نکاتی مهم درباره مشورت گرفتن از دیگران، درباره مشکلی که در آن گیر افتاده اید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 0 ثانیه

در خیلی از اوقات که در مشکلی گیر میکنید، ممکن است مشورت گرفتن از دیگران یکی از گزینه هایی باشد که به ذهنتان برسد و بسیار هم عالی است ! در این مقاله نکاتی را درباره مشورت گرفتن از دیگران خواهید شنید که کمک زیادی به شما خواهد کرد.

نکاتی مهم درباره مشورت گرفتن

مشورت گرفتن عالی است، البته به شرطی که یک سری نکات از یادتان نرود. در غیر اینصورت مشورت گرفتن بیش از اینکه برایتان سودی داشته باشد، به شما ضربه خواهد زد. خیلیها برای مشکلاتشان از دیگران مشورت میگیرند و به جای اینکه به نتیجه بهتری برسند، نهایتا یا سردرگم میشوند، یا اینکه در آخر کاری را میکنند که برایشان مشکل بیشتری تولید میکند.

وقتی از دیگران مشورت میگیرید، اول از همه هرگز از یاد نبرید که نهایتا، این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. سعی نکنید بار مسئولیت را از خود ساقط کنید و سعی نکنید که با تکیه بر نظر دیگران، کار خود را راحت کنید. حواس خود را جمع کنید که این تصمیم شما و برای زندگی شماست و نهایتا هر بلا یا خیری باشد، بر سر خود شما می آید.

نکته مهم دیگر این است که همیشه از چندین نفر مشورت بگیرید. خصوصا، مشورت گیریهای شما باید از چند فرد کاملا دور نسبت به مشکلتان، و چند فرد کاملا نزدیک به مشکلی که دارید باشد. منظور از دور و نزدیک بودن، دور و نزدیک بودن احساسی است. هدف شما از مشورت کردن هایتان، باید این باشد که دید دقیق و صحیح را پیدا کنید و زمانی که این موضوع رخ دهد، تصمیم گیری کارآمد نیز برایتان تسهیل و ممکن میشود. مثلا اگر درباره رابطه عشقی خود میخواهید مشورت بگیرید و نهایتا دید دقیقی پیدا کنید، از یک فرد شکست خورده در رابطه عشقی، از یک فرد موفق در رابطه عشقی، از فردی که کلا روابط عشقی عجیب غریبی دارد، و حتی از فردی که کلا به تنهایی اعتقاد دارد مشورت بگیرید. این نکته یکی از مهمترین نکاتی است که بهترین درک و آگاهی را برای شما رقم میزند و وقتی که درک عالی برایتان رخ دهد، خواهید دید که تصمیم گیریهایتان نیز بسیار بهتر میشود.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%