نگرشی عمیق تر و متفاوت بر علت اصلی نداشتن اعتماد به نفس

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 4 ثانیه

افراد زیادی هستند که مدتهاست در یافتن دلیل اعتماد به نفس پایین خود، سر در گم مانده اند. این مقاله دقیقا به شما خواهد گفت که چرا اعتماد به نفس ندارید.

چرا اعتماد به نفس ندارید ؟

اعتماد به نفس چیزی است که یک مفهوم کلی نیست، بلکه کاملا وابستگی به موضوع دارد. به این معنا که چه بسا شما در یک زمینه اعتماد به نفس بالایی داشته باشید اما در زمینه دیگری، اصلا اعتماد به نفس کافی را نداشته باشید. مثلا شاید در کار و شغلی که دارید اعتماد به نفس بینظیری داشته باشید اما همزمان در ارتباط با جنس مخالف، اصلا اعتماد به نفس نداشته باشید. اما اکنون زمان آن است که بشنوید علت اصلی اعتماد به نفس نداشتن چیست !؟

علت اساسی و اصلی نداشتن اعتماد به نفس، این است که به خیلی چیزهای دیگر اعتماد دارید و داشته اید ! مثلا چه بسا شما به شدت به قدرت پول، به قدرت ثروت، به قدرت زیبایی، و به خیلی قدرتهای دیگر اعتماد داشته و شدیدا باور داشته باشید که پول و زیبایی و ثروت عامل اصلی موفقیت و جذابیت انسانها هستند. و دقیقا علت نبود اعتماد به نفس شما نیز همین باور محکم به این مسائل است ! وقتی اعتماد به نفس ندارید، در حقیقت معنایش این است که شما به چیزهایی دیگری اعتماد دارید که این چیزها جز شما و وذاتتان نیستند، و در اینصورت، بدیهی است که هرگز نخواهید توانست اعتماد به نفس داشته باشید. کسی که مثلا، کاملا در ذهن خود باور دارد زیبایی و ثروت عامل جذابیت است، واضح است که هر لحظه این دو عامل در زندگی خودش به خطر بیفتند و از بین بروند(که قطعا هم فانی هستند)، تمام اعتماد به نفس او نیز از دست خواهد رفت !

راز داشتن اعتماد به نفس بینظیر، این است که “خود” را بشناسید و آگاه شوید به چه چیزیهایی غیر از خود، دلبسته و اعتماد دارید. آگاه شوید که به چه چیزهای متغیر و قابل تغییری دلبسته اید و پیدا کنید که چه چیزهایی هستند که در ذهن، باورها و نگرشهای خود، به شدت به آنها وابسته اید و به قدرتشان یقین دارید ! اگر این موارد را شناسایی کنید و تعریفتان از “خود” و باورها و نگرشها را مستقل از اینها کنید، خواهید دید که در اوج اعتماد به نفس قرار گرفته اید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع