شاه کلید مخفی رشد، بیدار شدن از توهم هاست !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 37 ثانیه

مسیر رشد از ابتدا تا بالاترین سطوح در همه ابعاد، بیدار شدن از توهم هاست !

غول های هر مرحله از رشدتان، توهم های دروغین و ساخته شده برای شما هستند !

ظریف ترین، عمیق ترین و اعجاب انگیز ترین تعریفی که برای رشد میتوان مطرح ساخت، بیدار شدن  مرحله به مرحله از توهم هاست. این تعریف آنقدر شگفت آور و ظریف است که حتی حین نوشته شدن این مقاله، مو بر تن نویسنده آن سیخ میشود ! و اگر شما نیز بتوانید عمق این مطلب را متوجه شوید، همین اتفاق برای شما نیز خواهد افتاد و از عمق این مطلب شوکه خواهید شد !

باید گفته شود که در هر مرحله از رشد، مشکل اساسی که در اصل برای ورود به مراحل بالاتر دارید، توهم هایی است که برای شما ایجاد شده اند و مانند غولهایی میمانند که در هر مرحله از بازیهای کامپیوتری وجود دارند ! یکی را که شکست میدهید، دیگری مقابلتان سبز میشود !

این توهم ها همواره توسط توهم سازان و ذهن های باهوش تر برای شما خلق و ایجاد شده و میشوند !  کسانیکه مثلا به مردم این توهم را میدهند و این باورها را در ذهن مردم میکنند که پول نیست و امنیت شغلی نیست و در نتیجه از مردم کار میکشند و رویاهای خود را محقق میکنند ! مثلا، در یکی از ابتدایی ترین مراحل، افراد درگیر شغلهای کارمندی و کم درآمد میشوند زیرا کسانی این تصور دروغین را برایشان شکل داده اند که در زندگی کار دیگری برای کسب پول نمیتوان کرد و زندگی همین است دیگر، پس باید برای رییسها و دیگران کار کرد و به مبلغی اندک نیز قانع شد !

مثالهایی دیگر از توهم هایی که میتوانند یکی از غولها در مراحل مختلف رشد برای شما باشند یا بوده باشند : “توهم اینکه پول نیست ! توهم اینکه پول هست و باید همینطوری خرج کنید ! توهم اینکه خدا وجود ندارد ! توهم اینکه خدا هست و میدانید چیست(و فقط در ذهن خود خدایی را با تصورات خود بسازید، نه اینکه حقیقتش را درک کنید و خدای حقیقی را بیابید)! توهم اینکه حقیقت را فهمیده اید. توهم اینکه رشد سخت است. توهم اینکه رشد آسان است و تا انتهای مسیر را فهمیده اید. توهم اینکه همه انسانها نیازهای پایه ای دارند و بدون آنها آرامش غیر ممکن است! و…”. همه اینها باورها و توهم هایی هستند که در مراحل مختلف از رشد وجود دارند و در حقیقت توسط ذهنهای باهوش تر برای عموم ایجاد شده اند. توهم هایی که به ذهن های باهوش تر این اجازه را میدهند که مردم بیچاره در چهارچوب مشخصی محدود شوند و در نتیجه منافع افراد باهوش تر را تامین کنند ! مثلا افراد عادی، فقط در اینصورت برای تحقق رویاهای بزرگ یک رییس شرکت تلاش میکنند که این توهم برایشان ایجاد شده باشد که امنیت شغلی نیست و پول نیست و… ! بنابراین از توهم ها بیدار شوید تا به مراحل بالای رشد برسید ! دقت کنید که مسیر رشد هرگز سخت نیست ! زیبایی رشد همین است ! یعنی مثلا اینطور فکر نکنید که باید با تمایلات خود بجنگید تا به مراحل بالا برسید ! بلکه فقط کافیست دقیق تر ببینید و بدین ترتیب هوشیار خواهید شد که اصلا همه چیز یک توهم بوده است که نیاز به جنگ ندارد ! بلکه به محض اینکه بتوانید درست ببینید، دیگر خودتان مسیر کارآمد و هوشیارانه را بدون زحمت طی خواهید کرد و خواهید فهمید که کل ترسهایتان فقط یک توهم دروغین بوده است !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع