تصویر ذهنی شما از خودتان اهمیت دارد، چطور رفتار خود یا دیگران را عوض کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 30 ثانیه

شما خود را چطور میبینید ؟

آیا خود را بعنوان فردی بدشانس تصور میکنید ؟

آیا خود را بعنوان یک طعمه میبینید ؟

تصویری که از خود در ذهن خود شکل داده اید، مفهوم خود نامیده میشود.

مردم معمولا هویت خود را با کارهایی که انجام میدهند مرتبط میدانند. مثلا اگر از کسی که شغل بسیار موفقی دارد، درمورد کارهایش بپرسید، خواهید دید که احتمالا به سرعت خود را به نوعی به شغلش ارتباط میدهد.

استفاده از تصویر ذهنی خود برای تغییر

مفهوم خود و تصویر ذهنی افراد از خود، بسیار قدرتمند است و میتواند تمام رفتارهای یک فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در بسیاری از اوقات داشتن یک مسئولیت اداری معتبر، تصویر ذهنی فرد از خود را تحت تاثیر قرار داده و باعث میشود که فرد، از انجام بسیاری از کارها(که در گذشته انجام میداد) خودداری کند، نوع حرف زدنش عوض بشود و حتی شیوه غذا خوردنش را نیز عوض کند.

اگر تصویر یک فرد از خود، فردی دارای اعتماد بنفس بالا و ارزشمند باشد، این تصویر تمام رفتارهای دیگر او را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حال اگر بتوانید تصویر ذهنی دیگران از خودشان را تغییر دهید، چه اتفاقی میفتد ؟! بله، شما خواهید توانست با تغییر تصویر ذهنی آنها از خودشان، رفتارهای آنها با خودتان را، تغییر دهید.

تغییر تعریف و تصویر از خود با تکرار

وقتی یک مادر، فرزند خود را دائما کودن یا احمق صدا میکند، در حقیقت او درحال تغییر تصویر ذهنی کودک نسبت به خودش است و با این شیوه از صدا کردن، کودک کم کم باور خواهد کرد که یک کودن است. به همین علت همین تغییر در تصویر ذهنی او، مستقیما در رفتارها، نمرات و حتی شیوه حرف زدن او و سایز جزییات زندگی اش نیز تاثیر خواهد گذاشت.

شما حتی قادر هستید افراد را به همین طریق، تغییر داده و رفتارهای آنها را با خود و حتی با دیگر اطرافیانشان بهتر کنید. افرادی که دائما سعی دارند دوستانشان را با سرزنش کردن یا گفتن اشتباهات، انگیزه دهند، معمولا مشکلات را بدتر میکنند.

شما میتوانید بجای تخریب یک فرد، با بهبود تصویر ذهنی یک فرد نسبت به خود، به او کمک کنید که تعریف شخصی اش از خود را بهبود داده و حتی عادات بدش را نیز کنار بگذارد. اگر میخواهید رفتارهای فردی را تغییر دهید، فقط کافیست با قدرت بیان بالا و با ارائه مدارک، به فرد نشان دهید آنقدر خوب است که انجام چنین کارهایی اصلا در شان او نیست. بدین ترتیب ضمیر ناخودآگاه او برنامه ریزی خواهد شد.

مردم معمولابه سختی تغییر میکنند زیرا دقیقا کار متضاد را انجام میدهند، آنها مدام تکرار میکنند که چقدر بد هستند و به همین علت تصویرهای ذهنی شخصی خود را مدام محکم تر میکنند.

مطالعه کتاب زیر که با قلم قدرتمند قدرت نامحدود نوشته شده است، تکه گم شده پازل زندگیتان تا به امروز است. با مطالعه این کتاب قادر خواهید بود که کنترل کامل رفتارهای خود را بدست گرفته و تغییرات لازم در زندگی خود را ایجاد کنید.

1

كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته

همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

تنها شاه کلیدی که همه ی مشکلات روانشناسی شما را برطرف خواهد کرد

قيمت : ۲۹,۹۹۹ تومان

خـــريد آنــلاين كـتـــابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%