تاثیر ترتیب تولد بر ویژگیهای شخصیتی افراد چیست ؟


تاثیر ترتیب تولد بر شخصیت افراد چیست ؟
شکل گیری شخصیت یک فرآیند پیچیده است که توسط متغیرهای زیادی تحت تاثیر قرار میگیرد.در این پست قصد داریم تاثیر ترتیب متولد شدن فرزندان را در شخصیت آنها مورد بررسی قرار دهیم.در ادامه مطلب با ما همراه شوید :
1. فرزندی که اول از همه به دنیا آمده است : فرزند اول،کسی است که در طی عمر خود یاد گرفته است که از سنین کم،مسئولیت پذیر باشد و از این رو،فرزند اول ، معمولا مسئولیت پذیرتر از دیگر فرزندان است.ویژگیهای هدایت تیم و رهبری این فرزند بالاست و معمولا مدیر خوبی است.فرزند اول،باتوجه به اینکه پس از تولد فرزندان بعدی،بخش بزرگی از توجه را از دست میدهد،ممکن است خلا نیاز به توجه و یا حسادت و افسردگی در او به وجود آید.
2. فرزند وسط : بیشترین رنج ها برای فرزند وسط است.زیرا کمترین سطح توجه را از والدین دریافت میکند.به همین علت یاد میگیرد که آرام و سیاست مدار باشد.این فرزند معمولا در ایجاد رابطه و صلح و دوستی،موفق است.
3. جوانترین فرزند : این فرزند ، معمولا با سایر فرزندان،در رقابت است.او رقابتی مخفی را برای گرفتن توجه از والدین آغاز کرده است و به همین علت ، برای گرفتن توجه از آنها،هر کاری میکند.با توجه به این نکته،قابلیت ریسک پذیری بالایی در این فرزندان دیده میشود.حتی اگر انجام کاری ، خطرناک باشد،این فرزندان حاضرند آنرا انجام دهند و در اینکه چطور نگاهها را به خود خیره کنند،مهارت خوبی دارند.تمایل به طغیان کردن در فرزند آخر بیشتر است و سعی میکند از دو فرزند دیگر بهتر باشد و توجه را به خود معطوف کند.این فرزند برای شکستن و تعویض قوانین مستعد است.

❗️باتوجه به این نکات :
❌ بزرگترین اشتباه والدین این خواهد بود که به هر نحوی،بین فرزندان تبعیض قائل شوند و رقابت را بین آنها تشدید کنند.توصیه میشود به جای این کار،ویژگیهای خاص هر فرزند را یافته و آنها را گسترش و پرورش دهند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع