که نهایتا باعث افسردگی میشود.

چطور افسردگی را درمان کنید ؟

افسردگی، فقط یک شیوه ارتباطی از جانب ذهنتان، برای گفتن این مساله است که امید خود را از دست داده. وقتی شما به این باور برسید که برای رسیدن به چیزی که از نظرتان خیلی مهم و با ارزش است، شانسی ندارید، ذهن شما با تولید حس افسردگی، این مشکل را به نمایش خواهد گذاشت.

” اما افسردگی را چطور درمان کنم ” ؟

پاسخ : با تلاش و عمل، امید را در زندگی خود زنده کنید. برای چیزهایی که میخواهید بجنگید و برای آرزوهایتان تلاش کنید. داروها هیچ تاثیری ندارند زیرا فقط بصورت کوتاه مدت اثر گذار هستند. تا زمانیکه برای مشکلات زندگی خود چاره ای نیافته اید، دارو نمیتواند کاری کند.

داروها، مسافرت کردن، تفریح، اعتیاد و… همه و همه فقط راههایی امروزی و موقت، برای فرار از مشکلات واقعی زندگیتان هستند. به جای اینکه از مشکلات خود فرار کنید، با آنها مواجه شوید و با همه قوای درون خود، و تا آخرین نفس، تا رسیدن به موفقیت، تسلیم نشوید. تنها چیزی که میتواند افسردگی شما را به کلی ریشه کن کند، زنده کردن و بازگرداندن امید است. پس برای بازگرداندن امید به زندگی خود، با همه توان تلاش کنید.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع