خود را از اعتیاد به کسب رضایت سریع (instant gratification) و راه حلهای موقت خلاص کنید !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 40 ثانیه

این روزها ساختار جامعه، اعتیادهای بسیار متنوع و پنهانی را در وجود همه مردم تزریق میکند. هرچند عموم مردم معمولا، فقط اعتیاد به مواد مخدر را خوب میشناسند اما در حقیقت اعتیاد های پنهانی بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که شما هرگز به آنها آگاه نمیشوید و دقیقا به همین علت از هر مواد مخدری خطرناک ترند. یکی از این اعتیادها، اعتیاد به گرفتن حس خوب از راه حلهای سطحی و موقت، یا به عبارتی اعتیاد به آرام بخش های مقطعی و کوتاه مدت و یا در حقیقت اعتیاد به کسب رضایت موقت و فوری است(به هر روش و راهی).

اعتیاد به راه حلهای فوری و مسکن های آرام بخش موقت

خیلیها به پشتیبانی قدرت نامحدود پیام میدهند و پس از توصیفی سطحی از وضعیتی که در حال حاضر دارند، درخواست ارائه یک راه حل میکنند. معمولا بارها تاکید شده است که وقتی یک فرد مجموعه ای از مشکلات را در درون خود تجربه میکند(استرس، نگرانی، مشکلات اقتصادی، مشکلات ارتباطی با دیگران، مشکلات عشقی و…)، ارائه یک یا دوجمله به عنوان پاسخ، سود آنچنانی برای فرد نخواهد داشت. زیرا همه آن حجم از مشکلات، یک روزه و یا با یکی دو جمله، در وجودش ایجاد نشده اند که با یکی دو جمله متنی هم حل شوند. به همین علت در چنین شرایطی معمولا ارتباط مستقیم صوتی پیشنهاد داده میشود یا اینکه به فرد توصیه میشود بصورت کاملا منظم و با دقت، تمامی مقالات صوتی و متنی کاملا رایگان سایت را به تدریج مطالعه کند تا شناخت خوبی از خود پیدا کرده و بتواند به تدریج تمامی مشکلات و نا آرامی های درونی خود را حل کند.

با وجود اینکه خیلیها کاملا این موضوع را درک میکنند، اما کماکان عده بسیار زیادی نیز هستند که با وجود قبول اولیه پیچیدگی مشکلشان و تایید اولیه این موضوع که باید مطالعات منظم و مسیر رشد خود را آغاز کنند، کماکان اصرار دارند یک راه حل علی الحساب و موقت هم دریافت کنند که البته این موضوع هم عیبی ندارد و در حال قضاوت این عده نیستیم و معمولا پاسخ کوتاهی هم داده میشود. با این وجود باید توجه داشت که این رفتار، به وضوح نشان دهنده این است که ساختار جامعه، چطور ذهن اکثریت مردم را به دریافت راه حلهای سطحی ولی سریع، و Quick Fix ها، عادت داده است !

در حقیقت خیلیها عملا ترجیح میدهند که برای مشکل، سوالات، حس بد، یا هر چالشی که با آن دست و پنجه نرم میکنند، به سرعت و فورا یک آرام بخش موقت پیدا کنند تا فعلا این درد و حس بد فروکش کند. و حتی اکثریت مردم به سرعت عاشق اساتید یا روشهایی میشوند که راه حلهای موقت ارائه میکند(همانطور که یک معتاد عاشق مواد مخدر است). اما حقیقت موضوع این است که این رفتار هیچ تفاوتی با اعتیاد به مواد مخدر ندارد. تا زمانی که شما علت مشکلات خود را از ریشه نشناخته اید و راه حل هایی دائمی و همیشگی برای مشکلاتتان یاد نگرفته اید، مشکلات شما دوباره و دوباره تکرار خواهند شد و اگر به این موضوع دقت کنید، دیگر اینقدر از یافتن راه حلهای سطحی و مقطعی خوشحال نخواهید بود. زیرا راه حل سطحی فقط به این معناست که خودتان تصمیم گرفته اید دوباره مشکل مربوطه را در ادامه زندگی خود و بصورت تکراری داشته باشید. شما میتوانید برای مشکلات و سوالات خود پاسخهای سطحی بیابید و برای یک روز حال خوش داشته باشید اما شاید انتخاب هوشمندانه تر این باشد که با افزایش آگاهی و مطالعات خود راه حلهایی را بیابید که برای همیشه مشکلات شما را پایان میدهند. این انتخابی هوشمندانه تر است !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%