اگر هر ۵ دقیقه ، تست هوشیار بودن را انجام نمیدهید ، شما نیز مانند اکثریت مردم کره زمین در خواب هستید !

small unaware
زمان لازم برای مطالعه : 5 دقیقه و 35 ثانیه

شما درحال حاضر در خواب به سر میبرید ! این ، جمله ایست که این مقاله ی خود را با آن آغاز میکنیم.

نه تنها شما ، بلکه باید گفت ۹۹ درصد افراد جامعه و افرادی که در اطرافتان میبینید ، در خوابی عمیق هستند.اگر اولین باری است که درباره ی هوشیار بودن ، مقاله ایی را مطالعه میکنید ، باید گفت هوشیار بودن ، اصلا چیزی مشابه دید فعلی شما و آنچیزی که در حال حاضر در ذهن خود دارید نیست ! احتمالا در حال حاضر اگر کسی از شما بپرسد : آیا شما بیدار هستید ؟ خواهید گفت : بله ! البته که من بیدار هستم ! و فکر خواهید کرد که هوشیاری ، همان چیزی است که در حال حاضر تجربه اش میکنید ، اما در حقیقت ، سطوح هوشیاری در انسان بینهایت است و شما نسبت به آن سطح ممکن از هوشیاری برای یک انسان ، در خواب محض به سر میبرید.این جمله ، چیزی است که به احتمال زیاد ، تا این لحظه از عمرتان ، از آن آگاه نبوده اید . و این بسیار دردناک است.درواقع باید گفت شما تا این لحظه از عمر خود ، در خوابی عمیق بوده اید و همه ی تصمیم های سرنوشت ساز زندگیتان را طبق عادت و بدون هوشیاری گرفته اید(این جمله چیزی است که مغز به شدت از آن فراری است و دوست ندارد آنرا قبول کند !).در ادامه ی مطلب همراه باشید تا مطلبی را بخوانید که باعث خواهد شد از این لحظه به بعد ، واقعا زندگی کنید و سرنوشت خود را،واقعا خود رقم بزنید ! و از این خواب عمیق بیدار شوید .

شما خواب هستید

همانطور که گفتیم ، سطوح هوشیاری در انسان ، بینهایت است و هیچ محدودیتی برای سطوح هوشیاری وجود ندارد.احتمالا اگر این مقاله ، اولین مقاله ایی باشد که در زمینه ی هوشیاری و Consciousness خوانده اید ،  دید بسیار سطحی و ابتدایی را نسبت به هوشیار بودن دارید.به این صورت که اگر کسی از شما بپرسد : آیا اکنون هوشیار هستید ؟ به سرعت خواهید گفت : ” بله ! من کاملا بیدار و هوشیارم ! ” . حال آنکه این مساله اصلا صحت ندارد.

درواقع ، انسان اصلا دوست ندارد بپذیرد که چقدر خواب است و چقدر بصورت ماشینی ، در حال زندگی کردن است !  همانطور که گفتیم ، سطوح هوشیاری بینهایت هستند  و نکته ایی که وجود دارد این است که در اوقاتی که آگاه نیستید ، طبق تعریف ، آگاه نیستید که آگاه نیستید !

برای اینکه دید مناسبی پیداکنید ، باید گفت شما،همین حالا که در حال خواندن این مقاله هستید ، در بهترین حالت (اگر مدیتیشن منظم انجام دهید و …) ، اکنون در سطح هوشیاری ۳ قرار دارید.فکر میکنید این عدد از چند است ؟ از ۱۰ میلیون ! بله ! در بهترین حالت ، شما در سطح هوشیاری ۳ از۱۰ میلیون هستید و مشکل اینجاست که وقتی در سطح هوشیاری مشخصی قرار دارید ، واقعا حتی فکرش را نیز نمیکنید که ممکن است ، سطحی بالاتر از سطح فعلی وجود داشته باشد ! درواقع کسی که در سطح آگاهی ۱ است ، فکر میکند در سطح ۱۰ میلیون قرار دارد و کسی که در سطح آگاهی ۳ است نیز همین حس را دارد ! درک این مساله بسیار مهم است زیرا تا زمانی که فکر میکنید در بالاترین سطح هوشیاری هستید ، امکان ندارد تلاشی برای رسیدن به سطوح بالاتر داشته باشید.

باید به شما گفت که اگر بدانید مقاله ی فعلی ، چقدر در زندگی ، کار ، ازدواج ، و همه ی سرنوشت شما نقش دارد ، با دقت بیشتری به مطالعه ی آن خواهید پرداخت.در واقع این مقاله ،مهمترین چیزی است که در مسیر موفقیت به آن نیاز دارید و با درک عمیق آن ، خواهید توانست تحول وسیعی را در زندگی خود ایجاد نمایید.

البته لازم به ذکر است که حتی اگر این مقاله را نیز بخوانید ، شاید فقط ۱ درصد از هوشیار بودن را کسب کنید مگر اینکه به دقت راه حلی که به شما ارائه میکنیم را به کار ببندید و نکته مهم اینجاست که هوشیاری ، قابل خریدن نیست ! قابل انتقال از فردی به فرد دیگر نیست ، با مطالعه و افزایش علم،لزوما هوشیار تر نخواهید شد.با کسب تجربه لزوما هوشیار تر نخواهید شد.بلکه هوشیاری دقیقا مانند یک عضله ی کاملا مجزا در ذهن شماست که درحال حاضر به احتمال زیاد ، هیچ استفاده ایی از آن نکرده اید.

راه حل : انجام تست هوشیاری هر ۵ دقیقه یک بار

در قلمرو قدرت نامحدود هستید و برای هر چیزی ، راه حلی قدرتمند به شما ارائه میشود.اما اکنون این سوال مطرح میشود . راه حل چیست ؟ چطور سرنوشتم را خودم و بصورت آگاهانه رقم بزنم و در خواب نباشم ؟

پاسخ ساده است : هر ۵ دقیقه یک بار تست هوشیاری انجام دهید .انجام این تست ، بسیار ساده است ، هر ۵ دقیقه ، مثلا دستتان را مشت کنید و فشار دهید یا پوست دست خود را بکشید یا مثلا انگشت شست و اشاره ی دست خود را به هم فشار دهید و سپس  این سوالها را به سرعت در ذهن خود مرور کنید تا مطمئن شوید بیدار هستید و در مسیر صحیحی در حال حرکت هستید :

 1. آیا من اکنون واقعا بیدار هستم ؟ یا در خواب و درحال انجام زندگی عادتگونه ام ؟
 2. آیا در حال حرکت به سمت اهدافم هستم ؟ آیا در این لحظه ، در مسیر اهدافی که برای خود تعیین کرده ام در حرکتم ؟
 3. آیا دقیقا همین لحظه و ثانیه ایی که در آن به سر میبرم را درک کرده ام و حواسم هست چه چیزهایی در اطرافم وجود دارد ؟
 4. آیا حواسم هست که چه چیزهای با ارزشی در حال حاضر در زندگی خود دارم و ممکن است در آینده ایی نزدیک هیچکدام نباشند ؟ آیا قدر عزیزانم و کسانی که عاشقشان هستم را دانسته ام ؟
 5. آیا اگر ده سال بعد که احساسات یا خشم ام فروکش میکند ، مثلا نسبت به حرفی که دیشب به همسرم زدم ، پشیمان خواهم شد ؟
 6. اگر این عادت سیگار کشیدن فعلی را به همین شکل ادامه دهم ، ده سال بعد ، به چه سرنوشتی دچار میشوم ؟ آیا بدون سیگار جذاب تر نخواهم بود و جوانتر نخواهم ماند ؟
 7. رفتاری که هم اکنون با اطرافیان و همکارانم دارم ، از بیرون چگونه دیده میشود ؟(دقت کنید که هوشیار بودن ، قضاوت کردن نیست ! فقط از بیرون خود را بنگرید.همین)
 8. اینکه شبها تا دیروقت بیدار میمانم چه آسیبی به من خواهد زد ؟
 9. غذا خوردن زیاد از حد ام ، چه آسیبی به من خواهد زد ؟
 10. آیا اگر پولهایم را کمتر هدر دهم و پس انداز کنم ، از نظر روحی و اقتصادی ، حالم بهتر نخواهد شد ؟
 11. آیا در همین لحظه و هم اکنون ، نسبت به اشتباهی که در گذشته کرده ام ، راه جبرانی هست ؟ تا در آینده حسرت رفتارم را نخورم ؟
 12. آیا در این لحظه ، تصمیمی وجود دارد که همه ی زندگی مرا متحول کند ؟
 13. آیا کاری که در حال حاضر انجام میدهم ، آینده ی خوبی دارد یا در حال تلاش بیهوده هستم ؟
 14. ترسها و خجالتهایی که دارم ، از بیرون و از دید یک ناظر بیرونی ، چطور دیده میشود ؟
 15. آیا حواسم هست که در حال وقت تلف کردن هستم ؟ با اینکه چند ماه بعد ، رویداد سرنوشت سازی(مثلا کنکور) در زندگی خود دارم ؟
 16. آیا حواسم هست اینطور نشستن جلوی کامپیوتر و خم شدن ، در آینده چه آسیبی به سلامت من خواهد زد ؟
 17. حتی آگاه باشید که الان غذا روی گاز است و اگر آگاه نباشید خواهد سوخت !
 18. آیا حواسم هست که در حال حاضر جوان هستم و حواسم به زیبایی و طراوت خودم هست ؟ آیا واقعا حواسم هست که چند سال بعد سن ام زیاد میشود و دیگر این طراوت را نخواهم داشت ؟
 19. آیا حواسم هست که اگر این روند غصه خوردن و ناراحتی را ادامه دهم ، نه تنها هیچ چیز عوض نمیشود ، بلکه مشکلات وخیم تر نیز خواهد شد ؟
 20. (بگذارید ریز تر شویم !) ، آیا در همین لحظه که از ماشین پیاده شدم ، در را قفل کرده ام ؟ تا سرقت رخ نداده و در آینده پشیمان نشوم ؟ آیا ماشین را در جای خوبی پارک کرده ام ؟
 21. آیا حواسم هست که بسیاری چیزهای دیگر وجود دارد که حواسم به آنها نیست و هرچقدر آگاه تر باشم ، در سطح آگاهی بالاتری قرار خواهم داشت و زندگی خارق العاده تری خواهم ساخت ؟
 22. و…..

جمع بندی

همانطور که دیدید ، بسیاری چیزها هست که در حال حاضر حواستان به آنها نیست ! اما نکته ی مهم اینجاست :

منظور ما قطعا این نیست که بصورت مدام و بصورت بیمار گونه ، به همه ی این نکات توجه کنید ! بلکه منظور ما این است که در زندگی خود ، همواره آگاه باشید ! منظور ما این است که حتی اگر میخواهید وقت خود را تلف کنید و از آن لذت ببرید ، به همه چیز آگاه باشید.در واقع آگاه بودن ، مانند این است که نمای بالا و کلی را نیز ببینید.بله ، خرج کردن پول لذت بخش است .اما حین انجام آن ، غرق آن نشوید ! بلکه مزایا و معایب آن را در کنار هم به یاد آورید.شما باید آگاه و بیدار باشید ، حتی اگر میخواهید زندگی خود را خراب کنید ، مشکلی نیست ، این کار را بکنید ، اما آگاهانه این کار را بکنید.

نکته مهم : دقیقا در لحظه ایی که حس میکنید بسیار بسیار آگاه هستید ، مسائل بسیار بسیار بسیار زیادتری هست که به آنها آگاه نیستید ، و طبق تعریف ، وقتی که از چیزی آگاه نیستید ، آگاه نیستید که از آن چیز نا آگاهید ! و به همین علت ، هیچوقت حس نکنید که آگاهید ! همواره سطوح آگاهی بالاتری وجود دارد.پس همواره به دنبال مواردی باشید که از آنها آگاه نیستید.

یک راه حل عمیق

هر چند دقیقه یکبار ، از بیرون به خود نگاه کنید.گویی در بیرون از جسم خود ایستاده اید و در حال نظاره کردن کارهای خود هستید.قرار نیست قضاوتی کنید.فقط قرار است نگاه کنید.همین ! اگر هر چند دقیقه یک بار ، از بیرون به خود و کارهای خود نگاه کنید ، امکان ندارد به خواب بروید ! این راه حل با ارزش ترین نکته ایست که در عمر خود شنیده اید !

آگاه هستم که درمسیر صحیحی نیستم ولی با این وجود مسیرم را ادامه میدهم

بعضا ممکن است خود بدانید که انجام یک عادت بد ، یا برخورد بد با یک فرد ، به ضرر شماست.در این موارد چه ؟

پاسخ ما این است : حتی اگر در مسیر اشتباهی هستید ، یا میخواهید کار نادرستی انجام دهید ، مشکلی نیست ! انجام دهید ! اما در طول انجام آن ، آگاه باشید و تست هوشیاری خود را انجام دهید ، به زودی خواهید دید که همه چیز درست شده است !

Awareness Alone Is Curative

هوشیار بودن ، به تنهایی ، درمانگر و اصلاح کننده است !

پس حتی اگر میخواهید کار نادرستی را انجام دهید ، مشکلی نیست ، انجام دهید ، حتی اگر خواستید زیاده روی کنید ! اما حین انجام آن ، آگاه باشید ! به همین سادگی !

کتاب زیر قویترین مرجع تغییر و تحول فردی ، ترک عادات بد ،ترک اعتیاد ،درمان افسردگی ،ناراحتی وسواس ، تعویق در کارها و حتی شکست های عشقی است که با داشتن آن ، یک کلید برای همه ی مشکلات روانشناسی خود خواهید داشت.البته این موضوع عجیب نیست ، مثل همیشه ، شما در قلمرو قدرت نامحدود هستید و به قدرت نامحدود تعلق دارید ، و به همین علت همواره لایق بهترینها هستید.

.::محصول مرتبط::.

1

كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته

همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

تنها شاه کلیدی که همه ی مشکلات روانشناسی شما را برطرف خواهد کرد

قيمت : ۲۹,۹۹۹ تومان

خـــريد آنــلاين كـتـــابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)
0%


2 دیدگاه برای “اگر هر ۵ دقیقه ، تست هوشیار بودن را انجام نمیدهید ، شما نیز مانند اکثریت مردم کره زمین در خواب هستید !

 1. باسلام .من سوالی داشتم ک البته مربوط ب این مقاله نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید.من خیلی سعی میکنم نسبت ب حرف ها و طعنه های اطرافیانم بی تفاوت باشم ولی تاثیری نداره وحرف ها وطعنه ها بیشتر از هرزمانی دیگه ای روی من اثرات منفی میذاره میخواستم از شما بپرسم راه حلی وجود داره؟

  • سلام خدمت شما
   ضعف های درونی وقتی مورد بحث دیگران قرار بگیرن، باعث رنجش میشن. بهترین راه حل اینه که دوباره قدرت رو درون خودتون ایجاد کنید و نقاط ضعف رو برطرف کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *