مهمترین چیزی که برای آرامش داشتن، باید بدانید و به هرکس که میتوانید نیز آنرا یاد دهید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 10 ثانیه

در این مقاله نکته ای را مطرح خواهم کرد که اگر توجه ویژه ای را به آن لحاظ کنید، آرامش را به بخشی دائمی در زندگی خود تبدیل خواهید کرد.

قبول ! مشکلات و سختی ها هستند، خوب که چه !؟ باید خود را بکشید !؟

بسیار عادی شده که کسی را ببینید که از شرایط زندگی خود مینالد. یا از سرنوشت دردناک خود تا به این لحظه از زندگی اش حرف بزند. یا اینکه از در آمد اندک و حتی وضع اسفناک زندگی خود بگوید. بله، همه اینها قابل درک اند. اما عزیزان، برای چند لحظه عمیقا به این موضوع فکر کنید. بله، قبول است، شما سختی دارید، اما میخواهید چه کنید !؟ تا آخر مدام ثانیه به ثانیه از آنچه برایتان گذشته یا درد و بیماری که در همین لحظه دارید حرف بزنید و قبل از اینکه سختی ها شما را از پای در بیاورند، خودتان عملا جان خود را با این حرفها و نا امیدی ها بگیرید و انرژی خود را هر لحظه تلف کنید !؟ انرژی ای که میتواند برای سازندگی و تغییر وضع فعلی به کار برده شود، نه اینکه صرف ناله ها و حرف های بیخودی شود که سودی هم برای زندگی شما ندارد!

مهمترین چیزی که واقعا و دلسوزانه، تمام جامعه به آن نیاز دارد، این است که فرهنگ عزادار خود شدن و ناراحت شدن و حسرت خوردن و…را برای همیشه تمام کند. وقتی به هر دلیلی، در همین لحظه درد یا رنج یا بیماری دارید، یا گذشته سختی داشته اید، یا شکست عشقی تجربه کرده اید، یا هر مورد دیگری را تجربه کرده اید، اینکه دائما ناله کنید و درباره چیزی که کاری از دستتان بر نمیاید حسرت بخورید، چیزی است که آرزو میشود برای همیشه از جامعه ما پاک شود. زمانیکه یاد بگیرید بدون توجه به اینکه چه بلایی بر سرتان آمده و حتی بدون توجه به اینکه مثلا یک ساعت بعد خدای نکرده خواهید مرد، فقط در لحظه زندگی کنید و از تک تک ثانیه های باقیمانده نهایت لذت را ببرید، آنجاست که تازه زندگی کردن را یاد گرفته اید. این نکته ساده را عمیقا یاد بگیرید و به هر کس که میتوانید نیز یاد دهید. کافیست اجازه دهید مثلا وقتی یک دندان درد میکند، دردِ آن، تنها درد موجود باشد، نه اینکه خودتان نیز با تکرار چندین باره اینکه “درد میکند”، دردی را به دردهای موجود در هر لحظه، بیفزایید. این، هنر زندگی کردن است که البته نیاز به مدتی تمرین کردن خواهد داشت تا یک عادت همیشگی در طرز فکر شما شود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع