جمله ای رایج در رابطه های طولانی : دیگر عاشق هم نیستیم


گروه نسبتا بزرگی از افراد حاضر در رابطه های عشقی طولانی، دچار مشکلی میشوند و آن این است که میگویند :
“دیگر عاشق هم نیستیم. همدیگر را دوست داریم اما عاشق هم نیستیم. شاید هم کمی خسته شده ایم.”

شما هنوز هم عاشق هم هستید

در شروع یک رابطه عشقی، ترکیبی از احساسات مثبت و حتی منفی مانند(هیجان، استرس و ترس از دست دادن طرف مقابل، دوری، فعالیتهای هیجان انگیز مشترک، دوست داشتن عمیق، انتظار، تمایلات جنسی قوی،کنجکاوی و …) وجود دارند که باعث میشود رابطه به شکل هیجان انگیزی داغ به نظر برسد. اما با گذر زمان، ممکن است این هیجانات و احساسات خاص اولیه کمی فروکش کنند (هرچند میتوان کاری کرد که با گذر رابطه، رابطه هر روز داغ تر از روز قبل شود). این وضعیت نباید با “دیگر عاشق هم نیستیم” اشتباه گرفته شود. برخیها نه تنها این اشتباه را میکنند، بلکه کم کم به این فکر می افتند که آیا واقعا او را دوست دارند و میخواهند تا آخر عمر با او زندگی کنند یا خیر ؟ آنها حتی ممکن است به فکر خیانت بیفتند.

علت کمرنگ شدن “حس عشق” چیست ؟

اول از همه باید بدانید علت وضعیت فعلی در رابطه شما، کم بودن مطالعاتتان درمورد روانشناسی خود و جنس مخالفتان است. مطالعات شما در مورد روانشناسی جنس مخالف هرگز نباید متوقف شود. اگر دانش شما درمورد جذابیت در برابر جنس مخالف بیشتر شود، خواهید توانست هر روز رابطه خود را داغ تر از روز قبل کنید. در این میان نقش مردها بسیار تعیین کننده است(کاملترین مقاله جذابیت در برابر جنس مخالف برای مردان).

چطور عشق را دوباره تولید کنید

فعالیتهای مشترک هیجان انگیز را وارد زندگی خود کنید. در ابتدای یک رابطه، هیجان نقش مهمی در تجربه حسی که طرفین نام آنرا “عشق” میگذارند دارد. شما باید فعالیتهای مشترک سرگرم کننده و هیجان انگیز خود را زیاد کنید زیرا این مساله باعث داغ تر شدن رابطه عشقی شما میشود و ضمیر ناخودآگاه شما و طرف مقابل، احساسات هیجان انگیز را به حضورتان باهم نسبت خواهد داد. همچنین روی جذاب بودن حقیقی خود کار کنید و هرگز متوقف نشوید. بهره بردن از Anchor های احساسی نیز میتواند رابطه شما را به دوران داغ و آتشین خود بازگرداند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع