اهمیت، قدرت و زیبایی ساده بودن در روابط نزدیک


این مقاله به اهمیت ساده بودن خصوصا در ارتباطات نزدیک(مانند رابطه عشقی) اشاره دارد.

هرچقدر هم که پیچیده هستید، ساده رفتار کنید

قدرتی ذاتی در سادگی هست که در پیچیدگی اصلا وجود ندارد، کافیست نگاه کنید که زیباترین چیزها در تمام این جهان، و حتی موفق ترین پروژه های تجاری در تمام جهان، چگونه از ساده بودن بهره برده و پیچیده ترین رقیب ها را به راحتی کنار میزنند. مشکلی که خیلی از افراد رشد یافته دارند این است که هرچقدر که رشد میکنند و مثلا معلومات و قدرتهای درونیشان بیشتر میشود، تمام اینها را وارد لحظات روابط خود با دیگران و زندگی روزمره شان میکنند و همین کار، قدرت حضور آنها در لحظه با فرد مقابل را کمتر میکند.

مثلا کسی را تصور کنید که اخیرا چیزهایی درباره شخصیت شناسی دیگران یاد گرفته و به همین علت، در روابطش بصورت پیچیده و بیمارگونه ای، از همان ابتدا در حال تحلیل تک تک حرفهای فرد مقابل با دانش خود، و قضاوت در مورد او است! نکته اینجاست که چنین فردی دیگر اصلا نمیتواند حضور قدرتمندی را در لحظه داشته باشد زیرا درگیر درون ذهن خود است. خوب به محصولات شرکت اپل و اوج سادگی آنها(یک دکمه و یک طراحی ساده !) و وبصورت همزمان میزان موفقیت بی سابقه آنها نگاه کنید ! پیغامی که میتوانید دریافت کنید این است که حتی اگر پیچیدگی ها و معلومات زیادی دارید، در تعامل خود با دیگران و در نحوه حضور خود در لحظه، بسیار ساده باشید. زیرا عمیق ترین ارتباطات و رشدها زمانی حاصل میشود که یک سادگی، روابط شما را در بر بگیرد.

مشکلی که در این میان میتواند ایجاد شود این است که خیلیها از ساده بودن و ساده رفتار کردن میترسند زیرا زیاد شنیده اند که اگر ساده باشی سرت کلاه میگذارند و… . حتی مردم میترسند در موضوعی مثل ازدواج، کاملا ساده باشند و عواقب این سادگی را نیز بپذیرند. و حقیقت این است که تا زمانیکه با این ترس زندگی میکنید و به خاطر این ترسهای خود، زیبایی و اصالت روابط و وجود خود در همین لحظه را نقدا از دست میدهید، نمیتوانید به سطوح بالاتر رشد و روابط عمیق دست پیدا کنید. هر چقدر هم که زیاد میدانید و هرچقدر هم که دانش و مقام دارید، حین بودن و حضور با دیگران، در اوج سادگی و بدون تکنیک و تحلیلهای پیچیده، فقط با فرد مقابل باشید و بدینگونه است که میتوانید ارتباطی عمیق را میان خود و دیگران ایجاد کنید. کسانیکه در زندگی دستاوردهایی دارند و این دستاوردها را جز هویت خود کرده و به پیچیدگی حضور خود در این لحظه می افزایند، نمیتوانند به رشد های بزرگ دست یابند. هرچقدر هم که قوی و دارای معلومات هستید، به جای اینکه پشت نقاب پیچیدگی مخفی شوید، در اوج سادگی و بدون هیچ تکنیک و زره جنگی، عمق قلب و وجود خود را با قدرت در رابطه با دیگران به نمایش بگذارید. زیرا فقط زمانی که پشت نقاب پیچیدگی مخفی نشده اید، قدرت مطلق و رشد حقیقی را در تمام روابط و زندگی خود تجربه خواهید کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع