ضمیر ناخودآگاه و تکرار، چطور ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران را برنامه ریزی کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 22 ثانیه

تکرار و ضمیر ناخودآگاه

یکی از قوانین نحوه عملکرد ضمیر ناخودآگاه، این است که تکرار کردن روی آن اثر زیادی داشته و میتواند باورهای قبلی موجود در آنرا قویتر یا باور جدیدی را در آن به وجود بیاورد.

تکرار میتواند اشکال مختلفی داشته باشد. از خواندن و تصور کردن گرفته تا گوش دادن، همه نوعی تکرار هستند. فرض کنید یک روز صبح، فردی به شما بگوید که امروز مریض به نظر میرسی. حال تصور کنید چند ساعت بعد، دوست دیگری این جمله را بگوید و افراد دیگری نیز این مساله را برای شما تکرار کنند. فکر میکنید تاثیر این مساله بر روی شما چه خواهد بود ؟ تکرار یک جمله میتواند ضمیر ناخودآگاه شما را واقعا برنامه ریزی کرده و در مثال فوق ، عملا باعث مریض شدن شما شود .

شکل دیگری از تکرار، نصیحت کردن است

یکی از قدرتمندترین اشکال تکرار، نصیحت کردن دیگران است. نصیحت کردن، بیش از اینکه برای فرد مقابل اثر داشته باشد، بر روی خود فرد موثر است. وقتی فردی را نصیحت میکنید، ضمیر ناخودآگاه شما نیز این صدا را شنیده و به همین علت نصیحت کردن دیگران علاوه بر تاثیر روی او، روی خود شما نیز موثر است. دقت داشته باشید که منظور ما از نصیحت، نصیحت کردن دیگران به شکل سنتی و آزاردهنده نیست. بلکه مثلا کسی که شغل او مشاوره دادن به دیگران است، درحال نصیحت کردن و مشاوره دادن به دیگران و در عین حال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خودش است. به هرحال توصیه میکنیم تا جایی که میتوانید از نصیحت کردن مستقیم افراد خودداری کنید زیرا برای بسیاری از افراد میتواند آزار دهنده باشد.

تکرار و اینکه کسی را عاشق خود کنید

تکرار میتواند باعث این شود که کسی عاشق شما شود. مردم معمولا عاشق کسی میشوند که بصورت مکرر با آنها مواجه میشوند. وقتی افراد بیشتر یکدیگر را ببینند، وابستگی بیشتر شده و حس خوبی در میان آنها ایجاد خواهد شد. دیدن مکرر یک نفر، دقیقا مانند تبلیغات مداوم کمپانی های بزرگ است و باعث بیشتر فکر کردن فرد مذکور به شما خواهد شد. با تکرار و نمایش ویژگیهای ارزشمند خود بصورت غیر مستقیم، قادر خواهید بود  فرد مقابل را به خود علاقمند کنید.

نکات نهایی

تکرار کردن، یک ابزار بسیار قدرتمند برای برنامه ریزی ذهن خود یا دیگران است. ضمیر ناخودآگاه چیزی را که زیاد برایش تکرار شود باور میکند. بعضی اوقات ممکن است حس کنید که تکرار یک جمله، بر روی فرد مقابل هیچ اثری ندارد، حال آنکه اگر جمله ای را مداوما تکرار کنید، این جمله وارد ضمیر ناخودآگاه فرد شده و نهایتا ضمیر ناخودآگاه فرد با آن جمله برنامه ریزی خواهد شد. تنها نکته مهم این است که جمله مورد نظر خود را ، در زمانهای مختلف به فرد یاد آوری کنید. دقت داشته باشید که یاد آوری و بیان کردن این جمله بصورت مستقیم، بد ترین نوع تکرار است. بجای این کار ، شما باید جمله مذکور را بصورت عملی و غیر مستقیم، در ضمیر ناخودآگاه فرد مقابل خود ثبت کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%