۷ سوال که پیش از ازدواج باید از خود بپرسید !

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 0 ثانیه

چرا افراد بسیاری طلاق می‌گیرند ؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث طلاق گرفتن زوجها میشود. برخی از این دلایل عبارتند از : ۱٫ مشکلات اقتصادی ۲٫ مشکلات رفتاری ۳٫ مشکلات مربوط به اعتماد و خیانت ۴٫ ارضا نشدن از رابطه فعلی و بسیاری دلایل دیگر

اما آیا دقت کرده‌اید که بسیاری از این دلایل می‌توانند فقط ریشه در یک انتخاب نامناسب داشته باشند؟

یکی از مهم‌ترین دلایل برای طلاق، انتخاب فردی نامناسب است. و وقتی از فرد نامناسب حرف می‌زنیم منظور ما یک فرد بد نیست ! بلکه منظور ما فردی است که با شما سازگاری ندارد و نمیتواند خواسته های شما را برآورده کند و نگرشش با شما متفاوت است.

آیا میتوان از طلاق جلوگیری کرد ؟

بله در بسیاری از موارد، اگر سوالات صحیحی را قبل از ازدواج از خود بپرسید، میتوانید جلوی یک یک ازدواج اشتباه را بگیرید.در ادامه با ما همراه باشید :

۷ سوال که پیش از ازدواج باید از خود بپرسید

  • ۱) آیا واقعا فرد مذکور را میخواهم یا فقط به او نیاز دارم ؟ آیا واقعا فرد مقابل را می‌خواهید یا فقط به این دلیل در رابطه هستید که به بودن کسی در زندگی خود نیاز دارید ؟ آیا فقط به کسی نیاز دارید که باعث شود حس خوبی داشته باشید و توسط او پذیرفته شوید ؟ آیا فقط میخواهید توسط کسی دوست داشته شوید ؟ آیا واقعا عاشق فرد مقابل هستید ؟
  • ۲) آیا فشار اجتماع یا خانواده یا دوستان باعث ازدواج من است ؟ آیا دلیل ازدواج شما این است که واقعا عاشق طرف مقابل هستید یا فقط چون همه دوستان و اطرافیان شما ازدواج کرده اند، سعی دارید ازدواج کنید ؟ وقتی که به دلیل فشار های اجتماعی یا فشار خانواده کسی را انتخاب میکنید، احتمال یک انتخاب اشتباه، بالاتر میرود.
  • ۳) آیا واقعا فرد مقابل را میخواهم یا او بهترین چیزی است که در حال حاضر میتوانم داشته باشم ؟ آیا دلیل ازدواج شما این است که واقعا عاشق طرف مقابل هستید یا فقط فکر می‌کنید که این فرد بهترین کسی است که می‌توانید به دست آورید ؟ افرادی که اینگونه فکر کنند، معمولا ازدواج رضایت بخشی نخواهند داشت.
  • ۴) آیا از رابطه، انتظارات واقع گرایانه ایی دارم ؟ آیا نگرش و انتظارات معقولی نسبت به ازدواج دارید یا فکر میکنید که ازدواج راه حل همه مشکلات شماست ؟ اگر نگرش دوم را دارید به احتمال زیاد ازدواج شما رضایت بخش نخواهد بود.
  • ۵) آیا هنوز فرد دیگری را دوست دارم ؟ اگر هنوز شخص دیگری را دوست دارید است اما به این علت که نمی‌توانید به او برسید در حال ازدواج با کس دیگری هستید، لازم است که سؤال دیگری را از خود بپرسید : اگر فردی که دوستش داشتید پس از ازدواج ، نزد شما بیاید و ابراز علاقه متقابل کند چه ؟
  • ۶) آیا واقعا باور دارم فرد مقابل فوق العاده است یا این نظر دیگران است ؟ آیا فرد مقابل واقعاً نیازهای شما را ارضا می‌کند یا شما فقط به این دلیل به دنبالش هستید که همه می‌گویند او فوق‌العاده است ! ؟
  • ۷) آیا میتوانم تا ابد با این فرد باشم ؟ برخلاف ماشین یا خانه ، رابطه های عشقی معمولا تا مدت زیادی ادامه دارند و درصورت پایان نیز هزینه های احساسی،مالی و روحی فراوانی برای هردوطرف دارند. آیا واقعاً آماده‌اید که تا ابد با فرد مذکور زندگی کنید؟ اگر پاسخ مثبت است ادامه دهید.

اگر نتوانستید به سرعت به این سؤالات پاسخ دهید دست نگاه دارید

بسیاری از مردم این اشتباه را می‌کنند که با روند طی شده برای ازدواجشان پیش می‌روند، فقط به این علت که گامهای زیادی را برداشته اند. این افراد نهایتا، باقی مانده عمر خود را در ازای حفظ تلاشهایی که در گذشته برای رابطه خود کرده اند، تباه میکنند. چنین افرادی ترجیح می‌دهند که باقی عمر خود را در سختی سپری کنند زیرا میترسند که با بهم زدن رابطه، برای مدتی حس بدی داشته باشند.

دقت داشته باشید که ما در اینجا نمیگوییم ازدواج خود را متوقف کنید ! بلکه فقط تاکید میکنیم که عاقلانه و دقیق فکر کنید زیرا یک تصمیم اشتباه میتواند باعث رنج بسیاری در زندگی شما شود.

image

كتاب جذابيت در برابر جنس مخالف(ترجمه)

براي اولين بار در ايران توسط تيم قدرت نامحدود

نويسنده : Bobby Rio

قيمت : ۱۴۹۹۹ تومان

خريد آنلاين كتابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%