چرا مواد مخدر هرگز شما را خوشحال و آرام نخواهد کرد ؟ چطور خوشحالی حقیقی را تجربه کنید ؟


چرا بعضی اوقات حس خوشحالی را تجربه میکنید سپس برای چند روز حال شما بد میشود ؟

چرا احساس شادی در وجود شما به سرعت غیب میشود ؟

پاسخ همه این سوالات در یک مفهوم است : اگر خوشحالی به سرعت از بین برود، بدین معناست که خوشحالی شما واقعی نبوده است. بلکه فقط حس هیجان ناشی از تجربه ی یک راه حل موقت برای مشکلات بزرگ خود را تجربه کرده اید.

مسافرت کردن، سیگار کشیدن، انجام کار جدید، تلف کردن وقت در شبکه های مجازی، اعتیاد به عشق، خوش گذرانی با دوستان، پرخوری، مدیتیشن، یا حتی انجام یک بازی، تماما آرام بخش های موقت هستند که به شما کمک میکنند برای چند ساعت یا شاید چند روز حس خوبی داشته باشید اما هرگز نخواهند توانست باعث شادی طولانی مدت شما شوند.

خوشحالی واقعی چیست ؟

اگر اعتماد بنفس کمی داشته باشید، شرایط زیر باعث خواهد شد که حس بدی داشته باشید :
1. پذیرفته نشدن توسط دیگران 2. انتقاد 3. حسادت زیرا این موارد اعتماد بنفس پایین شما را به چالش میکشند.

اگر از نظر احساسی حساس باشید، به احتمال زیاد با هر انتقاد که از کسی دریافت میکنید، حس بدی خواهید یافت.

حال اگر با چنین مشکلات عمیقی، با استفاده از راه حل های موقت یا مسکن ها مواجه شوید، هرگز خوشحالی واقعی را تجربه نخواهید کرد.

شادی واقعی، زمانی پیدا میشود که این زخم ها را بدون نیاز به یک آرام کننده ی موقت(یا به عبارتی درد کش !!!)، درمان کنید.

خوشحالی و نیازهای رفع نشده

اگر اهداف یا نیازهای رفع نشده ای داشته باشید، احتمالا تا قبل از رسیدن به آنها، نتوانید شادی حقیقی را تجربه کنید. نیازهای برآورده نشده مانند زخم های احساسی هستند. تا زمانیکه آنها را ارضا نکنید، از رسیدن شما به شادی واقعی جلوگیری خواهند کرد.

اگر رویاهایی دارید که هرگز برآورده نشده اند، یا نیازهای رفع نشده ای دارید، هرگز شادی واقعی را تجربه نخواهید کرد. بله، روش های بسیاری وجود دارند که به سبک قدرت نامحدود، میتوانند همه چیز را متحول کنند که آنها را نیز در مقالات دیگر معرفی کرده ایم. اما باید بدانید روش اصلی و نرمال برای دسترسی به بالاترین سطح خوشحالی همین است.

اگر رویاها یا نیازهای رفع نشده ای دارید، تجربه کردن خوشحالی حقیقی برای شما سخت خواهد بود. اگر قرار باشد یک تعریف جامع از خوشحالی ارائه کنیم باید گفت : ” حالتی که در آن همه نیازهای رفع نشده شما برآورده شود “. منظور ما از رفع همه نیازها، این نیست که لزوما به هرآنچه خواسته بودید برسید، بلکه حداقل چیزهایی را بدست آورید که موارد اصلی و نیازهای مهم شما را پر میکنند یا با داشتن بخشی از آنها حس خوبی بدست آورید.

خوشحالی حقیقی، عمیق و دائم، با استفاده از فلسفه، تفکر مثبت، تلقین یا مدیتیشن حاصل نمیشود. بلکه بعضا همه ی اینها تبدیل به تکنیکهای فریب ذهن بصورت موقت میشوند. اما اگر میخواهید واقعا شاد باشید، مسیر تلاش برای برآورده کردن نیازهای عمیق سرکوب شده و آرزوهای خود را آغاز کنید. خبر خوب این است که همینکه هر روز کمی رشد نسبت به روز قبل داشته باشید، ضمیر ناخودآگاه شما حس رضایت درونی را به شما خواهد داد و خوشحالی را تجربه خواهید کرد.

اگر زخم های احساسی مشخصی دارید، یا نیازهای رفع نشده ای دارید، مثلا استفاده از تکنیکهای تفکر مثبت فریبکارانه ترین راهی خواهد بود که در تمام زندگی خود استفاده کرده اید و در نتیجه ضمیر ناخودآگاه شما با شدت بیشتر و درد بیشتری بر سر شما فریاد خواهد کشید !

نیازهای رفع نشده خود را رفع کنید یا در مسیر رفع آنها تلاش کنید، به زودی خواهید دید که نوعی از شادی را در درون خود تجربه میکنید که تابحال تصورش را هم نکرده اید !

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع