آیا ممکن است کسی که عاشق شماست به شما خیانت کند ؟


آیا ممکن است کسی، با وجود اینکه عاشق شماست، خیانت کند ؟

بله ممکن است. دقیقا مانند هر عمل دیگری، خیانت نیز توسط نیازهای روانی و ذهنی هدایت و اجرا میشود. برخی اوقات فرد به این علت به شما خیانت میکند که میخواهد نیاز روانی خاصی را ارضا کند، نه بخاطر اینکه از شما متنفر است.

با این وجود باید مد نظر قرار دهید که در بسیاری از اوقات، اگر بتوانید نیازهای مختلف فرد مقابل را شناسایی کرده و آنها را تماما ارضا کنید، موفق خواهید شد که او را به خود وفادار نگه دارید. وفادار نگهداشتن یک فرد به خودتان، اصلا به این وابسته نیست که چقدر برایش خوب و بهترین هستید زیرا حتی بهترین بودن بصورت مداوم، در رابطه بلند مدت کسل کننده است ! امروزه وفادار نگه داشتن یک فرد در رابطه های بلند مدت، در حقیقت، یک نوع هیپنوتیزم است.

درواقع وفادار نگهداشتن، مستقیما به شناخت شما از ذهن طرف مقابل مرتبط است و اگر بتوانید همه 6 نیاز اصلی او به عنوان یک انسان را تامین سازید احتمال وفادار ماندن او به شما بالاتر خواهد رفت. داشتن دانشهایی مانند هیپنوتیزم ممکن است توسط شما منفی انگاشته شود، اما باید بدانید خود فرآیند عشق و عاشق یک فرد شدن، نیز نوعی هیپنوتیزم است و بنابر این یادگیری این علم توسط شما برای رسیدن به اهداف مثبت و حفظ  وفاداری شریک زندگیتان به شما، صحیح بنظر میرسد.

چرا مردم خیانت میکنند ؟

نیازهای روانی و ذهنی مانند نیاز به توجه یا اینکه فرد به خود ثابت کند که هنوز هم جذاب است، میتواند فرد را به سمت خیانت بکشاند.

افرادی وجود دارند که هیچکاری غیر از عاشق کردن دیگران به خود ندارند. بله این افراد زمانیکه حس میکنند افراد بسیاری به دنبال آنها هستند، حس اعتماد بنفس و غرور را تجربه میکنند. این افراد بمحض اینکه در رابطه ای وارد میشوند و فردی را بدست می آورند، دوباره دوست دارند خیانت کنند و سراغ فرد دیگری بروند تا حس قدرت را کماکان تجربه کنند.

برخی دیگر از افراد نیز فقط به دنبال حس تنوع و تازگی هستند و از حضور این احساسات در وجود خود، لذت زیادی میبرند. آنها با ورود به رابطه، پس از مدتی فکر میکنند که دیگر عاشق فرد مقابل نیستند. حال آنکه از بین رفتن شور و اشتیاق اولیه، یک مرحله عادی در رابطه است که البته میتوان با رعایت نکاتی، دوباره آنرا به وجود آورد و رابطه عشقی را گرم کرد.

چنین افرادی به داشتن یک رابطه عشقی مخفیانه نیز تمایل زیادی دارند زیرا اینکار به آنها حس و هیجان بالاتری میدهد.

بر اساس آمار و تحقیقات، رابطه های پنهانی و ممنوع، میتواند سطح هیجان بالاتری را به فرد بدهد که این مساله، یکی دیگر از دلایل معروف شدن فیلم twilight از نگاه زنان است زیرا در این فیلم، ارتباط مخفیانه ی یک دختر با یک خون آشام مطرح میشود.

آیا سپری کردن باقی عمرتان با کسی که به شما خیانت کرده است، صحیح است ؟

پاسخ این سوال، کاملا به این وابسته است که دلیل اصلی خیانت او به شما چه چیز بوده است.

اگر علت خیانت او به شما، نیاز او به داشتن حس اعتماد بنفس و جذابیت بوده است(که شما در تامین آن برایش ناتوان بوده اید)، بد نیست خود شما نیز بخشی از سرزنش را به گردن گرفته و بنابر این بازهم با او زندگی کنید. اما اگر علت خیانت او عاملی مانند تنوع طلبی بوده و شما نیز همه توان خود را در راستای جذاب بودن برای او گذاشته اید، ممکن است بخواهید در مورد ادامه ارتباط خود با او، تصمیمی جدی بگیرید.

چطور فرد مقابل را به خود وفادار نگهدارید ؟

نهایتا باید گفت که حفظ یک رابطه بلند مدت سالم، کار ساده ای نیست و برخلاف تصور عموم، به دانش کافی و مناسبی نیاز دارد. ساختار ذهن انسان نیازهای متنوعی را داراست که با شناخت دقیق آنها قادر خواهید بود هر آنچه که فرد مذکور به آن نیاز دارد را به شکل هنرمندانه ای تامین کرده و او را وفادار به خود نگهدارید. دقت کنید که حتی اگر همیشه بهترین باشید نیز در بلند مدت، برای فرد هیجان نخواهد داشت. به همین علت داشتن درکی صحیح از جذابیت میتواند شما را در این امر یاری کند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع