چطور حلقه اجتماعی خود را وسیعتر کنید ؟ چگونه دوستان جدیدی پیدا کنید ؟


اهمیت داشتن ارتباطات اجتماعی وسیع

بسیاری از افراد تنها بودن را ترجیح میدهند و اجتماعی نیستند. حال آنکه در جامعه امروز، ارتباطات حرف اول را میزند و اگر دوستان ارزشمند زیادی برای خود داشته باشید، علنا تمام زندگی شما، از شغلتان گرفته تا ازدواج و… تماما متحول خواهد شد. از طرفی انسان موجودی اجتماعی است و اجتماعی بودن سلامت روان را نیز تامین خواهد کرد. به همین علت بر آن شدیم که مقاله ای را در این باره بنویسیم.

اینکه کلا فقط یک یا دو دوست داشته باشید، مشکلی ندارد. اما نکته این است که میزان صمیمیتی که روح شما دریافت میکند، به تعداد افرادی که میشناسید ربطی ندارد. چه بسا شما فقط یک دوست بسیار خوب داشته باشید که نیاز شما به صمیمیت و ارتباط را تماما رفع کند. این دوست حتی میتواند سگ شما باشد ! اما به هرحال، هرچقدر دوستان صمیمی شما بیشتر باشند، فرصتهایی که در زندگی کسب خواهید کرد بیشتر شده و زندگی زیباتری خواهید داشت.

بنابراین یک فرد چگونه میتواند دوستانش را زیاد کند ؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که حلقه اجتماعی اطراف خود را طوری گسترش دهید که هر هفته حداقل سه بار با دوستان خود بیرون بروید. فرآیند دیدن افراد جدید، اتفاقی است و به همین علت است که برای یافتن دوستان خوب و جدید، باید برنامه هایی تفریحی و مسافرتی برای خود داشته باشید.

همچنین شما باید فرد فعالی در فضای مجازی باشید تا بتوانید روابط خود با افرادی که میشناسید را قویتر کنید. بسیاری از افرادی که از قبل میشناسید، میتوانند به یک دوست نزدیک تبدیل شوند. البته، نیازی نیست که به سختی تلاش کنید تاکسی را به یک دوست صمیمی و نزدیک تبدیل کنید زیرا در اینصورت نیازمند بنظر خواهید رسید.

هرچقدر که به افراد نزدیک شوید، چه از طریق فضای مجازی گرفته و چه ابزارهای دیگر، آنها ممکن است به شما اجازه دهند تا با نزدیکان و دوستان صمیمیشان نیز آشنا شوید. کلید گسترش حلقه اجتماعی شما، این است که با افراد اندک اطراف خودکه میتوانند شما را به دیگران معرفی کنند، به خوبی صمیمی شوید.

وارد فعالیتهای گروهی شوید

مهم نیست کجا زندگی میکنید، هرجا که باشید، همواره یک یا چند فعالیت گروهی، ورزشی یا… وجود دارند که به شما کمک میکنند افراد جدیدی را بیابید. وقتی گروهی از مردم با هدفی واحد دور هم جمع میشوند، حس نزدیکی بیشتری کرده و فرآیند دوستی آنها سریعتر صورت میگیرد. در مقاله ی “ چگونه به سرعت با دیگران صمیمی شوید ؟ Rapport چیست ؟ (NLP) ” توضیح دادیم که شبیه بودن و داشتن اشتراکات و تاکید بر آنها مهمترین چیزی است که باعث ایجاد حس خوب و دوستی بین افراد میشود.

از مکانهای منزوی فاصله بگیرید

وقتی به تفریح یا مسافرت میروید، مطمئن شوید که جایی که میروید، مکان مشهوری است و ترجیحا از مکانهای منزوی فاصله بگیرید. بسیاری از افراد روابط اجتماعی خوبی ندارند و به همین علت خود را در مکانهای دور افتاده، از سایرین محصور میکنند. هرچقدر بیشتر در فعالیتهای اجتماعی شرکت کنید، دوستان بیشتری خواهید یافت.

آشنایان و اطرافیان را به یک دوست نزدیک تبدیل کنید

بهترین کاری که برای گسترش ارتباطات و تعداد دوستان خود میتوانید انجام دهید، این است که نزدیکان فعلی خود را به یک دوست صمیمی تبدیل کنید. البته، این کار فقط وقتی ممکن است که شما افرادی را در اطراف خود داشته باشید و با آنها به مسافرت یا فعالیتهای گروهی بپردازید بنابراین حتما این مساله را مد نظر قرار دهید. بدین ترتیب هربار افراد جدیدی را یافته و میتوانید دوستان صمیمی بیشتری برای خود ایجاد کنید.

وقتی افراد مناسبی را پیدا کرده و با آنها حس خوبی دارید، میتوانید آنها را به یک دوست صمیمی تبدیل کنید. به زودی او نیز برخی از دوستانش را به شما معرفی کرده و دوستان شما به شدت زیاد خواهند شد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع