چرا در زندگی احساس بیتفاوتی میکنم ؟ علت حس بیتفاوتی چیست ؟ چگونه آنرا درمان کنم ؟


چرا احساس بیتفاوتی میکنم ؟

نبود علاقه به انجام کاری ، قابل درک است ، اما چرا برخیها ، نسبت به نابود شدن زندگی خود بیتفاوت میشوند ؟ چرا یک شخص به سادگی حاضر است اجازه دهد که زندگی اش در مقابل چشمانش نابود شود و هیچ کاری برای آن نکند ؟

چرا یک شخص نسبت به انجام کاری که میتواند زندگی اش را متحول کند ، بیتفاوت میشود ؟

بیتفاوتی حالتی است که یک شخص ، حرکت به سمت اهدافش را متوقف میکند .اگر یک دانش آموز تلاش برای مطالعه را متوقف کند و حس گناه نیز نداشته باشد ، گفته میشود که او بیتفاوت است.در این مقاله به شما میگوییم که چرا حس بیتفاوتی میکنید و به شما کمک خواهیم کرد که به بیتفاوتی خود غلبه کنید.

علت اینکه حس بیتفاوتی میکنید این است

چرا باید یک فرد ، با وجود اینکه به شدت به رسیدن به اهدافش نیاز دارد ، باید نسبت به تلاش کردن بیتفاوت باشد ؟

  • وجود مشکلاتی در سایر بخشهای زندگی : اگر یکی از بخشهای بسیار مهم در زندگی شما دارای مشکلی باشد ، ممکن است نسبت به دیگر بخشهای زندگی خود که اهمیت کمتری دارند ، بیتفاوت شوید.مثلا اگر کار شما ، مهمترین بخش زندگی شما بوده باشد و در آن بخش ، دچار مشکلات بسیار بزرگی باشید ، ممکن است حتی نسبت به خوردن غذا ، رسیدن به ظاهر خود و غیره ، کاملا بیتفاوت شوید.مثلا هرچند داشتن بدن مناسب برای شما مهم باشد ، اما از آنجایی که اولویت اول شما ، کارتان بوده است و در آن ، نتیجه ی مطلوب را کسب نکرده اید ، به سادگی ممکن است نسبت به سایر بخشها بیتفاوت شوید.
  • تردید : وقتی تردید داشته باشید که انجام عملی ، شما را در جهت رسیدن به اهدافتان کمک خواهد کرد یا خیر ، حس بیتفاوتی خواهید داشت.فرض کنید که میخواستید ثروتمند شوید و به این منظور ، تصمیم گرفتید یک تجارت اینترنتی را آغاز کنید.اگر نسبت به ثروتمند شدن توسط اینترنت ، شک داشته باشید ، حس بیتفاوتی را تجربه خواهید کرد.در چنین حالتی ، هدف اصلی شما ، پولدار شدن است اما به روشی که انتخاب کردید ، شک دارید.به همین علت ، بیتفاوت خواهید شد.
  • از دست دادن حس امید : این مورد ، رایج ترین دلیل بیتفاوتی است.اکثریت مردم ، وقتی امید خود برای رسیدن به هدفی را از دست میدهند ، بیتفاوت میشوند .کسی که برای بار بیستم ، در کنار گذاشتن سیگار شکست میخورد ، نسبت به سیگار کشیدن بی تفاوت میشود.نه به این علت که برایش مهم نیست.بلکه به این علت که امید خود را از دست داده است.
  • بیتفاوتی و ترسها : اگر اعتماد بنفس و حس ارزشمند بودن در شما پایین باشد و به خود و مهارتهایتان ، اعتماد نداشته باشید ، ممکن است از انجام هرکاری که ارزش شما را تست میکند ، ترسان باشید.

چگونه این وضعیت را متوقف کنید

چگونه حس بیتفاوتی خود را متوقف کنید ؟
برای توقف این حس بیتفاوتی ، میتوانید سه کار را انجام دهید.

  • 1) انعطاف پذیر باشید و سمج باشید : وقتی یک روش ، جواب نمیدهد ، آنرا رها کنید و روش دیگری را انتخاب کنید که شما را به هدف برساند.آنقدر تلاش کنید که به آنچه میخواهید برسید .
  • 2) خود را از نظر شخصیتی رشد دهید: اگر اعتماد به نفس داشته و به مهارتهای خود باور داشته باشید ، بیتفاوتی کمتری را احساس خواهید کرد.شما باید حس خوبی را به خود ، و قدرت مقابله ی خود با مشکلات داشته باشید و این حس ، با کار کردن بر روی مهارتهای خود و افزایش اعتماد بنفس ، ایجاد خواهد شد.
  • با افسردگی مقابله کنید : ارتباط میان افسردگی و بیتفاوتی چیست ؟ افسردگی ، وضعیت از دست دادن امید است ! اگر امید خود را از دست بدهید احساس بیتفاوتی خواهید کرد.بنابراین کافیست حس امید را دوباره به خود بازگردانید.با این کار خواهید دید که حس بیتفاوتی شما از بین خواهد رفت.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع