1. چرا ذهنم آرام نمیگیرد و ساکت نمیشود !؟ به استفاده از قوانینی مانند جذب باور ندارم و مدام شک میکنم


یک مشکل رایج و خیلی ظریف و مهم دیگر که تقریبا در بین اکثر افرادی که سوالات خود را به قدرت نامحدود ارسال میکنند دیده میشود، این است که مثلا قانونی مثل “قانون جذب و فرکانسها برای جذب یک خواسته با قدرت فکر و ذهن” را با خواندن یک مقاله، یاد میگیرند و سریع میروند که اجرایش کنند. با این وجود، حین اجرا با هزاران مشکل مواجه میشوند از جمله اینکه گویی صدایی در ذهنشان هست که دائم تردید میکند و اصلا باور ندارد که چنین چیزی ممکن است، و احتمالا هم حداقل بصورت یک دانش تئوری در ذهنتان، بدانید یا شنیده باشید که اگر باور وجود نداشته باشد، هیچکدام از قدرتهای متافیزیکی عمیق تر وجودتان عمل نخواهد کرد. پس چطور میتوان حریف این ذهن شد و آنرا ساکت کرد و تردید هایش را کنار زد!؟

بیشتر بخوانید چرا ذهنم آرام نمیگیرد و ساکت نمیشود !؟ به استفاده از قوانینی مانند جذب باور ندارم و مدام شک میکنم

2. زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!


بسیاری افراد قصد اعمال تغییرات گسترده در جنبه های مختلف زندگی خود را دارند و حتی ایده های جالبی در سر دارند اما هنگام عمل نمی دانند از کجا باید شروع کنند و انگار زنجیری آن ها را به همین سبک زندگی، شغل، نگاه به رابطه عشقی و … قفل کرده است و اجازه تغییرات را نمی دهد. کلید باز کردن قفل این زنجیر چیست؟

بیشتر بخوانید زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!

3. تک تک کسانیکه اکنون در زندگی شما هستند، زمانی در ناخودآگاه شما بوده اند


تک تک کسانیکه در زندگی شما هستند، اول از همه و در زمانی، در ذهن شما بوده اند… و حتی همه کسانیکه بخواهند در آینده در زندگی شما باشند، باید اول از همه به نوعی در ذهن و پهنای هوشیاری شما وارد شده باشند. تمام جهان در پشت پرده، همچون یک شبکه کامپیوتری به هم متصل است و دقیقا به همین علت است که این قوانین وجود دارند.

بیشتر بخوانید تک تک کسانیکه اکنون در زندگی شما هستند، زمانی در ناخودآگاه شما بوده اند

4. چشم‌اندازی از جنگ با ناخودآگاه، وقتی به صورت خودآگاه تصمیمی می‌گیرید که ناخودآگاهتان تمایلی به آن ندارد، چه میشود ؟!


آیا تابه‌حال سعی کرده اید رأس ساعت مشخصی بخوابید، اما ساعاتی بعد دیده اید که بازهم زیاد از حد بیدار مانده اید ؟

آیا تا به حال سعی کرده‌اید برای یک بار هم که شده، سر یک قرار کاری مشخص، زودتر بروید و فقط برای 5 دقیقه هم که شده، زودتر از تمام دفعات قبل برسید اما شکست خورده اید ؟

اینجاست که می‌توانید به خوبی قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را متوجه شوید !

بیشتر بخوانید چشم‌اندازی از جنگ با ناخودآگاه، وقتی به صورت خودآگاه تصمیمی می‌گیرید که ناخودآگاهتان تمایلی به آن ندارد، چه میشود ؟!

5. از مایکروویو ذهن خود برای پخت هم زمان اهداف یا همان غذاهای خام استفاده کنید


شما می‌توانید در مایکروویو خانه خود، روند پخت غذایی را آغاز کرده و هم‌زمان با آن، شما شروع به انجام کارهای دیگر به شکل موازی کنید. اما آیا میدانید که ضمیر ناخودآگاه شما نیز یک مایکروویو حرفه ای برای رسیدن به اهداف است !؟

بیشتر بخوانید از مایکروویو ذهن خود برای پخت هم زمان اهداف یا همان غذاهای خام استفاده کنید

6. استفاده از تلقین های تصویری برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه


یکی دیگر از روش های بسیار خوب برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه، استفاده از تلقین های تصویری است. اما این روش چگونه انجام میشود ؟(مقاله اختصاصی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

بیشتر بخوانید استفاده از تلقین های تصویری برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

7. توصیه های غذایی مخصوص خودتان را از بهترین مشاور تغذیه دریافت کنید


خیلیها به شدت روی اینکه چه بخورند و چه نخورند وسواس دارند و دوست دارند دقیقا بدانند در حال حاضر، چه غذایی برای آنها مفید و چه چیزهایی برایشان مضر است. در این مقاله شما را با بهترین متخصص و مشاور تغذیه تان آشنا خواهم کرد.

بیشتر بخوانید توصیه های غذایی مخصوص خودتان را از بهترین مشاور تغذیه دریافت کنید

8. آیا چیزی را در خانه گم کرده اید و پیدا نمیشود ؟ چطور شیء گم شده را بیابید ؟


برخی اوقات ممکن است گم شدن یک چیز در خانه تان، بسیار آزار دهنده باشد. در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چطور میتوانید آنرا پیدا کنید.

بیشتر بخوانید آیا چیزی را در خانه گم کرده اید و پیدا نمیشود ؟ چطور شیء گم شده را بیابید ؟

9. ویروسهای ذهنی رایج موجود در جامعه که روی ناخودآگاه نصب میشوند را بشناسید


برخی برنامه های ذهنی وجود دارند که در گذر زمان از کودکی تا بزرگسالی، زیاد تکرار میشوند و از آنجایی که ناخودآگاه، هرچیزی که زیاد برایش تکرار شود را برایتان محقق کرده و وجود شما را طوری تنظیم میکند که آن برنامه های ذهنی عملی شوند، باید بسیار مواظب این موارد بود.(مقاله اختصاصی چطور ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید ؟)

بیشتر بخوانید ویروسهای ذهنی رایج موجود در جامعه که روی ناخودآگاه نصب میشوند را بشناسید

10. روانشناسی افزایش سرعت تایپ به سبک قدرت نامحدود


مقالات قدرت نامحدود، مثل همیشه خاص و متفاوت است. سوال شده بود که چطور میتوان از نظر روانشناسی، سرعت تایپ را افزایش داد ؟ این مقاله، هم برای تازه کارها و هم برای کسانیکه سرعت تایپ خوبی دارند، توصیه میشود تا به سطوح بالاتر دست پیدا کنند.

بیشتر بخوانید روانشناسی افزایش سرعت تایپ به سبک قدرت نامحدود

11. چطور انجام یک مهارت را، به سرعت به ضمیر ناخودآگاه خود واگذار کنید ؟!


احتمالا در مسیر زندگی، سعی در یادگیری چیزهای مختلفی داشته اید. ساده ترین و رایج ترین آن، رانندگی است که بسیاریها زمان زیادی را برای تمرین آن سپری میکنند. اما چطور میتوان یادگیری را تسریع کرد ؟

بیشتر بخوانید چطور انجام یک مهارت را، به سرعت به ضمیر ناخودآگاه خود واگذار کنید ؟!

12. آیا ناخودآگاه زمان دقیق را در هر لحظه میداند ؟


ضمیر ناخودآگاه شما 24 ساعته بیدار و هوشیار است(مقاله مقایسه خود آگاه و ناخودآگاه). این بدین معناست که چه در زمانی که بیدار هستید و چه در زمانی که در خواب هستید، ناخودآگاه هوشیار است و همه چیز را در نظر دارد. اما آیا ناخودآگاه ساعت دقیق را نیز میداند !؟

بیشتر بخوانید آیا ناخودآگاه زمان دقیق را در هر لحظه میداند ؟

13. رابطه اراده و مقاومت ضمیر ناخودآگاه، با دم شیر بازی نکنید !


در مقالات دیگری که در مورد اهمیت قدرت اراده نوشته شد، گفتم که اگر اراده پولادین داشته باشید و بتوانید چیزی را اراده کنید و پای آن بمانید، خوب است ! اما از آن بهتر هم وجود دارد !

در این مقاله، رابطه میان شدت اراده و مقاومت ناخودآگاه را یاد خواهید گرفت تا بتوانید با یک ترفند، مقاومت ناخودآگاه خود را حین تصمیم گیری برای ایجاد تغییر دور بزنید.

بیشتر بخوانید رابطه اراده و مقاومت ضمیر ناخودآگاه، با دم شیر بازی نکنید !

15. حالت نیمه هوشیار برای تجربه مستقیم نحوه عملکرد ضمیر ناخودآگاه یا قانون جذب و…توسط خودتان


برخیها دوست دارند در عمل ببینند و متوجه شوند که ضمیر ناخودآگاه، تصویر سازی مثبت، افزایش ارتعاشات درونی و یا سایر مکانیزمهای مشابه، چگونه باعث عملی شدن و جذب چیزی که مد نظر شماست میشود. برای اینکه بتوانید تا حدودی متوجه شوید روند به چه شکل انجام میشود، میتوانید از وضعیت نیمه هوشیار بهره ببرید. در وضعیت نیمه هوشیار، شما اجازه میدهید ناخودآگاه شما عملکرد خود را انجام دهد و وارد تونل های واقعیت روزمره شود، در عین حال، نور هوشیاری و علم خود را مانند یک چراغ قوه بر روی فرآیندهای ناخودآگاه میتابانید و آنها را کاملا مو شکافانه بررسی میکنید(بدون اینکه تداخل ایجاد کنید). البته کماکان دقت دارید که به وضعیت قضاوتگونه دچار نشوید و یا محو چیز دیگری در پهنای هوشیاری خود نشوید و به حاشیه نروید. شما فقط اجازه میدهید ناخودآگاه کارش را انجام دهد و خودآگاه بر آن نظارت میکنید تا متوجه شوید ناخودآگاه چطور زندگی شما را رقم میزند و مثلا باعث جذب خواسته های شما میشود.

بیشتر بخوانید حالت نیمه هوشیار برای تجربه مستقیم نحوه عملکرد ضمیر ناخودآگاه یا قانون جذب و…توسط خودتان

17. یک تحول کوچک در احساساتتان، چگونه تمام عملکردهای ضمیر ناخودآگاه را تغییر میدهد ؟


ضمیر ناخودآگاه بخش کنترل اتوماتیک وجود شماست و زبان حرف زدن با آن، احساس است !(چطور ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید ؟)

وقتی از تاثیر بسیار زیاد احساسات حرف میزنم و میگویم یک تغییر کوچک در همین لحظه، برابر با یک سرنوشت کاملا متفاوت و جدید است، برای خیلیها دقیقا قابل درک نیست که اندکی تغییر در فرکانس ارتعاشی احساسات، چه تغییری در سرنوشت آنها یا حتی ادامه روزشان میتواند داشته باشد ! اینجاست که مشخص میشود چقدر از عملکردهای فعلی ضمیر ناخودآگاه خود و تاثیر آنها بی خبر هستید !

بیشتر بخوانید یک تحول کوچک در احساساتتان، چگونه تمام عملکردهای ضمیر ناخودآگاه را تغییر میدهد ؟

18. چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟


تصمیم میگیرید رشد کنید، اما به سرعت چند روز بعد، به کارهای قبلی خود باز میگردید.

تصمیم میگیرید رژیم غذایی خود را به سبزیجات تغییر دهید، اما به یکباره خود را در مقابل یک بشقاب استیک میابید !

میخواهید رابطه ای را تمام کنید اما مجددا به آن رابطه باز میگردید.

چرا ؟!

بیشتر بخوانید چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟

19. رابطه قوی میان منتظر بودن و ضمیر ناخودآگاه


یکی از اصولی که هیپنوتیزم بر آن استوار است، منتظر بودن است. صبر کنید، منظور من منتظر بودن رایج، همراه با استرس و با بار معنایی منفی نیست. بلکه منظور، منتظر بودن همراه با حس هیجان، اشتیاق، کنجکاوی و شگفت زدگی است.(مقاله اختصاصی مربوط به هیپنوتیزم گفتاری)

بیشتر بخوانید رابطه قوی میان منتظر بودن و ضمیر ناخودآگاه

20. چطور برای حل مشکلات، از ضمیر ناخودآگاهتان کمک بگیرید ؟


جواب یک پرسش، در خود پرسش است….

جواب یک پرسش، در خود پرسش است….

در بسیاری از اوقات ممکن است در مسیر زندگی، وضعیتی را تجربه کنید که راه حلی برای آن نداشته و کاملا کلافه شوید. در این مواقع است که ضمیر ناخودآگاه شما میتواند پاسخ را برای شما فراهم کند.

بیشتر بخوانید چطور برای حل مشکلات، از ضمیر ناخودآگاهتان کمک بگیرید ؟

21. آیا ضمیر ناخودآگاه قابل کنترل است ؟


چرا مردم در کنترل ضمیر ناخودآگاه خود با شکست مواجه میشوند ؟

ضمیر ناخودآگاه در ابعاد گوناگون، قدرتمند است و قدرت بسیار بالایی داراست. اکثر رفتارهای شما در طول روز توسط ضمیر ناخودآگاه تولید میشود و به همین علت باید بتوانید به خوبی آنرا کنترل کنید. در صورتی که کنترل ضمیر ناخودآگاه خود را به عهده نگیرید، قطعا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد(مثلا عادتهای بد، اعتیادها، احساسات ناخواسته که به ضرر شما هستند و غیره).

بیشتر بخوانید آیا ضمیر ناخودآگاه قابل کنترل است ؟

23. چطور الهامات و ایده های خلاقانه را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید ؟


در این مقاله به شما شیوه ای را آموزش خواهم داد که با استفاده از آن قادر خواهید بود الهامات خلاقانه و شگفت انگیزی را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید.

بیشتر بخوانید چطور الهامات و ایده های خلاقانه را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید ؟

24. پل ارتباطی میان ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه خود را بشناسید، چگونه پیغامها را به ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران ارسال کنید ؟


آیا میدانید چطور میتوان با ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار کرد ؟

آیا پل ارتباطی میان ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه خود را میشناسید ؟

بیشتر بخوانید پل ارتباطی میان ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه خود را بشناسید، چگونه پیغامها را به ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران ارسال کنید ؟

25. چطور با استفاده از یک آونگ، جوابها را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید ؟


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چطور میتوانید با استفاده از یک آونگ (Pendulum) با ضمیر ناخودآگاه خود حرف بزنید و جوابهایی را از او دریافت کنید. با این کار میتوانید حتی اشیایی که گم کردید و اکنون آنرا در سطح آگاهانه، به یاد نمی آورید و یا سایر اطلاعاتی که در ضمیر ناخودآگاه شما موجود است (اما نمیتوانید بصورت آگاهانه به آن دسترسی داشته باشید)، بیابید.

بیشتر بخوانید چطور با استفاده از یک آونگ، جوابها را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید ؟

26. ضمیر ناخودآگاه و تکرار، چطور ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران را برنامه ریزی کنید ؟


تکرار و ضمیر ناخودآگاه

یکی از قوانین نحوه عملکرد ضمیر ناخودآگاه، این است که تکرار کردن روی آن اثر زیادی داشته و میتواند باورهای قبلی موجود در آنرا قویتر یا باور جدیدی را در آن به وجود بیاورد.

تکرار میتواند اشکال مختلفی داشته باشد. از خواندن و تصور کردن گرفته تا گوش دادن، همه نوعی تکرار هستند. فرض کنید یک روز صبح، فردی به شما بگوید که امروز مریض به نظر میرسی. حال تصور کنید چند ساعت بعد، دوست دیگری این جمله را بگوید و افراد دیگری نیز این مساله را برای شما تکرار کنند. فکر میکنید تاثیر این مساله بر روی شما چه خواهد بود ؟ تکرار یک جمله میتواند ضمیر ناخودآگاه شما را واقعا برنامه ریزی کرده و در مثال فوق ، عملا باعث مریض شدن شما شود .

بیشتر بخوانید ضمیر ناخودآگاه و تکرار، چطور ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران را برنامه ریزی کنید ؟

27. چطور ضمیر ناخودآگاه خود را احساس کنید ؟ آیا میتوان ضمیر ناخودآگاه را دید ؟


همه درباره ضمیر ناخودآگاه شنیده ایم. اما در کمتر جایی صحبت از این میشود که :

چطور میتوان ضمیر ناخودآگاه را دید ؟

چطور میتوان ضمیرناخودآگاه را حس کرد ؟

با ادامه مقاله همراه شوید.

بیشتر بخوانید چطور ضمیر ناخودآگاه خود را احساس کنید ؟ آیا میتوان ضمیر ناخودآگاه را دید ؟

28. چرا ضمیر ناخودآگاه بسیار قویتر از ضمیر خودآگاه است ؟ چرا تصمیم شما برای شروع تلاش و ایجاد تحول در زندگیتان هیچوقت به جایی نمیرسد ؟


ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند است

مطمئنا بارهای سعی کرده اید که بصورت هوشیار و آگاهانه، کاری را انجام دهید اما نتوانسته اید !

در حقیقت ضمیر ناخودآگاه آنقدر قدرتمند است که میتواند شما را به جهت خاصی هدایت کند، حتی اگر بصورت آگاهانه تمایلی به انجام آن کار نداشته باشید. مثلا ممکن است وقتی که از دست کسی ناراحت بوده اید، همه تلاش خود را کرده باشید تا به نوعی جلوی نشان دادن رفتار بد خود را بگیرید اما به یکباره حرفی که نباید میزدید را به زبان میاورید و همه چیز خراب میشود !

ضمیر ناخودآگاه میتواند به سادگی نیت های خود آگاهانه شما را زیر پا گذاشته و شما را مجبور کند که کارهای مشخصی را انجام دهید. بعنوان مثال در زمینه ایجاد انگیزه، ممکن است همه تلاش خود را کرده باشید تا بصورت خودآگاه، به هدف خاصی برسید، اما به یکباره حس کنید که انرژی بدن شما تماما تخلیه شده است ! یا اینکه بخواهید به شدت مطالعه کنید اما به یکباره خود را درحال وقت تلف کردن در شبکه های مجازی بیابید. بله، ضمیر ناخودآگاه آنقدر قدرتمند است که میتواند تماما جهت زندگی شما را تحت کنترل بگیرد.

در چنین مواردی، علت اینکه انگیزه لازم را ندارید، این است که ضمیر ناخودآگاه شما، قانع به همکاری با شما نشده است به همین علت انگیزه لازم را ندارید.

این، تنها یک مثال ساده است که نشان میدهد ضمیر ناخودآگاه چقدر میتواند قدرتمند تر از ضمیر خودآگاهتان باشد.

نکته دیگری که باید در اینجا مد نظر قرار دهید، این است که ضمیر ناخودآگاه شما معمولا به اعمال زور و اجبار هیچ پاسخی نمیدهد. بعنوان مثال اگر سعی کرده باشید که با اعمال زور و اجبار، در خود انگیزه تولید کنید، احتمالا همه تلاشهای شما هدر خواهد شد و چه بسا حس تنبلی بیشتری را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید چرا ضمیر ناخودآگاه بسیار قویتر از ضمیر خودآگاه است ؟ چرا تصمیم شما برای شروع تلاش و ایجاد تحول در زندگیتان هیچوقت به جایی نمیرسد ؟

29. همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شماست ! عوامل خارجی چطور ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی میکنند ؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی این مسئله بپردازیم که چطور رویدادهای گوناگون در زندگی روزمره ، بدون اینکه به آنها آگاه باشید ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی میکنند.

در مقالاتی مانند مقاله ی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چیست ؟شما را با این دو بخش از ذهن انسان آشنا کردیم و به شما گفتیم که این دو بخش چه ویژگیهایی دارند.به‌طور خلاصه هر فرآیندی که خارج از توجه و هوشیاری شما در ذهنتان رخ می‌دهد توسط ضمیر ناخودآگاه انجام می‌شود .همچنین ضمیر ناخودآگاه مدیریت تمام احساساتی که تجربه می‌کنید را بر عهده دارد .در اوقاتی که به یکباره بدون اینکه دلیل آنرا بدانید ، احساسی درون شما آغاز می‌شود ، باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه مسئول تولید این حس بوده است .

اما دقیقاً چه چیزهایی ضمیر ناخودآگاه را برنامه‌ریزی می‌کنند ؟ با ادامه این مقاله همراه باشید .

بیشتر بخوانید همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شماست ! عوامل خارجی چطور ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی میکنند ؟

30. دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !


این مقاله یکی از مقاله های بسیار مهمی است که درباره ضمیر ناخودآگاه و نحوه عملکرد آن ، میخوانید پس از شما میخواهیم توجه بسیار ویژه و دقیقی را نسبت به آن لحاظ نمایید.زیرا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

آیا ضمیر ناخودآگاهتان ، با شما صادق است ؟

آیا حرفهایی که افراد ، به خود یا دیگران میزنند همیشه حقیقت است ؟

بله ، میدانیم که افراد به خود یا دیگران دروغ میگویند.اما در این مقاله ، منظور ما دروغ هایی است که افراد بدون آگاهی به دروغ بودن آنها ، به خود میگویند ! ممکن است بگویید مگر ممکن است چنین چیزی رخ دهد ؟ مگر ممکن است کسی به خود یا حتی دیگران دروغ بگوید ، درحالی که خود به دروغ بودن آن آگاهی ندارد ؟! پاسخ مثبت است ! در ادامه مقاله همراه باشید.

بیشتر بخوانید دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !

31. چرا به زبان آوردن تلقین دروغ ، تاثیر بسیار منفی تری دارد ؟ چطور میتوانید به شکل صحیح ، باوری را به خود یا دیگران تلقین کنید ؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی علت تاثیر نداشتن تلقینات دروغ بپردازیم . چرا وقتی در تاریکی مطلق هستید و مدام با خود تکرار میکنید : “هیچ چیز برای ترسیدن وجود ندارد !” ، تاثیر مثبتی ایجاد نشده و حتی میزان ترس شما بیشتر میشود ؟

چرا وقتی یک نفر را هنوز  دوست دارید و سعی میکنید با تکذیب آن ، به خود بگویید : ” همه چیز تمام شده است و من دیگر او را دوست ندارم” ، اثر معکوس دریافت میکنید و عطش شما برای او بیشتر میشود ؟

چرا تکرار اینکه : ” من انسان موفقی هستم” ، تاثیری در ضمیر ناخودآگاه شما و احساساتی که در درون شما تولید میکند ، ندارد ؟ در ادامه مطلب همراه باشید :

بیشتر بخوانید چرا به زبان آوردن تلقین دروغ ، تاثیر بسیار منفی تری دارد ؟ چطور میتوانید به شکل صحیح ، باوری را به خود یا دیگران تلقین کنید ؟

32. ضمیر ناخودآگاه شما همانند یک کودک است، چگونه ضمیر ناخودآگاه را تحت کنترل خود در بیاورید ؟


چرا این حسها و خواسته ها در من ایجاد میشود ؟

چند روز پیش، یکی از اعضا سوالی با این مضمون ارسال کرده بود :

چرا با اینکه میدانم بودن با کسی به صلاح من نیست، اما کماکان او را دوست دارم ؟ آیا ضمیر ناخودآگاه ام اشتباه میکند ؟

در این مقاله به بررسی این مساله خواهم پرداخت. بسیاری از افراد فکر میکنند که ضمیر ناخودآگاه هیچگاه اشتباه نخواهد کرد و علت اصلی این مساله را میتوان تبلیغات و مطالب بسیاری که در مورد قدرت ضمیر ناخودآگاه در سطح اینترنت موجود است دانست.

بله، البته که ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند است اما بدون دانش مناسب درباره ی آن، میتواند بر خلاف تمایل شما کار کند. یک ماشین فراری، موتور بسیار قدرتمندی دارد اما اگر کسی نداند که چگونه باید آنرا براند، این موتور قدرتمند نه تنها باعث تصادف خواهد شد، بلکه حتی شما را خواهد کشت !

بیشتر بخوانید ضمیر ناخودآگاه شما همانند یک کودک است، چگونه ضمیر ناخودآگاه را تحت کنترل خود در بیاورید ؟

33. شما همان چیزی خواهید شد که روی آن تمرکز میکنید


شما در هر ثانیه،میلیونها بیت اطلاعات را دریافت میکنید

ضمیر ناخودآگاه شما ، در هرثانیه ،دو میلیون بیت اطلاعات را دریافت میکند.این دو میلیون بیت ، آنقدر فیلتر میشوند که نهایتا چیزی در حدود 7 بیت در ثانیه(یا 2 بیت کمتر/بیشتر) از آنها باقی میماند.

عدد دو میلیون ، ممکن است بسیار بزرگ بنظر برسد اما وقتی که جزییات ارسال شده به ذهن خود را در شرایطی خاص بررسی کنید ، خواهید دید که این عدد ، منطقی بنظر میرسد !

بعنوان مثال ، اکنون ، شما در حال خواندن این مقاله هستید،بجز خواندن ، ممکن است به رنگهای بکار رفته و فونت این مقاله توجه کنید ، ممکن است بصورت همزمان درحال گوش دادن به یک موسیقی باشید ، صداهای مختلف دیگری نیز در اطراف شما باشد و بعلاوه احساسات متنوع دیگری را نیز بصورت همزمان ، ازدرون ، درحال تجربه هستید.

بیشتر بخوانید شما همان چیزی خواهید شد که روی آن تمرکز میکنید

34. چگونه با ضمیر ناخودآگاه خود مذاکره کنید ؟


 پرسش یکی از همراهان : با همه قوا، تصمیم گرفته ام برای کنکور بصورت جدی مطالعه کنم، اما تا کتاب را باز میکنم :

  1. خوابم میگیرد
  2. فکرهای آشفته به ذهنم می آید
  3. به یکباره در وضعیتی به خود می آیم که تند تند در حال ورق زدن و رد کردن تست ها هستم و هیچ چیز نخوانده ام و تستی نزده ام.
  4. یا اینکه به یکباره با موبایلم مشغول میشوم بدون اینکه آگاه باشم.
  5. یا اینکه به یکباره میبینم ساعتها در یک پاراگراف مانده ام و به بخش دیگری نرفته ام.
  6. یا اینکه برای ساعتها درگیر درسی که به آن علاقه دارم و برایم آسان است میشوم و درسهای سخت دیگر را نمیخوانم.
  7. کتاب را در مقابل تلویزیون میبرم تا مطالعه کنم اما پس از ساعتها متوجه میشوم که غیر تلویزیون دیدن، کار دیگری نکرده ام.
    8. و….

بیشتر بخوانید چگونه با ضمیر ناخودآگاه خود مذاکره کنید ؟

35. ویژگیها و قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه چیست ؟


ضمیرناخودآگاه شما بسیار قویتر از ضمیر خودآگاه شماست. با یادگیری اینکه چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کرده و چگونه  از قوای بینهایت آن استفاده ببرید، قادر خواهید بود رفتارهای خود را کنترل کرده، عادات مطلوب را در خود ایجاد کنید. همچنین امکان تصحیح باورها و کنترل احساسات ناخواسته وجود خواهد داشت.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

برای اینکه از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید، باید ابتدا بدانید که ضمیر ناخودآگاه چگونه کار میکند. ضمیرناخودآگاه قوانین و منطق خاص خود را دارد و طبق آن کار میکند.

بیشتر بخوانید ویژگیها و قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه چیست ؟

36. چرا زیاد با خودم حرف میزنم ؟ چرا مدام درحال جنگ درونی با خودم هستم ؟


آخرین باری که حس کردید زیاد از حد با خود حرف میزنید کی بوده است ؟

آیا حس میکنید این رفتار شما به یک بیماری تبدیل شده است ؟!

آیا بعضی اوقات خود را در حال جنگ با خود و مناظره با خود میابید طوریکه گویی با شخص دیگری در حال بحث و مجادله هستید ؟

بیشتر بخوانید چرا زیاد با خودم حرف میزنم ؟ چرا مدام درحال جنگ درونی با خودم هستم ؟

37. ضمیر ناخودآگاه چیست ؟


ضمیرناخودآگاه را بعنوان فضای عملکرد و ذخیره همه چیزهایی که در حال حاضر آگاهی شما روی آنها نیست، تصور کنید(مثلا همین اکنون درحال تنفس کردن به شکل ناخودآگاه بودید). ضمیرناخودآگاه، همه تجارب زندگی شما، خاطرات، باورها، مهارتها و چیزهایی که دیده اید را در بر دارد. همچنین کنترل بسیاری از عملکردهای ناخودآگاه بدن شما مانند تنفس، ضربان قلب، هضم، کنترل دما و غیره که از محدوده آگاهی شما خارج است نیز به ضمیرناخودآگاه شما باز میگردد.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

بیشتر بخوانید ضمیر ناخودآگاه چیست ؟

38. چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که به اهداف شما باور داشته باشد ؟


چرا ضمیر ناخودآگاه شما، احساسات منفی تولید میکند ؟

ممکن است بعضی از شما کاملا در شگفت باشید که چرا بعضی اوقات ضمیر ناخودآگاهتان، احساسات منفی را به شما ارسال میکند. ضمیر ناخودآگاه، احساسات منفی و مثبت را به شما ارسال میکند تا شما را در راه رسیدن به اهداف مهم یاری کند. اگر ضمیر ناخودآگاه حس کند که شما درحال دور شدن از اهداف خود هستید، با ارسال این حسهای منفی سعی خواهد کرد که شما را دوباره به مسیر اصلی آورده و شما را با انگیزه و شاد کند. ممکن است سوال کنید : پس چرا حتی وقتی در مسیر صحیح هستم، حس نگرانی در من ایجاد میشود ؟ پاسخ این است که :

نگرانی زمانی تولید میشود که ضمیر ناخودآگاه به توانتان شک دارد و اعتمادش به شما شکسته  شده است. حال سوالی که در ادامه مطلب میخواهیم آنرا پاسخ دهیم این است :

چگونه ضمیر ناخودآگاه را قانع کنیم که به اهداف ما باور داشته و دیگر حسهای منفی را تجربه نکنیم ؟

بیشتر بخوانید چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که به اهداف شما باور داشته باشد ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی