5 نکته ی منحصر بفرد و کمیاب برای اینکه رابطه عشقی خود را همواره داغ و آتشین نگهدارید


یکی از مسائلی که در رابطه های عشقی بلند مدت اهمیت دارد ، حفظ شادابی و حرارت رابطه است.بسیاری از زوجها ، رفته رفته نسبت به هم سرد میشوند و عشق آنها ، داغ بودن خود را کم کم از دست میدهد.بدینصورت که مثلا ، بار اولی که دونفر دست یکدیگر را میگیرند ، حس خارق العاده ایی دارند اما کم کم ، همه چیز برایشان عادی میشود و دیگر هیچ چیز ، حس و حال اولیه را ندارد !

در این مقاله قصد داریم به سبک همیشگی قدرت نامحدود ، راه حلهایی بینقص برای حل این مساله به شما معرفی کنیم تا رابطه عشقی شما ، لحظه به لحظه ، داغ تر شده و حتی اگر 60 سال از شروع رابطه عشقی شما گذشته باشد ، با گرفتن دست عشق خود ، حس بار اول ، و حتی احساساتی بهتر را تجربه کنید.

نکته اول : وقتی حس بدی دارید ، دیدن ، لمس کردن ، و حتی نگاه کردن ممنوع است !

یکی از اصول قدرتمند علم NLP ، شرطی کردن یا Anchoring است.این اصل بصورت خلاصه بیان میکند که وقتی برای چند بار ، دو چیز بصورت همزمان رخ دهند ، ذهن شما عادت میکند که زین پس ، حتی وقتی که فقط یکی از آن دو رخ دهد ، انتظار دومی را بکشد و روند فکری رویداد دوم را نیز آغاز کند.مثلا اگر هربار که با عشق خود هستید ، آهنگ مشخصی را گوش دهید ، بعد از این نیز ، به محض اینکه در تنهایی خود ، به آن آهنگ گوش کنید ، یاد فرد مورد علاقه خود خواهید افتاد.

اما در نکته اول ، چه چیزی میخواهیم بگوییم ؟ به جمله ی زیر دقت کنید :

فقط زمانی همدیگر را لمس کنید و به چشمهای هم نگاه کنید که حس فوق العاده خوبی دارید ! هرگز اجازه ندهید گرفتن دست یکدیگر یا هر چیز دیگری ، تبدیل به یک عادت شود.در اوقاتی که حس بدی را تجربه میکنید یا درحال بحث درباره ی یک موضوع منفی هستید ، هرگز به چشمان هم نگاه نکنید ، و حتی دست یکدیگر را نگیرید.

نکته دوم : قبل از اینکه همدیگر را لمس کنید یا به هم نگاه کنید ، مطمئن شوید که حس فوق العاده ایی دارید(به هر دلیلی)

هرگاه که موفقیتی کسب کردید ، با هم جشن بگیرید ! کنار هم باشید ! به هم نگاه کنید .هروقت به هر دلیلی حس خوبی دارید ، همزمان با حس خوب خود ، همراه شریک عشقی خود شوید.با این کار ، ذهن شما در جهت معکوس نیز شرطی میشود ، به اینصورت که حتی اگر در یک روز معمولی ، کنار عشق خود باشید ، مجددا حسهای خارق العاده را تجربه خواهید کرد.

نکته سوم : یک حرکت کاملا مشخص در رابطه خود داشته باشید و آنرا فقط در همه ی لحظات و موقعیتهایی که هردوی شما حس خوبی دارید ، اجرا کنید

یک حرکت ساده مانند گرفتن دست یکدیگر ، در آغوش گرفتن یا حرکت مشخص و معین دیگری را تعیین کرده و در همه ی لحظات خوب خود ، همه ی مسافرتها ، و همه ی لحظاتی که حس خوبی دارید ، اجرا کنید ! بدین ترتیب در مواقع دیگری که به هر دلیلی ، حس بدی را تجربه میکنید ، این تکنیک از NLP به داد شما رسیده و رابطه شما را پر از حس خوب میکند.دقت داشته باشید که این حرکت مشخص ، با هربار تکرار در زمانهایی که حس خوبی دارید ، قویتر شده و با هر بار استفاده و مصرف آن ، در لحظاتی که حس بد دارید(و میخواهید با انجام آن حرکت ویژه،حس خوبی را بدست آورید) ، قدرت آن کم میشود.به همین علت باید توجه داشته باشید که همواره ، تعداد بارهایی که آنرا در لحظات مثبت انجام میدهید ، چند برابر بیشتر باشد.

نکته چهارم : ضمن اینکه صلاحیت شخصیت خود را بصورت ممتد و واحد حفظ میکنید ، مدام تنوع ایجاد کنید ! موجهای سینوسی احساس را از یاد نبرید !

هرگز نگذارید الگویی تکراری در زندگی شما به وجود بیاید.همواره غیر قابل پیش بینی باشید.همواره موجهای احساسی وسیعی را در زندگی خود ایجاد کنید.همیشه فوق العاده پر محبت بودن ، جذابیت ندارد (منظور ما این نیست که برخورد بدی کنید) .سعی کنید که موجی از رفتارها را نشان دهید و هرگز رابطه خود را در یک سطح احساسی و هیجانی ثابت ، نگه ندارید تا رابطه متنوع باشد.حتی نحوه صحبت و حرف زدن خود را نیز بعضا اندکی عوض کنید ، ظاهر خود را بعضا عوض کنید و در عین حال که اصالت خود را ثابت نگاه داشته اید ، تنوع را به وجود آورید.اینکه الگوها را بشکنید و نگذارید چیزی عادت شود ، باعث خواهد شد که همواره لحظاتی که با هم هستید را با هوشیاری کامل بگذرانید و درگیر روزمرگی نشوید.

نکته پنجم : مرزها را کنار بگذارید ! یکی شوید ! و حتی یکی شدن را از یکدیگر بخواهید !

حال قصد داریم نکته ی بسیار جالبی را مطرح کنیم ! خوب به این مکالمه دقت کنید :

مرد : سلام.حالت خوبه ؟

زن: من خوبم ، تو چطوری ؟

مرد : منم خیلی حالم خوبه و خوشحالم.

زن : چرا خوشحالی ؟

مرد : یه شغل خیلی عالی پیدا کردم.

زن : چقدر خوب.با این خبر خوبت خوشحالم کردی !

و….

شاید اگر با نگاه یک فرد عادی ، به مکالمه ی بالا نگاه کنید ، حس کنید که همه چیز فوق العاده و رویایی است ! اما اگر بخواهیم با نگاه قدرت نامحدود به این مساله نگاه کنیم ، بخشهای قرمز رنگ ، در بلند مدت ، بصورت ناخودآگاه ، باعث ایجاد  مرزها ، من و تو ها ، و فاصله و جدایی خواهند شد ، بدون اینکه متوجه آن باشید ! بله ! حتی این جزییات هم در بلند مدت  باعث ایجاد دیوارها و مرزهای بزرگی میشوند !

مرزها را کنار بگذارید ، غرور را در مقابل یکدیگر کاملا کنار بگذارید و در برابر هم ، آسیب پذیر شوید و حتی نقاط ضعف خود را نیز به نمایش بگذارید ! هرچقدر حس یکی بودن را بیشتر تجربه کنید ، عشق میان شما عمیق تر خواهد بود.(کاملترین مقاله جذابیت آقایان)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع