چگونه خواب هایتان را تعبیر کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 26 ثانیه

معنای خواب های ما چیست ؟ آیا مفهوم خاصی دارند ؟

خوابها، توهمات یا افکار پراکنده ای که حین خوابیدن به ذهنتان می آیند نیستند.

خوابها پیغامهایی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه، به شما ارسال میشوند تا شما را برای حل مشکلی که از آن صرفنظر کرده اید، وادار کنند. همچنین خوابها، راهی برای ارضا نیازهای رفع نشده اند، برای مثال، اگر یکی از نزدیکان شما، مدام شما را بزند، ممکن است خواب ببینید که در حال کتک زدن او هستید. تعبیر خواب، فرآیند کشف معنای خواب و ارتباط دادن آن با زندگی بیرونی شما است که ضمیر ناخودآگاهتان سعی دارد آنرا به شما نمایش دهد.

چرا ما خواب میبینیم ؟

زمانی که میخوابیم، ضمیر خودآگاه تقریبا کنار رفته و ضمیر ناخودآگاه فعال میگردد. در این حالت، همه نگرانیها، ترسها و مشکلاتی که در ضمیر ناخودآگاه شما ضبط شده اند، به شکل خوابی که میبینید ظاهر خواهند شد. این احساسات و خاطره ها، به ندرت بصورت مستقیم در خواب شما ظاهر میشوند و معمولا بصورت رمز نگاری شده و بصورت نمادهایی در خواب شما حضور خواهند داشت. زیرا ضمیر ناخودآگاه، به این شکل عمل میکند.

به عنوان مثال، اگر در اداره خود، از رییس ترس داشته باشید، ممکن است خواب دنبال شدن توسط یک روح را ببینید. در این لحظه باید بدانید که روح سرگردان، نمادی است که ضمیر ناخودآگاهتان به جای رییس، در خوابتان به کار برده است.

چرا خوابهای تکرار شونده میبینم ؟

ضمیر ناخودآگاه شما، پیغامها و راهنمایی هایش را تا زمانی که مشکل در دنیای بیرون وجود داشته باشد، برای شما ارسال میکند(بصورت خواب تکرار شونده). به همین علت است که مردم، بدون اینکه علتش را بدانند، بعضا یک خواب مشخص را بارها و بارها میبینند.

همه فکرها، ایده ها و مشکلات حل نشده که در ضمیر ناخودآگاه شما هستند، فشار زیادی را به ذهن شما وارد میکنند و به همین علت، مغزتان تمایل دارد که به شیوه ای مانند خواب دیدن، آنها را آزاد کند. تا زمانیکه مفهوم این خوابها را متوجه نشوید و آنها را (در دنیای حقیقی یا با روشهایی مانند هیپنوتیزم) حل نکنید، ضمیر ناخودآگاهتان، آن خوابها را مدام تکرار خواهد کرد.

خوابهای شفاف

خوابهای شفاف یا lucid، نوع خاصی از خوابها هستند که در آن، به یکباره بیدار شده و خود متوجه میشوید که در حال خواب دیدن هستید، اما از خواب بیدار نمیشوید. شما میتوانید با کمی تمرین، آنچه در خواب میبینید را کنترل کرده و دقیقا همان چیزی را ببینید که میخواهید. از این مهارت میتوانید برای خلاصی از کابوسها یا دیدن فرد مورد علاقه خود در خواب و… بهره ببرید.

خوابها یک راه ارتباطی هستند !

خوابها یک راه ارتباطی بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه شما هستند. اگر ضمیر ناخودآگاه بخواهد چیزی را حین بیداری به شما بگوید، توسط احساسات این کار را خواهد کرد. اما وقتی خواب هستید، ضمیر ناخودآگاهتان این کار را توسط خوابها انجام خواهد داد. به همین علت است که یادگیری اینکه چگونه خوابها را تفسیر کنید، به شما کمک میکند که زبان ضمیر ناخودآگاه خود را بهتر متوجه شوید. پس از مطالعه این مقاله، مطالعه مقاله ” چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه را رمز گشایی کنیم ” نیز توصیه میشود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع