مسئولیت کل زندگیتان و رویدادهایش را خودتان بپذیرید !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 15 ثانیه

قطعا در جاهای مختلفی شاهد این موضوع بوده اید که افراد معمولا مسئولیت یک چیز را دائما گردن دیگری یا بر عهده یک چیز بیرونی و غیر از خودشان می اندازند. این عادت، روشی برای خلاصی موقت از فشار و فرار از مسئولیت است که بر خلاف حس خلاصی اولیه ای که میدهد، صدمات جبران ناپذیری را به زندگی شما وارد میکند و به همین علت در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مسئولیت تمام زندگیتان و رویدادهایش را به عهده بگیرید

حواسمو پرت کردی زدم به ماشین جلویی. چون عصبانیم کرد یهو نفهمیدم چیشد کشتمش. درسته من مدیر فلان بخش ام اما مسئولیت چیزی که الان رخ داده با فلان بخش دولتی هست به من ربطی نداره. یارو دزد بود واسه همین سرم کلاه رفت. تقصیر تو بود ناراحتم کردی واسه همین غذام شور شد. پدرم از سن کم ولم کرد معتاد شدم. چون عصبانی بودم اون حرفارو زدم. رابطمونو فامیلاتون خراب کردن. تو گفتی اونو بخر واسه همین اشتباهی همونو خریدم. همه این آزمونو ۱۰ بار اینا رد میشن تا قبول شن واسه همین منم که دفعه اولم بود رد شدم و… .

حرفهای بالا و کلی حرف مشابه دیگر، چیزهایی هستند که باید عمیقتا حالتان از آنها به هم بخورد و به هیچ عنوان زندگی خود را درگیر اینطور حرفها نکنید ! یعنی چه !؟ هر اشتباهی در زندگی شما، فقط یک مسئول دارد و آن شما هستید. در حقیقت همه رویدادهایی که ظاهرا آنها را بیرونی میدانید و سعی دارید دیگران را مقصر آن کنید،‌ ریشه اصلیشان به دست شما بوده است اما کسانیکه دائم عادت دارند مشکل را به گردن دیگری بیندازند، دقیقا با همین استدلال های آبکی تمام زندگی خود را سیاه میکنند و جالب آنکه برای سیاه شدن زندگیشان نیز مجددا بهانه و مقصری پیدا میکنند.

اگر حین خرید سرتان کلاه رفته، اگر تصادف کرده اید، اگر رابطه عشقی بدی داشته اید و به شما خیانت شده، یا هر رویداد دیگری که رخ داده، مسئول همه اینها فقط خود شما هستید، کافی است حوصله کنید و بروید ببینید ریشه مشکل کجا بوده. همواره مسئول خود شمایید نه هر فرد دیگر. اینکه چیزهای مختلف را گردن دیگران بیندازید و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنید، حس خلاصی اولیه و خوشایندی دارد، اما از یاد نبرید که این کار باعث میشود تمام زندگی از کنترل شما خارج و فقط به دست اراده دیگران کنترل شود که اوج فلاکت است ! از همین اکنون یادبگیرید هر مشکلی که در زندگیتان پیش می آید، مسئولش خود شما هستید. و زمانیکه تحت هر شرایطی مسئولیت هرچیزی را به عهده بگیرید، آنجاست که میتوانید زندگی خود را بهبود دهید. در غیر اینصورت، رشد و تحول غیر ممکن خواهد بود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%