به محدودیتهای علم پزشکی آگاه شوید، نکاتی که با رعایت آنها همیشه سالم خواهید ماند

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 20 ثانیه

این مقاله به شما نکاتی ساده را مطرح میکند که با توجه به آنها، همیشه سالم خواهید ماند.

نکاتی برای سلامت دائم

اول از همه باید بدانید جهان آنقدر پیچیده است که لزوما نباید انتظار داشته باشید هر چیزی همیشه عمل کند. اینکه مثل یک کودک به چند قانون باور کنید و تا نقض شدند، آرامش درونی خود را از دست دهید و حس کنید که آنچه به آن تکیه کرده اید کار نکرده است و دیگر پشتیبان و حامی ندارید، بسیار ساده انگارانه است و باید از این طرز فکر فاصله بگیرید. زیرا هر آنچه که کورکورانه به آن باور میکنید و توقع دارید همیشه عمل کند، اولین چیزی است که آرامش درونی شما را به بازی خواهد گرفت. زیرا حقیقت این جهان آنقدر مغرور هست که به چند قانون و باور ساده در ذهن شما رام و تحت سلطه نشود !

با این وجود، در این مقاله نکاتی ساده را به شما مطرح خواهم کرد که با هر سبک زندگی که دارید، و هر عادات غذایی که دارید، به شما این امکان را میدهد که همواره در سلامت باشید. ممکن است در این تصور باشید که این نکات بدک نیستند اما داروهای شیمیایی چیز دیگری هستند ! اما حقیقت این است که اگر فقط چند مقاله مرتبط با پزشکی بخوانید(نه اینکه حرفهای کسانی را بشنوید که از فروش داروها سود میبرند)، عملا خواهید دید که داروهای شیمیایی عوارض جانبی ندارند، بلکه در حقیقت اثر “مستقیم” جانبی و ناخواسته دارند ! یعنی میایند ابرو را درست کنند، ناخواسته میزنند چشم را هم کور میکنند ! جوری هم چشم را کور میکنند که شما نمیفهمید ! و بعدها کم کم اثراتش در بدن شما به شکل بیماریها و مشکلات عجیب ظهور میکند.

در حقیقت تمام علم پزشکی و کارهایی که علم پزشکی انجام میدهد، روی اصل homeostasis استوار است. یعنی مثلا هر چیزی(کلسترول، قند، تعداد سلولهای مختلف، و…)، باید در محدوده مشخصی باشد ! حال اگر علم پزشکی مثلا ببیند که چیزی خارج از محدوده نرمال خودش است، به سرعت یک ماده را به خورد شما میدهد که آنرا دوباره به محدوده قبل برگرداند. اما نکته ای که اصلا به آن توجه نمیشود این است که اینکار چه عوارض پشت پرده ای دارد !؟ یا اینکه اصلا بدن به عنوان یک سیستم منظم و پیشرفته(پیشرفته ترین سیستم روی کره خاکی)، چرا از همان اول آن چیز (مثلا کلسترول) را تغییر داده بود ؟ با تغییر و دوباره به درون محدوده آوردن با مواد شیمیایی، چه عوارضی در پشت پرده و در این سیستم پیچیده، و در این فرد و با این ژنتیک و با این ویژگیها و سابقه قبلی خاص ایجاد میشود !؟ همانطور که میبینید علم پزشکی خیلی روی اینها کار ندارد یا اگر توجهی نیز به این موارد دارد، محدود به پژوهش های  معدود قبلی انجام شده در این موضوعات است ! فقط یک ماده شیمیایی میدهد که فعلا اوضاع را یک جورهایی درست کند. البته برای طرفداران پر و پاقرص و متعصب علم پزشکی که الان از مطالب ما بدشان می آید، باید بگوییم ما مخالف این علم ارزشمند نیستیم. اما باید به محدودیتهای این علم آگاه شوید و بدانید دیر یا زود باید روشهای دیگری برای درمان خود بیابید که مقالات و پژوهش های سطح جهان نیز دقیقا به همین سمت میروند. توجه کنید آنچه میگوییم را هرگز نهادها یا ارگانهایی در سطح جهان، که سود میلیاردی از فروش داروها دارند، تایید نخواهند کرد. زیرا اگر شما قرصهای آنهارا نخرید و نخورید، این به معنای پایان عمر آنهاست. و بدیهی است که نباید انتظار شنیدن حقیقت را از آنها داشته باشید. کافیست حرف محققان و دانشمندان بی تعصب و مستقل در سرتاسر جهان را بشنوید.

اما بصورت ساده چه نکاتی برای سلامت دائم وجود دارد ؟ جالب است که آنقدر برای سالها روی دارو و درمان شیمیایی متمرکز شده اید که قطعا با خواندن ادامه مطلب، خواهید گفت “برو بابا ! اینا که به درد نمیخورن ! داروی شیمیایی هست که اثر میذاره”. و اگر این تصور را دارید، باید گفت تبلیغات و رسانه ها در عملکرد خود روی ذهن شما موفق بوده اند ! به هر حال نکاتی که به تنهایی برای سلامت شما موثرند عبارتند از : اول از همه روی کیفیت احساسات خود کار کنید و یاد بگیرید که با مطالعه و شناخت بیشتر درون خود، استرس را برای همیشه و تحت هر شرایطی در زندگی خود پایان دهید زیرا استرس عامل تضعیف کننده سیستم ایمنی و عامل پنهان و مستقیم یا غیر مستقیم همه بیماریهاست. دوم، با مدیتیشن و خواب، همواره بدن خود را در استراحت و آرامش مطلق قرار دهید. سوم، ورزش کنید. و چهارم، تا میتوانید میوه، سبزیجات و چیزهای طبیعی بخورید ! و نهایتا پنجم، تا میتوانید آب بخورید ! و از یاد نبرید بدن شما ذاتا برای سلامت و ترمیم خودش ساخته شده است. توجه کامل به همین نکات از هزاران داروی شیمیایی که پزشکان بدون توجه به عوارض آن، به خورد شما میدهند بهتر است ! عوارضی که اگر دقیقا تحقیق شوند، حتی خیلی بیشتر از عوارض نوشته شده در جعبه دارو است.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع