چطور یک شخصیت خاص، ارزشمند و متفاوت را شناسایی کنید ؟ آیا یک شخصیت خاص جهانی هستید ؟


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چگونه میتوان یک فرد ارزشمند و خاص را از فاصله صد کیلومتری و بر اساس معیارهای مشخصی، تشخیص داد.

نیازهای انسان

در مقاله 6 نیاز اساسی انسانها، به شما توضیح داده شد که نیازهایی وجود دارند که همه انسانها با آن درگیر هستند و همه رفتارهایشان، برای تامین یکی از این نیازها صورت میگیرد.

  1. نیاز به قطعیت و فرار از شرایط بی ثبات
  2. تنوع
  3. نیاز به حس خاص، مهم و ارزشمند بودن
  4. عشق و رابطه
  5. رشد
  6. بخشیدن و کمک به دیگران

چطور یک فرد خاص و متفاوت را شناسایی کنید

نیازهایی که مطرح شد، جز نیازهایی هستند که بصورت عادی باید تامین شوند و همه انسانها، به نوعی(بصورت خودآگاه یا ناخودآگاه) در تلاش برای تامین این خواسته ها هستند. اما ارتباط این نیازها به شناسایی یک شخصیت خاص، متفاوت و بینظیر که جهان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد چیست ؟ وقتی کسی کمتر به این نیازهای اساسی وابسته است، این موضوع نشان از شخصیت قدرتمند و رشد بالای اوست.

بر اساس نیاز 1: انسانها به قطعیت نیاز دارند. آیا فرد مذکور، در شرایطی بی ثبات که در آن هرچیزی ممکن است رخ دهد، میتواند آرامش و استوار بودن خود را حفظ کند ؟ آیا او برای شروع تلاش خود در زمینه مشخص، نیاز به یقین دارد ؟ یا میتواند حتی در زمانهایی که هیچ چیز مشخص نیست، تلاش کند ؟ آیا تلاشهای اون به نتیجه وابسته است ؟

بر اساس نیاز 2: انسانها به تنوع نیاز دارند. این فرد برای ایجاد تنوع در زندگی خود، چقدر به عوامل بیرونی(مواد مخدر، رابطه اجتماعی زیاد از حد، اینترنت، تفریح مداوم، چت و…) وابسته است ؟ آیا وقتی شرایط سخت شود، میتواند از درون، احساسات مثبت و متنوع را تولید کند ؟ آیا او به خوبی توان ایجاد تنوع را برای خود و دیگران دارد ؟

بر اساس نیاز 3: انسانها نیاز دارند که حس مهم و ارزشمند بودن را تجربه کنند. این فرد ارزشمند بودن خود را چقدر از فلسفه و نگرش قوی درونی خود بدست می آورد و در مقابل، چقدر سعی دارد از ابزارهای بیرونی برای کسب حس ارزشمند بودن درونی استفاده کند ؟ او برای ارضا این نیاز، به فلسفه و باورهای عمیقی که در درون خود دارد متوصل است یا مثلا از ابزارهایی مانند اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی استفاده میکند تا حس مهم بودن را با دریافت لایک و کامنتها و غیره از دیگران دریافت کند ؟ آیا نظر مردم برای او مهم است ؟ و اگر مهم نیست، آیا این مهم نبودن از سر لجبازی است یا به علت حس اعتماد به نفس بینظیرش نسبت به خود ؟
بصورت خلاصه، او برای داشتن حس مهم بودن، چقدر به درون خود وابسته است و چقدر به چیزهایی که در بیرون دارد ؟

بر اساس نیاز 4: نیاز به عشق و ارتباط، یک نیاز مهم است. این فرد چقدر میتواند عشق و ارتباط خود را کنار گذاشته و در تنهایی به سر ببرد ؟ آیا در زمانهایی که این نیاز او تامین نشده باشد، کماکان حس قدرت و شادی و آرامش را دارد ؟

بر اساس نیاز 5: آیا این فرد به رشد اعتیاد دارد و عادتگونه آنرا انجام میدهد ؟ یا تصمیم او به رشد در اوج اختیار است ؟ آیا میتواند برخی اوقات رشد و همه آرزوهایش را کنار بگذارد(در حالیکه حس خوبی دارد و آرام است و بدون استرس)، آیا میتواند در زمانهایی با همه وجود، به تفریح یا هرکار دیگری که به رشد او مرتبط نیست بپردازد ؟

بر اساس نیاز 6: آیا کمک او به دیگران، اختیاری است یا یک عادت ؟ آیا خوبی کردن او به دیگران از اعماق وجود اوست یا از کمک کردن به دیگران به عنوان یک عادت مثلا برای دریافت حس مهم بودن(در مقابل دیگران) از آن استفاده میکند ؟ آیا میتواند بعضا به هیچکس کمک نکند ؟ یا حتی بعضا در شرایط سخت خود نیز به دیگران کمک کند ؟

 جمع بندی

هیچ قانونی در جهان بدون استثنا نیست. قدرت نامحدود با اظهار نظر های سخت و قاضی گونه رابطه ای ندارد، زیرا همه جهان و همه انسانها را پدیده ای منحصر به فرد میداند. با این وجود آنچه گفته شد، راهنمای بسیار خوبی برای شناسایی یک شخصیت بسیار قوی و ارزشمند است که قطعا آینده متفاوت و روشنی خواهد داشت.

وقتی یک فرد راههای رایج و در دسترس تامین نیازهای خود را که تمام جامعه درحال استفاده از آن است، بر خود میبندد، باید در ابعاد دیگری رشد داشته باشد و همین، چیزی است که یک قهرمان را میسازد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع