برای افزایش سطح مهارتهای مختلف خود، ذهن خود را با هزاران تصویر و فیلم آموزش داده و Train کنید، و همزمان عمل کنید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 26 ثانیه

یکی از راههای عالی، ساده و لذت بخش برای افزایش مهارتها در هر زمینه ای، این است که ذهن خود را با هزاران فیلم مرتبط با موضوع مرتبطتان، آموزش دهید. این راه یکی از ساده ترین و حتی سرگرم کننده ترین راههاست و در عین حال میتواند مهارتهای شما را نیز تا حد بسیار پیشرفته افزایش دهد.

ذهن خود را با میلیونها فیلم آموزش دهید

ممکن است بخواهید مهارتهای سخنرانی و Presentation خود را ارتقا دهید، یا اینکه بخواهید به یک موتور سوار یا راننده خوب تبدیل شوید، یا بخواهید سرعت تایپ خود با کیبرد را بیشتر کنید، یا در ریاضیات یا هر زمینه دیگری که مد نظرتان است، به استاد مسلطی تبدیل شوید، و یا مهارتهای خود با جنس مخالف را بهتر کنید. به هر حال، این روزها یکی از امکانات عالی و خبرهای بسیار خوب این است که فیلمهای آموزشی خوب، ساده تر پیدا میشوند و وبسایت های آموزشی زیادی(خصوصا خارجی) وجود دارند که درباره موضوعات مختلف فیلم آموزشی دارند(مثل سایت یوتیوب). و فیلمها یکی از چیزهای فوق العاده ای هستند که ذهن شما قادر است بر اساس آنها، کلی از اطلاعات و مهارتهای خود را یاد بگیرد.

دقیقا همانطور که برای تعلیم سیستم هوش مصنوعی یک ربات کامپیوتری(مثلا برای تشخیص چهره)، ممکن است میلیونها تصویر و فیلم و… به آن داده شود و با استفاده از این ورودیها، مهارتهای جدید به ربات تعلیم شود، مغز شما نیز یک استاد تمام عیار است که حتی فقط و فقط با دیدن فیلم میتواند کاملا یک مهارت را یاد بگیرد. البته برای اینکه یادگیری یک مهارت توسط دیدن فیلم به خوبی انجام شود، نکات مهمی وجود دارد. یکی اینکه فیلم مربوطه، از عملکرد استاد یا فرد مسلط و ماهری ضبط شده باشد که کاملا به آن مهارت مسلط است. دوم اینکه فیلم از زوایای مختلفی خصوصا زاویه دید انجام دهنده آن مهارت، ضبط شده باشد(مثلا یادگیری مهارت رانندگی از دید راننده ای حرفه ای). سوم اینکه توصیه میشود پس از دیدن بسیار زیاد فیلمها، کم کم شروع به عمل کنید و همه معلومات خود را در عمل و در حافظه عضلانی خود نیز نهادینه کنید. نکته مهم دیگر این است که شما حتی میتوانید با دیدن فیلم اشتباهات دیگران(مثلا مشاهده هزاران تصادف رخ داده در ترافیک، از دید دوربین راننده خودرو)، ذهن خود را تعلیم دهید و در نتیجه ذهن ناخودآگاه پس از تکرار کافی این فیلمها و آموزشها، کم کم بصورت اتوماتیک دیگر هرگز آن خطا را خودش تکرار نخواهد کرد. توجه کنید که دقت کافی به تمام جزییات فیلمهای آموزشی بسیار مهم است و اگر به موضوع مربوطه علاقه داشته باشید این روند بسیار بهتر نیز خواهد شد. همچنین تسلط کامل به تکنیکهای پیشرفته حفظ نیز میتواند بسیار موثر باشد و برای علاقمندان، مقاله اختصاصی حافظه توصیه میشود. این مقاله پیشرفته ترین و آخرین تکنکیهایی که در حال حاضر، در مسابقات جهانی حافظه استفاده میشود را مو به مو و با مثالهای متعدد، کاملا موشکافی میکند و یاد میدهد و با استفاده از آن میتوانید هر نوع مطلبی را از اعداد بزرگ گرفته تا متون درسی و…حفظ کنید . دیگر وقت خود را برای حفظ مطالب تلف نکنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%