صلاحیت چیست و چرا باید روز به روز آنرا در وجود خود را افزایش دهید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 36 ثانیه

از نگاهی عمیق تر، مسیر رشد، در حقیقت مسیر افزایش صلاحیت شماست. صبر کنید ! منظور این نیست که کت و شلوار بپوشید و با غرور راه بروید و وانمود کنید فرد با صلاحیتی هستید، خیر ! پس منظور از صلاحیت در این مقاله دقیقا چیست !؟ با ادامه مقاله همراه شوید.

رشد، مسیر افزایش صلاحیت حقیقی شماست

صلاحیت یکی از عناصری است که غیر ممکن است در یک فرد معمولی، که به سطوح خوبی از رشد نرسیده، آنرا مشاهده کنید. صلاحیت یعنی قدرت ابراز خود، دقیقا همانطور که هستید و با اعتماد به نفس، و به نوعی یعنی : اول از همه شناخت خود، و سپس تحمیل این “خود”(دقیقا همانطور که هست) به تمام هستی ! برخلاف تصور اولیه شما، صلاحیت هیچ ربطی به شغل، کت و شلواری که به تن کرده اید یا هر چیز دیگری ندارد. بله، اکثریت مردم اینطور هستند که زمانیکه شغلی خوب بدست آوردند و کت و شلواری به تن کردند، حس صلاحیت و اعتماد به نفس دارند، اما در حقیقت این یک صلاحیت کاذب است و صلاحیت حقیقی اصلا ربطی به کت و شلوار و شغل و ماشینی که سوار میشوید ندارد ! فردی که در مسیر رشد و خودشناسی بوده و به سطوح خوبی رسیده باشد، میتواند با یک شلوارک گل گلی با رنگ های جلف و جوراب پاره و پیراهنی خاکی، در اوج صلاحیت باشد. البته این نوع از صلاحیت را معمولا کمتر مشاهده میکنید زیرا کمیاب تر است(نیاز به این دارد که فرد واقعا رشد یافته باشد). اکثریت افراد معمولا به محض اینکه مثلا ایرادی در ظاهرشان باشد، حس شرم را تجربه میکنند و عملا حس صلاحیت درونی را از دست میدهند.

آیا میتوانید خود را دقیقا همینطور که هستید و در وضعیت فعلی بر جهان تحمیل کنید ؟ دقت کنید که منظور از این تحمیل کردن، یک تحمیل کردن بر اساس زور و لج و لجبازی نیست. وگرنه خیلیها دائم به زبان می آورند که من همینم که هستم و… ولی اینها ذاتا از سر ضعف است. منظور از صلاحیت حقیقی، یعنی به فرض، آیا میتوانید با یک لباس معمولی و حتی کهنه، در اوج اعتماد به نفس و در اوج حس ارزشمند بودن درونی، با دیگران تعامل داشته باشید ؟ آیا میتوانید با صلاحیت، گوشه خیابان بنشینید و ضمن شرح دادن مشکل خاصی که در زندگیتان پیش آمده، گدایی کنید !!؟؟ اکثر گداهایی که در اطراف خود میبینید بی صلاحیت هستند چون خودشان در سطح ناخودآگاه، از خود حس شرم دارند و همین باعث میشود که همه سعی در فاصله گرفتن از آنها را داشته باشند. آیا میتوانید از یک ماشین کهنه و فرسوده که حین راه رفتن چرخهایش صدا میدهد پیاده شوید و کماکان از درون حس ارزش داشته باشید !؟ آیا عصبانی شدن های شما با صلاحیت است ؟ آیا با صلاحیت عشق میورزید ؟ آیا با صلاحیت راه میروید ؟ آیا با صلاحیت با دیگران حرف میزنید ؟ آیا با صلاحیت نیازهای خود را مطرح میکنید ؟ آیا با صلاحیت ناراحت میشوید یا حتی با صلاحیت گریه میکنید(یا دو روز بعد حس گناه میگیرید و پشیمان میشوید) !؟ زمانیکه بتوانید خود را دقیقا همینطور که در این لحظه هستید بپذیرید و صلاحیت خود را ارتقا دهید و بر جهان تحمیل کنید، مطمئن باشید که به سطوح عالی از رشد رسیده اید زیرا صلاحیت حقیقی چیزی نیست که بتواند ادایش را در آورد. برای علاقمندان به تحول سریعتر و افزایش اعتماد به نفس و صلاحیت، فایل سابلیمینال مربوط به اعتماد به نفس توصیه میشود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%