1. آیا فلانی واقعا حرف خوبی میزد ؟!!؟ چطور باورهای ظریف و نهان خود را شناسایی کنید ؟


احتمالا زیاد شنیده باشید که کسی درحال نقل قول کردن حرف شخصی دیگر به شما باشد با این مضمون که : “اونروز فلانی حرف خوبی داشت میزد ! داشت میگفت تو این ممکلت از راه درست نمیشه پول در آورد !”. اما این جملات چه چیزی را نشان میدهند ؟

بیشتر بخوانید آیا فلانی واقعا حرف خوبی میزد ؟!!؟ چطور باورهای ظریف و نهان خود را شناسایی کنید ؟

2. چطور یک شخصیت خاص، ارزشمند و متفاوت را شناسایی کنید ؟ آیا یک شخصیت خاص جهانی هستید ؟


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چگونه میتوان یک فرد ارزشمند و خاص را از فاصله صد کیلومتری و بر اساس معیارهای مشخصی، تشخیص داد.

بیشتر بخوانید چطور یک شخصیت خاص، ارزشمند و متفاوت را شناسایی کنید ؟ آیا یک شخصیت خاص جهانی هستید ؟

3. چرا برخیها همواره لباس مشکی میپوشند ؟


مشکی یکی از رنگهای محبوبی است که افراد بسیاری به آن علاقه دارند. مشکی به سادگی با همه رنگها سازگار است و انتخاب  لباس را ساده تر میکند. با این وجود، دلیل روانشناسی علاقه افراد به این رنگ، ابعاد دیگر روانشناسی آنها را نیز در برمیگیرد.(روانشناسی رنگها)

بیشتر بخوانید چرا برخیها همواره لباس مشکی میپوشند ؟

4. آیا با تیپ های شخصیتی MBTI آشنا هستید ؟


تیپ های شخصیتی MBTI یک مدل بسیار قدرتمند و شگفت انگیز برای درک شخصیت افراد هستند که توسط Myers Briggs ابداع شدند. در این مدل ۱۶ تیپ شخصیتی تعریف میشوند که از ترکیب ۴ حرف(۴ ویژگی شخصیتی) حاصل میشوند. بنابر این ۱۶ تیپ شخصیتی منحصر بفرد حاصل خواهند شد.

بیشتر بخوانید آیا با تیپ های شخصیتی MBTI آشنا هستید ؟

5. آیا ارتباطی میان نحوه رانندگی کردن افراد و شخصیتشان وجود دارد ؟ چگونه با دیدن رانندگی دیگران ، به شخصیت آنها پی ببرید ؟


چرا برخی از راننده ها ، به یکباره جلوی دیگران میپیچند و راه دیگران را میگیرند ؟
چرا برخی از راننده ها مدام به کسانی که آرام رانندگی میکنند توهین میکنند ؟
چرا برخی از افراد به محض نشستن پشت فرمان ، بسیار خشن میشوند و برخورد تندی پیدا میکنند ؟

رانندگی افراد میتواند چیزهای زیادی را نسبت به شخصیت آنها به نمایش بگذارد.

بصورت اساسی ، دو عامل وجود دارند که تعیین میکند یک شخص ، حین رانندگی کردن ، چگونه برخورد خواهد کرد.احساسات لحظه ایی او و ساختار روانی او.مطمئنا میدانید که وقتی کسی بخاطر موضوع مشخصی عصبانی است ، این مساله میتواند سبک رانندگی او را خشن تر کند.زیرا انسانها سعی دارند احساسات منفی خود را از هر طریفی تخلیه کنند حتی اگر این طریق ، خالی کردن خشم روی دیگران یا حتی روی یک وسیله بی جان مانند ماشین باشد !!!

حس و حال لحظه ایی ما ، توضیح میدهد که چرا برخی از اوقات ، سبک رانندگی ما تغییر میکند.اما سبکی که در اکثریت اوقات و بصورت مداوم در رانندگی افراد وجود دارد ، شخصیت آنها را نشان میدهد.

بیشتر بخوانید آیا ارتباطی میان نحوه رانندگی کردن افراد و شخصیتشان وجود دارد ؟ چگونه با دیدن رانندگی دیگران ، به شخصیت آنها پی ببرید ؟

6. بر اساس حالت خوابیدن، شخصیت افراد را بشناسید


آیا ارتباطی میان حالت خوابیدن شما و شخصیتتان وجود دارد ؟

پاسخ کوتاه : بله.

اگر سایر مقالات ما را پیگیری کرده باشید، احتمالا این تیتر برای شما عجیب نیست زیرا در مقالات مختلفی سعی داشته ایم، به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان شخصیت افراد را با استفاده از کارهای مختلف آنها شناخت.

باید بدانید که نحوه خوابیدن شما نیز میتواند برخی خصوصیات اخلاقیتان را آشکار کند.

بیشتر بخوانید بر اساس حالت خوابیدن، شخصیت افراد را بشناسید

7. با دانستن گروه خونی یک فرد، به ویژگیهای شخصیتی او پی ببرید


آیا بین گروه خونی و ویژگیهای شخصیتی افراد، ارتباطی وجود دارد ؟ آیا با دانستن گروه خونی یک فرد میتوان خصوصیات بارز او را یافت و شخصیت او را مورد تحلیل قرار داد ؟ دانشمندان پس از تحقیقات بسیار، متوجه شدند که بین گروه خونی و شخصیت افراد، ارتباط هایی وجود دارد و میتوان با دانستن گروه خونی، مجموعه ای از ویژگیهای پایه را برای شخصیت افراد مد نظر قرار داد.

بیشتر بخوانید با دانستن گروه خونی یک فرد، به ویژگیهای شخصیتی او پی ببرید

8. شخصیت شناسی افراد بر اساس کلمات مورد استفاده آنها حین حرف زدن


خواندن ذهن و تشخیص شخصیت افراد با استفاده از کلمات آنها

آیا میدانید کلماتی که افراد استفاده میکنند، بیانگر و نشان دهنده شخصیت آنهاست و میتواند اسرار زیادی را درباره آنها آشکار سازد ؟
آیا میدانید عباراتی که توسط شخص مورد نظر، استفاده میشود، میتواند نشانگر عمیق ترین لایه های شخصیتی او باشد ؟ آیا میدانید آنالیز لغات استفاده شده توسط افراد میتواند به شما کمک کند تا چیزهایی را که قصد دارند از شما مخفی کنند را بدانید ؟

بیشتر بخوانید شخصیت شناسی افراد بر اساس کلمات مورد استفاده آنها حین حرف زدن

11. تاثیر ترتیب تولد بر ویژگیهای شخصیتی افراد چیست ؟


تاثیر ترتیب تولد بر شخصیت افراد چیست ؟
شکل گیری شخصیت یک فرآیند پیچیده است که توسط متغیرهای زیادی تحت تاثیر قرار میگیرد.در این پست قصد داریم تاثیر ترتیب متولد شدن فرزندان را در شخصیت آنها مورد بررسی قرار دهیم.در ادامه مطلب با ما همراه شوید :
بیشتر بخوانید تاثیر ترتیب تولد بر ویژگیهای شخصیتی افراد چیست ؟

12. تست شخصیتی ارزشمند توسط روانشناس سوئدی


تا زمانی که عکس مطلوب خود را انتخاب نکرده اید به ادامه مطلب نروید.

به تصاویر نگاه کنید. از میان این ۹ مورد، عکسی را که بدون فکر کردن، بیشترین تمایل را به آن دارید، انتخاب کرده و سپس به ادامه مطلب بروید تا درباره شخصیت خود بدانید. این تصاویر را یک روانشناس سوئدی معروف، در یک دوره ۷ ساله طی تعاملی که با مردم داشته است، به وجود آورده و میتواند به خوبی ۹ تیپ شخصیتی را به نمایش گذارد.

برای مشاهده پاسخ این تست، به ادامه مطلب بروید :

بیشتر بخوانید تست شخصیتی ارزشمند توسط روانشناس سوئدی

13. سطح استرس فعلی خود را تشخیص دهید


آیا اکنون استرس دارید ؟ اگر پاسخ شما به هر دلیلی مثبت است، این استرس در چه حدی است ؟ آیا این استرس در حد انتقال به بیمارستان است و یا فقط یک استرس جزیی دارید ؟

در این پست قصد داریم یک تست بسیار جالب و به شدت اسرار آمیز را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید در زمانی کمتر از ۲ ثانیه، سطح استرس خود را تشخیص داده و بدون نیاز به رفتن پیش دکتر، بصورت تخمینی و مناسبی از آن مطلع شوید.

بیشتر بخوانید سطح استرس فعلی خود را تشخیص دهید

14. رنگ چشمان فرزند من چه خواهد شد ؟


شاید کنجکاو باشید که بدانید رنگ چشمان فرزند آینده شما و همسرتان چه خواهد شد.

دانشمندان پس از انجام تحقیقات گسترده، و بررسی میلیونها زوج به این نتیجه رسیدند که رابطه جالبی بین رنگ چشمان والدین، و رنگ چشمان نوزاد آنها وجود دارد.

بیشتر بخوانید رنگ چشمان فرزند من چه خواهد شد ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی