تنفسی که مثل قرص خواب آور عمل میکند ! به سرعت به خوابی عمیق بروید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 9 ثانیه

احتمالا شده است که در برخی شبها، خوابتان نیاید. این تمرین تنفسی، شما را به سرعت به خوابی عمیق خواهد برد. با مدتی تمرین این نوع تنفس، شما میتوانید با سرعتی باور نکردنی به خواب بسیار عمیق بروید. حتی در کمتر از 1 دقیقه یا حتی چند ثانیه.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع شیوه های تنفسی مرتاضهای هندی)

تنفس، زندگی است

میتوانید برای یک هفته بدون غذا زندگی کنید، برای مدت کمتری بدون آب زندگی کنید، اما بدون نفس کشیدن، لحظاتی بیش زنده نخواهید ماند. تنفس آنقدر قدرتمند است که اگر ریزه کاریهای آنرا بدانید و قدرت آنرا عمیقا متوجه شوید، هر مشکلی را با نوع خاصی از تنفس درمان خواهید کرد. با توجه به اینکه تنفس روی همه عملکردهای دیگر تاثیر دارد، میتوان گفت تقریبا همه بیماریهای شما از تنفس نادرست نشات میگیرد و نحوه تنفس شما، حتی طول عمر شما را نیز تعیین میکند.

به سرعت به خواب عمیق بروید

دراز کشیده و درحالتی که تمام بدن شما در آرامش مطلق و ریلکسیشن است، روی تنفس خود متمرکز شوید. تنفس خود را بسیار آرام کنید. به آرامی تمام و بصورت پیوسته هوا را وارد ریه خود کنید و پس از مدتی مکس، مجددا و به آرامی تمام هوا را تخلیه کنید. ترجیحا از بینی تنفس کنید.

حال به نکته بسیار مهمی اشاره خواهم کرد. در تنفس های خود و در دو وقفه میان دم و بازدم، ریتمی را حاکم کنید. مدت زمان فرو بردن هوا و بیرون دادن آنرا یکی کنید طوریکه گوشتان کاملا به این صدای آرام و گوش نواز تنفس عادت کند. مدت زمان دم یا بازدم را طوری تنظیم کنید که راحت هستید و حس بهتری به آن دارید. اما اجازه دهید که گوشتان به صدای ریتم تنفس عادت کند. اگر به خوبی این کار را انجام دهید و تمام حرکات بدنی دیگر خود را نیز آرام کنید، بدون اینکه بفهمید، به یکباره به خواب خواهید رفت. این، قدرت تنفس است ! چیزی که تقریبا هیچکس به آن توجهی نمیکند !

علاقمندان به تسلط بر مباحث پیشرفته در زمینه تنفس، میتوانند در مقاله اختصاصی مربوط به شیوه های تنفسی مرتاض های هندی،  با انواع مختلفی از تنفس ها آشنا شوند.(تنفس بهبود دهنده صدا، تنفس از بین برنده بوی بد دهان، تنفس افزایش دهنده طول عمر، تنفس ویژه برای بهبود عملکرد مغز، تنفس برای تخلیه ذهن از تمام افکار مزاحم، تنفس مخصوص حذف آلودگی های بدن و تنفس های متافیزیکی برای جذب یا تاثیر گذاری توسط قدرت فکر و درمان خود یا دیگران با جهت دهی انرژی)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع