صریح، اما یکبار برای همیشه : کار برای الاغ است !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 10 ثانیه

آدمیزاد دو ویژگی کاملا متضاد را در کنار هم دارد. اول، گریزان بودن از کار، و دوم، دنبال تولید کار و دردسر بیخودی برای خود !

کار برای الاغ است

این مقاله برای این نیست که کار و تلاش و پشتکار را بد دانسته و از شما دعوت کنیم که فرد تنبلی شوید، بعلاوه قرار هم نیست که به الاغ توهینی شود ! اما انگیزه نوشتن این مقاله با این تیتر صریح، از آنجا آغاز میشود که وقتی پیامهای ارسالی به سایت خوانده میشود یا بصورت کلی، زمانیکه با اکثریت افراد در سطوح مختلف رشد صحبت میشود، بخشی از وجود اکثریت انسانها دیده میشود که گویی دائما به دنبال تولید دردسر، بدبختی و کار تراشیدن برای خود است و انگار نمیتواند بیکار بنشیند و عادت به راحتی ندارد ! و قطعا همراهان منظم مقالات سایت قدرت نامحدود، میدانند که این بخش، همان هویت دروغین یا ego است.

همزمان با اینکه انسانها دائما دنبال راحتی و لذت هستند و از رنج و کار اضافی فرار میکنند، بخش دیگری نیز بصورت همزمان وجود دارد که دائما به دنبال تولید بدبختی و عذاب برای خود است ! اگر به کارهای روزمره خود یا سبک زندگی عادیتان نگاه کنید، قسمتها و عادات بسیار زیادی را خواهید یافت که کاملا اضافی است و کلی راه بهتر و راحت تر جایگزین برای آنها وجود دارد، اما به جای اینکه آنها را عوض کنید، شما معمولا همانها را برای سالهای سال انجام میدهید، گویی هیچ راه بهتری برای انجام آن کار وجود ندارد ! و بدین ترتیب بخش بزرگی از پتانسیل درونی خود به عنوان یک انسان را نابود میکنید.

وقت آن است که یکبار برای همیشه یک جمله را در ذهن خود داشته باشید. و آن جمله این است که کار و خرکاری برای الاغ است، نه برای کسی که قدرت فکر و خلاقیت دارد. تلاش و پشتکار عالی است اما 99 درصد تلاشهای شبانه روزی شما، فقط ناشی از عدم استفاده از فکر و عدم انتخاب راه حلهای بهتر، کوتاه تر و کارآمد تر هستند. هرجای زندگی که دیدید در حال خر کاری و تلاش طاقت فرسا هستید، یک لحظه صبر کنید و دقیقا ببینید که چرا خود را به این بدبختی و دردسر انداخته اید و آیا راه حل بهتری واقعا وجود ندارد !؟ مطمئنا شگفت زده خواهید شد که ببینید همواره راه حلهای بسیار بهتری وجود دارند اما معمولا آنقدر درگیر دویدن و تلاش میشوید که آنها را نمیبینید. پس یکبار برای همیشه : کار برای الاغ است. این جمله ایست که باید با طلا نوشت !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع