اگر هر 5 دقیقه ، تست هوشیار بودن را انجام نمیدهید ، شما نیز مانند اکثریت مردم کره زمین در خواب هستید !


شما درحال حاضر در خواب به سر میبرید ! این ، جمله ایست که این مقاله ی خود را با آن آغاز میکنیم.

نه تنها شما ، بلکه باید گفت 99 درصد افراد جامعه و افرادی که در اطرافتان میبینید ، در خوابی عمیق هستند.اگر اولین باری است که درباره ی هوشیار بودن ، مقاله ایی را مطالعه میکنید ، باید گفت هوشیار بودن ، اصلا چیزی مشابه دید فعلی شما و آنچیزی که در حال حاضر در ذهن خود دارید نیست ! احتمالا در حال حاضر اگر کسی از شما بپرسد : آیا شما بیدار هستید ؟ خواهید گفت : بله ! البته که من بیدار هستم ! و فکر خواهید کرد که هوشیاری ، همان چیزی است که در حال حاضر تجربه اش میکنید ، اما در حقیقت ، سطوح هوشیاری در انسان بینهایت است و شما نسبت به آن سطح ممکن از هوشیاری برای یک انسان ، در خواب محض به سر میبرید.این جمله ، چیزی است که به احتمال زیاد ، تا این لحظه از عمرتان ، از آن آگاه نبوده اید . و این بسیار دردناک است.درواقع باید گفت شما تا این لحظه از عمر خود ، در خوابی عمیق بوده اید و همه ی تصمیم های سرنوشت ساز زندگیتان را طبق عادت و بدون هوشیاری گرفته اید(این جمله چیزی است که مغز به شدت از آن فراری است و دوست ندارد آنرا قبول کند !).در ادامه ی مطلب همراه باشید تا مطلبی را بخوانید که باعث خواهد شد از این لحظه به بعد ، واقعا زندگی کنید و سرنوشت خود را،واقعا خود رقم بزنید ! و از این خواب عمیق بیدار شوید .

شما خواب هستید

همانطور که گفتیم ، سطوح هوشیاری در انسان ، بینهایت است و هیچ محدودیتی برای سطوح هوشیاری وجود ندارد.احتمالا اگر این مقاله ، اولین مقاله ایی باشد که در زمینه ی هوشیاری و Consciousness خوانده اید ،  دید بسیار سطحی و ابتدایی را نسبت به هوشیار بودن دارید.به این صورت که اگر کسی از شما بپرسد : آیا اکنون هوشیار هستید ؟ به سرعت خواهید گفت : ” بله ! من کاملا بیدار و هوشیارم ! ” . حال آنکه این مساله اصلا صحت ندارد.

درواقع ، انسان اصلا دوست ندارد بپذیرد که چقدر خواب است و چقدر بصورت ماشینی ، در حال زندگی کردن است !  همانطور که گفتیم ، سطوح هوشیاری بینهایت هستند  و نکته ایی که وجود دارد این است که در اوقاتی که آگاه نیستید ، طبق تعریف ، آگاه نیستید که آگاه نیستید !

برای اینکه دید مناسبی پیداکنید ، باید گفت شما،همین حالا که در حال خواندن این مقاله هستید ، در بهترین حالت (اگر مدیتیشن منظم انجام دهید و …) ، اکنون در سطح هوشیاری 3 قرار دارید.فکر میکنید این عدد از چند است ؟ از 10 میلیون ! بله ! در بهترین حالت ، شما در سطح هوشیاری 3 از10 میلیون هستید و مشکل اینجاست که وقتی در سطح هوشیاری مشخصی قرار دارید ، واقعا حتی فکرش را نیز نمیکنید که ممکن است ، سطحی بالاتر از سطح فعلی وجود داشته باشد ! درواقع کسی که در سطح آگاهی 1 است ، فکر میکند در سطح 10 میلیون قرار دارد و کسی که در سطح آگاهی 3 است نیز همین حس را دارد ! درک این مساله بسیار مهم است زیرا تا زمانی که فکر میکنید در بالاترین سطح هوشیاری هستید ، امکان ندارد تلاشی برای رسیدن به سطوح بالاتر داشته باشید.

باید به شما گفت که اگر بدانید مقاله ی فعلی ، چقدر در زندگی ، کار ، ازدواج ، و همه ی سرنوشت شما نقش دارد ، با دقت بیشتری به مطالعه ی آن خواهید پرداخت.در واقع این مقاله ،مهمترین چیزی است که در مسیر موفقیت به آن نیاز دارید و با درک عمیق آن ، خواهید توانست تحول وسیعی را در زندگی خود ایجاد نمایید.

البته لازم به ذکر است که حتی اگر این مقاله را نیز بخوانید ، شاید فقط 1 درصد از هوشیار بودن را کسب کنید مگر اینکه به دقت راه حلی که به شما ارائه میکنیم را به کار ببندید و نکته مهم اینجاست که هوشیاری ، قابل خریدن نیست ! قابل انتقال از فردی به فرد دیگر نیست ، با مطالعه و افزایش علم،لزوما هوشیار تر نخواهید شد.با کسب تجربه لزوما هوشیار تر نخواهید شد.بلکه هوشیاری دقیقا مانند یک عضله ی کاملا مجزا در ذهن شماست که درحال حاضر به احتمال زیاد ، هیچ استفاده ایی از آن نکرده اید.

راه حل : انجام تست هوشیاری هر 5 دقیقه یک بار

در قلمرو قدرت نامحدود هستید و برای هر چیزی ، راه حلی قدرتمند به شما ارائه میشود.اما اکنون این سوال مطرح میشود . راه حل چیست ؟ چطور سرنوشتم را خودم و بصورت آگاهانه رقم بزنم و در خواب نباشم ؟

پاسخ ساده است : هر 5 دقیقه یک بار تست هوشیاری انجام دهید .انجام این تست ، بسیار ساده است ، هر 5 دقیقه ، مثلا دستتان را مشت کنید و فشار دهید یا پوست دست خود را بکشید یا مثلا انگشت شست و اشاره ی دست خود را به هم فشار دهید و سپس  این سوالها را به سرعت در ذهن خود مرور کنید تا مطمئن شوید بیدار هستید و در مسیر صحیحی در حال حرکت هستید :

 1. آیا من اکنون واقعا بیدار هستم ؟ یا در خواب و درحال انجام زندگی عادتگونه ام ؟
 2. آیا در حال حرکت به سمت اهدافم هستم ؟ آیا در این لحظه ، در مسیر اهدافی که برای خود تعیین کرده ام در حرکتم ؟
 3. آیا دقیقا همین لحظه و ثانیه ایی که در آن به سر میبرم را درک کرده ام و حواسم هست چه چیزهایی در اطرافم وجود دارد ؟
 4. آیا حواسم هست که چه چیزهای با ارزشی در حال حاضر در زندگی خود دارم و ممکن است در آینده ایی نزدیک هیچکدام نباشند ؟ آیا قدر عزیزانم و کسانی که عاشقشان هستم را دانسته ام ؟
 5. آیا اگر ده سال بعد که احساسات یا خشم ام فروکش میکند ، مثلا نسبت به حرفی که دیشب به همسرم زدم ، پشیمان خواهم شد ؟
 6. اگر این عادت سیگار کشیدن فعلی را به همین شکل ادامه دهم ، ده سال بعد ، به چه سرنوشتی دچار میشوم ؟ آیا بدون سیگار جذاب تر نخواهم بود و جوانتر نخواهم ماند ؟
 7. رفتاری که هم اکنون با اطرافیان و همکارانم دارم ، از بیرون چگونه دیده میشود ؟(دقت کنید که هوشیار بودن ، قضاوت کردن نیست ! فقط از بیرون خود را بنگرید.همین)
 8. اینکه شبها تا دیروقت بیدار میمانم چه آسیبی به من خواهد زد ؟
 9. غذا خوردن زیاد از حد ام ، چه آسیبی به من خواهد زد ؟
 10. آیا اگر پولهایم را کمتر هدر دهم و پس انداز کنم ، از نظر روحی و اقتصادی ، حالم بهتر نخواهد شد ؟
 11. آیا در همین لحظه و هم اکنون ، نسبت به اشتباهی که در گذشته کرده ام ، راه جبرانی هست ؟ تا در آینده حسرت رفتارم را نخورم ؟
 12. آیا در این لحظه ، تصمیمی وجود دارد که همه ی زندگی مرا متحول کند ؟
 13. آیا کاری که در حال حاضر انجام میدهم ، آینده ی خوبی دارد یا در حال تلاش بیهوده هستم ؟
 14. ترسها و خجالتهایی که دارم ، از بیرون و از دید یک ناظر بیرونی ، چطور دیده میشود ؟
 15. آیا حواسم هست که در حال وقت تلف کردن هستم ؟ با اینکه چند ماه بعد ، رویداد سرنوشت سازی(مثلا کنکور) در زندگی خود دارم ؟
 16. آیا حواسم هست اینطور نشستن جلوی کامپیوتر و خم شدن ، در آینده چه آسیبی به سلامت من خواهد زد ؟
 17. حتی آگاه باشید که الان غذا روی گاز است و اگر آگاه نباشید خواهد سوخت !
 18. آیا حواسم هست که در حال حاضر جوان هستم و حواسم به زیبایی و طراوت خودم هست ؟ آیا واقعا حواسم هست که چند سال بعد سن ام زیاد میشود و دیگر این طراوت را نخواهم داشت ؟
 19. آیا حواسم هست که اگر این روند غصه خوردن و ناراحتی را ادامه دهم ، نه تنها هیچ چیز عوض نمیشود ، بلکه مشکلات وخیم تر نیز خواهد شد ؟
 20. (بگذارید ریز تر شویم !) ، آیا در همین لحظه که از ماشین پیاده شدم ، در را قفل کرده ام ؟ تا سرقت رخ نداده و در آینده پشیمان نشوم ؟ آیا ماشین را در جای خوبی پارک کرده ام ؟
 21. آیا حواسم هست که بسیاری چیزهای دیگر وجود دارد که حواسم به آنها نیست و هرچقدر آگاه تر باشم ، در سطح آگاهی بالاتری قرار خواهم داشت و زندگی خارق العاده تری خواهم ساخت ؟
 22. و…..

جمع بندی

همانطور که دیدید ، بسیاری چیزها هست که در حال حاضر حواستان به آنها نیست ! اما نکته ی مهم اینجاست :

منظور ما قطعا این نیست که بصورت مدام و بصورت بیمار گونه ، به همه ی این نکات توجه کنید ! بلکه منظور ما این است که در زندگی خود ، همواره آگاه باشید ! منظور ما این است که حتی اگر میخواهید وقت خود را تلف کنید و از آن لذت ببرید ، به همه چیز آگاه باشید.در واقع آگاه بودن ، مانند این است که نمای بالا و کلی را نیز ببینید.بله ، خرج کردن پول لذت بخش است .اما حین انجام آن ، غرق آن نشوید ! بلکه مزایا و معایب آن را در کنار هم به یاد آورید.شما باید آگاه و بیدار باشید ، حتی اگر میخواهید زندگی خود را خراب کنید ، مشکلی نیست ، این کار را بکنید ، اما آگاهانه این کار را بکنید.

نکته مهم : دقیقا در لحظه ایی که حس میکنید بسیار بسیار آگاه هستید ، مسائل بسیار بسیار بسیار زیادتری هست که به آنها آگاه نیستید ، و طبق تعریف ، وقتی که از چیزی آگاه نیستید ، آگاه نیستید که از آن چیز نا آگاهید ! و به همین علت ، هیچوقت حس نکنید که آگاهید ! همواره سطوح آگاهی بالاتری وجود دارد.پس همواره به دنبال مواردی باشید که از آنها آگاه نیستید.

یک راه حل عمیق

هر چند دقیقه یکبار ، از بیرون به خود نگاه کنید.گویی در بیرون از جسم خود ایستاده اید و در حال نظاره کردن کارهای خود هستید.قرار نیست قضاوتی کنید.فقط قرار است نگاه کنید.همین ! اگر هر چند دقیقه یک بار ، از بیرون به خود و کارهای خود نگاه کنید ، امکان ندارد به خواب بروید ! این راه حل با ارزش ترین نکته ایست که در عمر خود شنیده اید !

آگاه هستم که درمسیر صحیحی نیستم ولی با این وجود مسیرم را ادامه میدهم

بعضا ممکن است خود بدانید که انجام یک عادت بد ، یا برخورد بد با یک فرد ، به ضرر شماست.در این موارد چه ؟

پاسخ ما این است : حتی اگر در مسیر اشتباهی هستید ، یا میخواهید کار نادرستی انجام دهید ، مشکلی نیست ! انجام دهید ! اما در طول انجام آن ، آگاه باشید و تست هوشیاری خود را انجام دهید ، به زودی خواهید دید که همه چیز درست شده است !

Awareness Alone Is Curative

هوشیار بودن ، به تنهایی ، درمانگر و اصلاح کننده است !

پس حتی اگر میخواهید کار نادرستی را انجام دهید ، مشکلی نیست ، انجام دهید ، حتی اگر خواستید زیاده روی کنید ! اما حین انجام آن ، آگاه باشید ! به همین سادگی !

کتاب زیر قویترین مرجع تغییر و تحول فردی ، ترک عادات بد ،ترک اعتیاد ،درمان افسردگی ،ناراحتی وسواس ، تعویق در کارها و حتی شکست های عشقی است که با داشتن آن ، یک کلید برای همه ی مشکلات روانشناسی خود خواهید داشت.البته این موضوع عجیب نیست ، مثل همیشه ، شما در قلمرو قدرت نامحدود هستید و به قدرت نامحدود تعلق دارید ، و به همین علت همواره لایق بهترینها هستید.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع