دیگر دیر شده ! باید دخترم کبری را هرچه سریعتر شوهر دهم ! یک دختر هم برای پسرم باباقلی نیز باید پیدا کنم ! وگرنه هردو میمانند و میترشند !

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 36 ثانیه

نگاهی که خیلی از خانواده های سنتی به ازدواج دارند، وحشتناک و بسیار ناهوشیارانه است و من حقیقتا حس دلسوزی نسبت به آنها و کاری که با خود و زندگیشان میکنند دارم. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا باید از ترس ترشیدن، کبری و برادرش باباقلی را سریعا شوهر و زن داد یا خیر ؟!

ازدواج یک هدف نیست ! یک میوه جانبی، در مسیر دنبال کردن رشد های بزرگترتان است

اول از همه دقت کنید تمام حرفهایی که در این مقاله زده میشود، برای قضاوت هیچکس نیست. همه آزاد هستند هرطور که دوست دارند زندگی کنند. این مقاله فقط برای آگاهی بخشی است. در خرید یک چیز، در ازدواج کردن، و در هر زمینه دیگری، کسانیکه بسیار عجله دارند و هول هستند، معمولا کسانی هستند که به شدت متصورند که بی ارزشند و احترامی برای خود قائل نیستند. خیلی از خانواده ها از سنی به بعد، در عجله شدیدی میفتند که مثلا دختر خود را شوهر دهند یا دختری برای پسر دم بخت خود پیدا کنند! و این وضعیت فاجعه بار به جایی میرسد که دیگر حتی فرد، برای خانواده مذکور مهم نیست ! یعنی هرکه بود، باشد، فقط بیاید و با پسر من ازدواج کند، یا بیاید دختر من را تا نترشیده ببرد ! و پرسشی که باید مطرح شود این است که واقعا همینقدر برای خود ارزش قائلید !؟ دیدتان به وصل کردن دو انسان به هم و نگاهتان به زندگی و هستی همین است !؟

عزیزانم ! لطفا هوشیار باشید ! حقیقت این است که ازدواج یا رابطه عشقی، اصلا موضوع دغدغه و موضوع مجزایی در زندگیتان نیست ! یعنی اصلا موضوعی نیست که در تمام زندگیتان، بخواهد به عنوان یک هدف مجزا مطرح شود و حتی باعث نگرانی و عجله شود ! فقط انسانهای دارای باور بی ارزش بودن هستند که دائم در توهم از دست دادن فرصتهای بیرونی و یا ترشیدن هستند. خیلیها هستند که دائم دغدغه ازدواج سریع را دارند و همینها دقیقا کسانی میشوند که بدترین زندگی را برای خود و شریک عشقی خود رقم میزنند و یا حتی بعلاوه، خیلی از اینها اصلا نمیتوانند ازدواج کنند ! زیرا عملا چیزی که در ذهنشان شکل گرفته این شده که : “من باید هرچه سریعتر ازدواج کنم وگرنه میترشم ! من بی ارزش هستم و باید دختر یا پسر ارزشمندی را تور کنم و بدست آورم ! من باید به هر قیمتی با هرکه از راه رسید باید ازدواج کنم تا از دختران فامیل و دختر همسایه مان(کوکب خانم) عقب نیفتم !”. و اینجاست که باید بگویم :”واقعا اینطور فکر میکنید !؟!؟ شوخی میکنید !؟!؟!؟!؟ یعنی شما اینقدر خود را بی ارزش میدانید که وارد چنین رقابت احمقانه ای در زندگی شده اید ؟! باید گفت مطمئن باشید نه ازدواج خوبی خواهید داشت و نه زندگی رویایی و متفاوتی.”

حقیقت این است که ازدواج و رابطه عشقی بینظیر و عالی، یک میوه جانبی برای افرادی است که در حال دنبال کردن مسیرهایی عمیق تر از رشد و شناخت و ارتقای خودشان اند. یکبار برای همیشه این باورهای احمقانه را تمام کنید ! انسان، به تنهایی کامل است و اصلا به ازدواج “نیاز” ندارد! به کامل کننده نیاز ندارد ! تمامش کنید این رابطه های عشقی مسمومی که در جامعه پدید آورده اید که همه نیز تلخ و پر از درگیری است، زیرا دو طرف با نیاز و با بدبختی سمت هم آمده اند و به جای اینکه هر طرف به شکل مجزا، کامل و در حال لذت بردن و رشد و ارتقای زندگی اش باشد و در نتیجه رابطه را نیز هر دو با حسهای عالیشان بینظیر تر از همیشه کنند، دو طرف با دست نیاز و بدترین حسها و پیشفرضها کنار هم می آیند و به همین علت وضعیت روابط خصوصا در کشورمان به وضعیت حاد فعلی دچار شده است. این باورهای کثیف و پر از بی احترامی به خودتان و سرشار از انرژی منفی را پایان دهید ! ازدواج یک نیاز نیست ! ازدواج برای برآورده کردن نیاز(جنسی، احساسی، اقتصادی، امنیت و…) نیست ! یک انسان به تنهایی کامل است. و فقط یک انسان کامل است که میتواند یک ازدواج بینظیر نیز داشته باشد ! یک انسان نیازمند فقط به درد گدایی میخورد نه زندگی مشترک. تمام.

احمقانه است که کبری را با این عجله شوهر دهید !!! جالب تر آنکه این روزها برای خیلیها، عملا حتی فرد اش نیز مهم نیست ! مهم این است که فقط کسی باشد که پا پیش گذاشته باشد، یک مهریه حسابی هم بدهد و بعد زندگی را آغاز کند. یا همینکه دختر پولدار و دارای جهیزیه مفصل باشد هم کافیست ! حتی برای خیلیها، زندگی به دو بخش قبل از ازدواج و پس از ازدواج تفسیم شده !یعنی مثلا دو طرف قبل از ازدواج، مثل مرده با هم زندگی میکنند تا مثلا بالاخره شب عروسی یا پس از عروسی تفریح ها یا هیجان یا لذت بردن از زندگی را تازه آغاز کنند ! که پس از ازدواج نیز تازه میبینند که ازدواج گویا چیز خاصی نبوده و باید اهداف بزرگتری میداشتند و دو ماه بعد نیز طلاق میگیرند ! به هر حال سوال من از آن دسته از عزیزانی که اینطور برای خودشان زندگی میکنند این است که واقعا شوخی میکنید !؟ نگاهتان به زندگی همین است !؟ درکتان از عشق و بودن با یک انسان دیگر و لیاقتی که به خودتان قائل میشوید همین است !؟ که مثلا حتی یک عمر در کنار فردی که آنقدر ها هم دوستش ندارید بمانید، ولی دخترهای فامیل نگویند شما ترشیده اید !!!؟؟ منکه باورم نمیشود ! امید آنکه جامعه از این وضعیت خلاصی یابد. عشق بی پایان به همه شماصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%