1. خالی شدن مقصد نیست، مبدا و گام اول است !


در مقالات زیادی روی مدیتیشن و خالی کردن ذهن و اهمیت آن پرداخته ایم. این موضوع آنقدر مهم و مشکل رایجی است که زیاد روی آن تمرکز شده و به همین علت ممکن است خیلیها تصور کنند مقصد نهایی، همان خالی شدن و خالی ماندن است ! حال آنکه خالی بودن، یک مبدا است نه مقصد !

بیشتر بخوانید خالی شدن مقصد نیست، مبدا و گام اول است !

2. پیش بینی و نگاهی سخت گیرانه تر و عمیق تر به سرنوشت نهایی یک ازدواج


خیلی ها دوست دارند حداقل به عنوان یک پیش بینی هم که شده، از سرنوشت احتمالی خود، پس از ازدواج با فرد مورد نظرشان آگاه شوند و بدانند سرنوشت رابطه عشقی فعلیشان، پس از ازدواج چگونه خواهد شد. این مقاله نگاهی به این موضوع خواهد داشت و پاسخ شما را خواهد داد.

بیشتر بخوانید پیش بینی و نگاهی سخت گیرانه تر و عمیق تر به سرنوشت نهایی یک ازدواج

3. خطر وحشتناک فرهنگ، عرف، سنت، و سنتی بودن، چرا حین طی کردن مسیر های سنتی باید هزاران برابر بیشتر حواس خود را جمع کنید !؟


لطفا با خواندن تیتر این مقاله، به کسی بر نخورد ! اول از همه کاملا درک کنید که حرف این مقاله چیست، بعد قضاوتهای احتمالی خود را داشته باشید.(همواره عده ای هستند که بدون خواندن و فهم مقاله به سرعت قضاوتهای خود را آغاز میکنند !).

بیشتر بخوانید خطر وحشتناک فرهنگ، عرف، سنت، و سنتی بودن، چرا حین طی کردن مسیر های سنتی باید هزاران برابر بیشتر حواس خود را جمع کنید !؟

4. چطور عشق ایده آل و همراه عشقی کاملا هماهنگ با خود را پیدا کنید !؟


شاید برایتان عجیب باشد اما برخی اوقات شخصا جستجوهایی را در سطح اینترنت انجام میدهم تا ببینم کسانی که به دنبال حل مشکل خاصی در زندگی خود هستند، چه پاسخ هایی را در اولین پیشنهاد های موتور جستجوگر گوگل دریافت میکنند ! و حقیقت این است که متاسفانه این پیشنهادها بسیار احمقانه و غیر عملی هستند اما به هر حال بخش بزرگی از عموم از همین مطالب برای اصلاح زندگی خود استفاده میکنند. و دقیقا به همین علت مشکلات مردم پایانی ندارد و زندگی دردناکی دارند. یکی از سوالات رایج، چگونگی یافتن عشق ایده آل است !

بیشتر بخوانید چطور عشق ایده آل و همراه عشقی کاملا هماهنگ با خود را پیدا کنید !؟

5. آیا زیبایی و ظاهر یا مسائل و جاذبه های جنسی، فقط برای چند ماه اول یک رابطه عشقی است !؟!


با نگاهی سریع و جستجویی فوری در سطح اینترنت یا حتی پس از مشاوره با معروفترین افرادی که همه نامشان را در سطح کشور یا حتی سطح جهان میشناسند و روی اسمشان قسم میخورند، بارها و بارها خواهید شنید که مسائل جنسی، یا ظاهر و عطش اولیه در یک رابطه، فقط برای چند ماه اول است(برخیها اعتبار این حسها را فقط چند شب میدانند !)، و به همین علت وقت آن است که حقیقت را درباره این نوع اظهار نظر ها بشنوید.

بیشتر بخوانید آیا زیبایی و ظاهر یا مسائل و جاذبه های جنسی، فقط برای چند ماه اول یک رابطه عشقی است !؟!

6. دیگر دیر شده ! باید دخترم کبری را هرچه سریعتر شوهر دهم ! یک دختر هم برای پسرم باباقلی نیز باید پیدا کنم ! وگرنه هردو میمانند و میترشند !


نگاهی که خیلی از خانواده های سنتی به ازدواج دارند، وحشتناک و بسیار ناهوشیارانه است و من حقیقتا حس دلسوزی نسبت به آنها و کاری که با خود و زندگیشان میکنند دارم. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا باید از ترس ترشیدن، کبری و برادرش باباقلی را سریعا شوهر و زن داد یا خیر ؟!

بیشتر بخوانید دیگر دیر شده ! باید دخترم کبری را هرچه سریعتر شوهر دهم ! یک دختر هم برای پسرم باباقلی نیز باید پیدا کنم ! وگرنه هردو میمانند و میترشند !

7. رفتن پیش مشاور و روانشناس برای سوالاتی مانند : “با کبری ازدواج کنم یا نه ؟ از اصغر طلاق بگیرم یا نه !؟”


بسیار نگران میشوم وقتی میشنوم که مردم پیش روانشناس و مشاوران میروند و سوالاتی مانند : “با کبری ازدواج کنم یا نه ؟! از اصغر طلاق بگیرم یا نه !؟” میپرسند. نگرانی من برای مردم زمانی بیشتر میشود که آن روانشناس یا روانپزشک، لیستی از عناوین بزرگ و دهن پرکن و مدارک معتبر از بهترین دانشگاه های جهان را نیز داشته باشد ! زیرا در اینصورت مردم معمولا ساده تر، و بصورت چشم بسته حرف او را قبول میکنند. اما چرا !؟! مگر راهنمایی گرفتن بد است !؟ چه چیز از این کار نگران کننده است !؟

بیشتر بخوانید رفتن پیش مشاور و روانشناس برای سوالاتی مانند : “با کبری ازدواج کنم یا نه ؟ از اصغر طلاق بگیرم یا نه !؟”

8. هرزه کیست و هرزگی چیست !؟


به جای اینکه به این مقاله، به عنوان یک مقاله قضاوت گر یا برچسب زننده نگاه کنید، آنرا به عنوان یک مقاله آگاهی بخش و روشن کننده مد نظر قرار دهید. کلمه هرزه، در جامعه تعاریف خاص خود را دارد، اما تعریف قدرت نامحدود از هرزه چیست !!؟

بیشتر بخوانید هرزه کیست و هرزگی چیست !؟

10. اهمیت بسیار بالای حضور کامل در لحظه، حین رابطه جنسی


در سطح جامعه مشکلات زیادی در زمینه رابطه جنسی و یا ارتباط با جنس مخالف شنیده میشود که مشکلات زیادی را در زندگی افراد ایجاد کرده است. این مقاله همین مساله را تحت پوشش قرار میدهد و به سبک همیشگی قدرت نامحدود، این مشکل را از ریشه، ضربه میکند!

بیشتر بخوانید اهمیت بسیار بالای حضور کامل در لحظه، حین رابطه جنسی

11. چطور یک شخصیت خاص، ارزشمند و متفاوت را شناسایی کنید ؟ آیا یک شخصیت خاص جهانی هستید ؟


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چگونه میتوان یک فرد ارزشمند و خاص را از فاصله صد کیلومتری و بر اساس معیارهای مشخصی، تشخیص داد.

بیشتر بخوانید چطور یک شخصیت خاص، ارزشمند و متفاوت را شناسایی کنید ؟ آیا یک شخصیت خاص جهانی هستید ؟

12. جمله ای رایج در رابطه های طولانی : دیگر عاشق هم نیستیم


گروه نسبتا بزرگی از افراد حاضر در رابطه های عشقی طولانی، دچار مشکلی میشوند و آن این است که میگویند :
“دیگر عاشق هم نیستیم. همدیگر را دوست داریم اما عاشق هم نیستیم. شاید هم کمی خسته شده ایم.”

بیشتر بخوانید جمله ای رایج در رابطه های طولانی : دیگر عاشق هم نیستیم

13. چرا ازدواج هرگز نباید به یک هدف تبدیل شود ؟


ازدواج، وقتی بصورت نرمال و در زمان مناسب انجام شود، چیز خوبیست. اما وقتی یک فرد به شدت به دنبال ازدواج می افتد و آنرا بزرگترین هدف زندگی خود میکند، مشکلات بسیار زیادی، از نارضایتی در زندگی گرفته تا افسردگی و ناراحتی در انتظار او خواهند بود.

بیشتر بخوانید چرا ازدواج هرگز نباید به یک هدف تبدیل شود ؟

14. 7 سوال که پیش از ازدواج باید از خود بپرسید !


چرا افراد بسیاری طلاق می‌گیرند ؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث طلاق گرفتن زوجها میشود. برخی از این دلایل عبارتند از : 1. مشکلات اقتصادی 2. مشکلات رفتاری 3. مشکلات مربوط به اعتماد و خیانت 4. ارضا نشدن از رابطه فعلی و بسیاری دلایل دیگر

اما آیا دقت کرده‌اید که بسیاری از این دلایل می‌توانند فقط ریشه در یک انتخاب نامناسب داشته باشند؟

یکی از مهم‌ترین دلایل برای طلاق، انتخاب فردی نامناسب است. و وقتی از فرد نامناسب حرف می‌زنیم منظور ما یک فرد بد نیست ! بلکه منظور ما فردی است که با شما سازگاری ندارد و نمیتواند خواسته های شما را برآورده کند و نگرشش با شما متفاوت است.

آیا میتوان از طلاق جلوگیری کرد ؟

بله در بسیاری از موارد، اگر سوالات صحیحی را قبل از ازدواج از خود بپرسید، میتوانید جلوی یک یک ازدواج اشتباه را بگیرید.در ادامه با ما همراه باشید :

بیشتر بخوانید 7 سوال که پیش از ازدواج باید از خود بپرسید !

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی