2. خوابهای شما وسیله ای عالی برای عیب یابی مشکلات درونی ضمیر ناخودآگاهتان هستند


عده زیادی از جامعه ما شامل افرادی میشود که به شکل خرافات گونه(و نه به شکل علمی و مانند یک محقق)، دائما در تلاش برای تعبیر خوابها هستند. خیلیها شب میخوابند و صبح بیدار میشوند و سپس بزرگترین تصمیمات و قضاوتهای خود نسبت به دیگران و جهان بیرون را، بر اساس خواب هر شب خود میگیرند و به شدت در تلاش برای تعبیر خوابهایشان هستند، بدون اینکه چیزی از خواب یا نحوه تعبیر آن بدانند. در این مقاله نکته مهمی به شما درباره خوابها تذکر داده میشود که به رشد درونی بیشتر و سریعتر شما کمک زیادی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید خوابهای شما وسیله ای عالی برای عیب یابی مشکلات درونی ضمیر ناخودآگاهتان هستند

3. آیا در خوابهایتان روی ماجرایی که رخ میدهد کنترلی ندارید ؟


آیا در خوابهای خود، مدام در تلاش هستید و بر ماجرایی که رخ میدهد(کابوس یا هر آنچه که هست)، کنترلی ندارید ؟ طوریکه حتی پس از بیداری، به شدت تحت تاثیر آنها هستید ؟

بیشتر بخوانید آیا در خوابهایتان روی ماجرایی که رخ میدهد کنترلی ندارید ؟

4. چرا نباید درباره خوابهایی که میبینید، با دیگران صحبت کنید ؟ چرا نباید تعبیر خواب خود را جستجو کنید ؟


همه خواب میبینند و چه بسا خیلیها، پس از دیدن هر خوابی، به سرعت آنرا برای دیگران تعریف کرده یا به جستجوی تعبیر آن خواب در سایتها و کتابها میپردازند، اما چرا صحبت کردن یا جستجوی تعبیر خوابهایتان در کتابها اشتباه است ؟

بیشتر بخوانید چرا نباید درباره خوابهایی که میبینید، با دیگران صحبت کنید ؟ چرا نباید تعبیر خواب خود را جستجو کنید ؟

5. تنفسی که مثل قرص خواب آور عمل میکند ! به سرعت به خوابی عمیق بروید


احتمالا شده است که در برخی شبها، خوابتان نیاید. این تمرین تنفسی، شما را به سرعت به خوابی عمیق خواهد برد. با مدتی تمرین این نوع تنفس، شما میتوانید با سرعتی باور نکردنی به خواب بسیار عمیق بروید. حتی در کمتر از 1 دقیقه یا حتی چند ثانیه.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع شیوه های تنفسی مرتاضهای هندی)

بیشتر بخوانید تنفسی که مثل قرص خواب آور عمل میکند ! به سرعت به خوابی عمیق بروید

8. چطور جهان بیداری خود را دقیقا مانند یک خواب عوض کنید ؟


شما وقتی به رویاهایتان میرسید که بتوانید با چهره کاملا عادی و آرام و حتی بیتفاوت و بی احساس(به همراه اندکی حس قدردانی!)، آنها را مانند یک سیب معمولی مصرف کنید و ببلعید و اضافات آنها را به سطل زباله پرت کنید !…نه در زمانی که رسیدن شما به آنها، باعث اوج شادی و چهره ای در اوج تعجب و شگفتی شود…هرگاه توانستید رویاهایتان را مانند یک سیب معمولی مصرف کنید، در همان زمان به آنها خواهید رسید…(قدرت نامحدود)

خوابهای شفاف یا Lucid Dreams به خوابهایی گفته میشود که در آن شما به یکباره، در وسط خواب، متوجه میشوید که خواب هستید. در این شرایط، شما به یکباره خواب را واضح تر میبینید و حتی کنترل ارادی کامل بر تمام خواب خود، و همه چیزهایی که میبینید را بدست می آورید. زیرا متوجه میشوید خالق تمام این خواب خود شمایید.

هرچند میتوان ساده از این امر گذشت، اما اگر کمی باهوش باشید، این خوابها پیغام جانبی بسیار مهمتری برای شما دارند.

بیشتر بخوانید چطور جهان بیداری خود را دقیقا مانند یک خواب عوض کنید ؟

9. وقتی قدرت نامحدود به خواب شما می آید…شما همیشه در پرده ای از خواب هستید…


انسانها همواره در پرده ای از خواب به سر میبرند و از هر خواب که بیدار میشوند، بدون اینکه دوباره حس کنند خواب هستند، کماکان در خوابی دیگر به سر میبرند…

بیشتر بخوانید وقتی قدرت نامحدود به خواب شما می آید…شما همیشه در پرده ای از خواب هستید…

10. خوابهایتان را فراموش میکنید ؟ خواب نمیبینید ؟


همه انسانها خواب میبینند اما اگر فکر میکنید اصلا خواب نمیبینید، احتمالا به این دلیل است که خوابهای خود را از یاد میبرید.

خواب مراحل مختلفی دارد. یکی از این مراحل، REM نامیده میشود(Rapid Eye Movement). این مرحله، مرحله ایست که در آن خوابهای شما بسیار واضح میشوند. با این وجود خوابها فرار هستند به همین علت معمولا از خاطر میروند.(چگونه چیزی که از ذهنتان رفته را به یاد بیاورید ؟)

بیشتر بخوانید خوابهایتان را فراموش میکنید ؟ خواب نمیبینید ؟

13. چرا افراد مختلف در خوابهای شما ظاهر میشوند ؟


چرا افراد مختلف در خواب شما ظاهر میشوند ؟

تعبیرهای بسیار اشتباهی درباره خوابها در سطح جهان وجود دارند. اگر میخواهید علت اصلی دیدن افراد مختلف در خوابتان را بدانید، همه چیز را فراموش کنید و فقط این مقاله را مطالعه کنید.

نمادها و خواب

ضمیر ناخودآگاه شما، از خوابها به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با ضمیر خودآگاه شما استفاده میکند. اگر اتفاق خاصی در صبح رخ دهد و شما نتوانید به خوبی در برابر آن واکنش نشان دهید، این مساله ممکن است به شکل کاملا متفاوتی به خواب شما کشیده شود.

مثلا اگر رییس شما، بر سر شما فریاد کشیده باشد و شما پاسخ او را نداده باشید، ممکن است در خواب ببینید که یک دوست بر سر شما فریاد میکشد اما شما ساکت هستید.

این بدین معناست که منظور ضمیر ناخودآگاه شما از افراد ظاهر شده در خوابتان، لزوما همان افراد نیستند. بلکه ضمیر ناخودآگاه، هر فرد را نماد یک یا چند ویژگی یا مورد خاص دانسته و از آنها برای بیان نمادین منظور خود استفاده میکند.

چگونه میتوان تعبیر یک خواب را فهمید ؟

بهترین راه این است که شما ارتباطی را میان آخرین رویدادهایی که در زندگی شما رخ داده اند، و خوابهایی که هر شب میبینید، بیابید تا زبان نمادین ضمیر ناخودآگاه خود را متوجه شوید.

اگر دیدید که یک روز با دوست نزدیک خود بحث شدیدی داشتید و همان شب، در خواب با یکی دیگر از نزدیکان خود قهر بودید، این مساله میتواند شیوه ضمیر ناخودآگاه شما، برای نمایش شرایط فعلیتان باشد.

15. تعبیر خواب آماده نبودن یا دیر رسیدن به آزمون چیست ؟


آیا تاکنون این خواب را دیده اید ؟

تعبیر خواب آماده نبودن برای یک آزمون چیست ؟

آیا مدام این خواب یا خوابهای مشابه را میبینید ؟

آیا این خواب برای شما تکرار میشود ؟

بیشتر بخوانید تعبیر خواب آماده نبودن یا دیر رسیدن به آزمون چیست ؟

16. چرا کابوسهای تکرار شونده میبینید ؟ چطور از کابوسهای وحشتناک خلاص شوید ؟


آیا کابوسهایی تکرار شونده آرامش را از شما گرفته اند ؟

در این مقاله به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت که علت کابوس‌های تکرار شونده شما چیست.

بیشتر بخوانید چرا کابوسهای تکرار شونده میبینید ؟ چطور از کابوسهای وحشتناک خلاص شوید ؟

17. چرا باید محل خواب شما ساکت باشد ؟ چرا نباید با تلویزیون روشن بخوابید ؟


بسیاری از افراد، عاشق این هستند که با تلویزیون روشن بخوابند.

از طرفی تحقیقات نشان میدهد که انسان میتواند صداها را حین خواب نیز بشنود. ممکن است این مساله واقعیت جالبی بنظر برسد. اما خطر شنیدن صدای تلویزیون حین خواب چیست ؟

خوب، مشکل از صدای تلویزیون نیست ! اما مشکل از وقایعی نشات میگیرد که میتوانند رخ دهند. قبل از آنکه به شما بگوییم خوابیدن با تلویزیون روشن چقدر خطرناک است، ابتدا باید یک حقیقت جالب درمورد خوابها را مورد اشاره قرار دهیم :

صدایی که حین خوابیدن به آن گوش میدهید، میتواند خوابهای شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث یک خواب کاملا متفاوت شود !

بیشتر بخوانید چرا باید محل خواب شما ساکت باشد ؟ چرا نباید با تلویزیون روشن بخوابید ؟

18. چرا افکار منفی در شبها، حین خوابیدن سراغم می آیند ؟


چرا افکار منفی به ذهن ما حمله می‌کنند ؟
چرا برای برخی از افراد، منفی بافی در شبها آغاز می‌شود ؟
مطمئنأ برای شما رخ داده است که با وجود داشتن یک روز بسیار خوب و عالی، به یک‌باره و به محض رسیدن شب و دقیقاً در زمانی که تلاش می‌کنید به خواب بروید همه افکار منفی جهان به شما حمله میکنند.

اولین چیزی که باید آن را به خوبی متوجه شوید این است که افکار منفی یکی از راه‌هایی هستند که ذهن شما، برای یادآوری مشکلات حل نشده شما از آنها استفاده می‌کند. همچنین با این کار ذهن شما قصد دارد خطرات احتمالی در آینده را به شما هشدار دهد. اما اگر واقعاً این پاسخ واقعیت داشته باشد باید افکار منفی را در تمام طول روز تجربه کنید. درست است ؟
نه اصلاً این‌طور نیست. زیرا در بعضی از اوقات شما به ذهن خود این فرصت را نمی‌دهید که به شما هشدار دهد. اگر می‌خواهید پاسخ این سؤال را بگیرید، در ادامه این مقاله همراهمان باشید.

بیشتر بخوانید چرا افکار منفی در شبها، حین خوابیدن سراغم می آیند ؟

19. وقتی خواب مار میبینید ، معنی آن چیست ؟


در تفسیر خواب ، نماد جهانی و عمومی وجود ندارد…

اول از همه ، به شما توصیه میکنیم دو مقاله ی “چگونه خواب هایمان را تعبیر کنیم ؟ (مقدمه)” و “چگونه خوابهای خود را تعبیر کنیم ؟ (بخش دوم) . چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنیم ؟” را بخوانید زیرا بعنوان مقدمه ، برای این مقاله محسوب میشوند.

بیشتر بخوانید وقتی خواب مار میبینید ، معنی آن چیست ؟

20. رویای شفاف (Lucid Dream) چیست ؟ چگونه آنچه در خواب میبینید را کنترل کنید ؟


خوابهای شفاف چه هستند ؟

زمانی که در حین خواب، آگاه میشوید که درحال خواب دیدن هستید(اما کماکان در خواب هستید)،به این حالت،رویای شفاف گفته میشود.

رویای شفاف،عمل دیدن خواب،با درک اینکه در حال خواب دیدن هستید است.این نوع خواب میتواند فراگرفته شود و در مواقع مشخص ، ایجاد شود.برخی مردم حتی میتوانند خوابهایشان را کنترل کنند.با انجام تمرینهایی شما خواهید توانست خوابهای خود را کنترل کرده و همان چیزی را خواب ببینید که دوست دارید.

دیدن رویای شفاف،یک مهارت مانند یادگیری یک زبان خارجی یا نوشتن به زبان خارجی است که هر کسی میتواند آنرا فرا بگیرد با این تفاوت که یادگیری آن بسیار راحت تر است.

تصور کنید که چقدر خارق العاده خواهد بود اگر بتوانید هنگام خواب،چیزهایی که میبینید را کنترل کنید ! یا کسی را ببینید که عاشقش هستید ! در ادامه مطلب همراه ما باشید !

بیشتر بخوانید رویای شفاف (Lucid Dream) چیست ؟ چگونه آنچه در خواب میبینید را کنترل کنید ؟

21. چگونه خوابهای خود را تعبیر کنید ؟ (بخش دوم) . چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنید ؟


چگونه خوابهای خود را تعبیر کنیم ؟

چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنیم ؟

پس از اینکه مقاله اول ما (مقدمه) در زمینه “چگونه خواب هایمان را تعبیر کنیم ؟” را مطالعه کردید، اکنون میخواهیم بصورت عملی تر، چند مثال را مطرح کرده و با این کار ، کم کم به شما این قابلیت را بدهیم که خوابهای خود را تعبیر کنید.

بیشتر بخوانید چگونه خوابهای خود را تعبیر کنید ؟ (بخش دوم) . چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنید ؟

22. چگونه خواب هایتان را تعبیر کنید ؟


معنای خواب های ما چیست ؟ آیا مفهوم خاصی دارند ؟

خوابها، توهمات یا افکار پراکنده ای که حین خوابیدن به ذهنتان می آیند نیستند.

خوابها پیغامهایی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه، به شما ارسال میشوند تا شما را برای حل مشکلی که از آن صرفنظر کرده اید، وادار کنند. همچنین خوابها، راهی برای ارضا نیازهای رفع نشده اند، برای مثال، اگر یکی از نزدیکان شما، مدام شما را بزند، ممکن است خواب ببینید که در حال کتک زدن او هستید. تعبیر خواب، فرآیند کشف معنای خواب و ارتباط دادن آن با زندگی بیرونی شما است که ضمیر ناخودآگاهتان سعی دارد آنرا به شما نمایش دهد.

بیشتر بخوانید چگونه خواب هایتان را تعبیر کنید ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی