ویژگیها و قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه چیست ؟


ضمیرناخودآگاه شما بسیار قویتر از ضمیر خودآگاه شماست. با یادگیری اینکه چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کرده و چگونه  از قوای بینهایت آن استفاده ببرید، قادر خواهید بود رفتارهای خود را کنترل کرده، عادات مطلوب را در خود ایجاد کنید. همچنین امکان تصحیح باورها و کنترل احساسات ناخواسته وجود خواهد داشت.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

برای اینکه از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید، باید ابتدا بدانید که ضمیر ناخودآگاه چگونه کار میکند. ضمیرناخودآگاه قوانین و منطق خاص خود را دارد و طبق آن کار میکند.

اصول عملکرد ضمیر ناخودآگاه

به شما توصیه میکنیم که در ابتدا مقاله “ضمیر ناخودآگاه چیست” را مطالعه کرده و سپس اصول تکمیلی زیر را به دقت بخوانید :

  • ضمیر ناخودآگاه بین واقعیت و آنچه که تصور اش میکنید، تفاوتی قائل نمیشود : آیا تابحال در نیمه های شب فیلم ترسناکی دیده اید ؟ آیا دقت کرده اید که ضربان قلب شما چگونه افزایش میابد و عرق میکنید ؟ هرچند هیچ خطر واقعی وجود ندارد، اما این تجربه برای شما رخ میدهد. درواقع علت اصلی این مساله این است که ضمیر ناخودآگاه شما هیچ تفاوتی را میان شرایط واقعی و آنچه تصور میکنید، درک نمیکند و اینطور فکر میکند که شما در شرایط خطر حقیقی هستید. تصور کنید قرار است یک سخنرانی داشته باشید. اگر قبل از سخنرانی و در روزهای قبل، چندین بار خود را در حالیکه در حال ارائه یک سخنرانی موفق هستید، تصور کنید، ضمیرناخودآگاه شما کم کم شروع به باور کرده و حین سخنرانی نیز استرس نخواهید داشت.
  • ضمیر ناخودآگاه گذر زمان را سریعتر احساس میکند : آیا تابحال دقت کرده اید که وقتی درحال انجام فعالیت مورد علاقه خود هستید، گویی زمان سریعتر میگذرد ؟ درواقع ضمیر ناخودآگاه هیچ درکی از زمان ندارد و به همین علت وقتی درحال انجام فعالیت مورد علاقه خود، یا سپری کردن زمان با کسی که دوستش دارید هستید، گذر زمان را احساس نخواهید کرد. همین مساله حین خواب نیز رخ میدهد. زمانی که میخوابید، ضمیر خودآگاه شما تقریبا غیرفعال شده و ضمیر ناخودآگاه غالب خواهد بود. به همین علت زمان بسیار سریعتر سپری میشود !
  • هرچه ضمیرناخودآگاه شما برای مدت طولانی تری به چیزی باور داشته باشد، تغییر آن باور سخت تر خواهد بود : اگر باوری را برای مدت طولانی و از گذشته دور داشته باشید، تغییر دادن آن نسبت به باوری که به تازگی شکل گرفته است، سخت تر خواهد بود.
  • هر فکری، باعث یک واکنش فیزیکی خواهد شد : اگر فکر کنید که در یک سخنرانی، همه چیز را خراب میکنید، روز سخنرانی نیز استرس خواهید گرفت. در واقع به محض شروع سخنرانی، بعلت تصورات منفی قبلیتان، ضربان قلب شما افزایش یافته و ریتم تنفس شما بیشتر خواهد شد. این تغییر فیزیکی توسط باور یا افکار و تصورات شما ایجاد شده اند.
  • هرچه که انتظارش را بکشید، به احتمال زیاد برای شما رخ خواهد داد : ضمیر ناخودآگاه شما، هر آنچه که انتظارش میکشید را به حقیقت تبدیل میکند. درواقع هرچقدر هم که تلاش کرده باشید، اگر فکر کنید که آزمونی را خراب خواهید کرد، ضمیر ناخودآگاه شما شرایط ذهنی و فیزیکی شما را طوری تنظیم میکند که انتظار شما به حقیقت بپیوندد.
  • ضمیر ناخودآگاه شما مدام درحال یافتن شواهدی است که باورهای فعلی شما را محکم تر کند : اگر باور داشته باشید که زیبا نیستید، ضمیر ناخودآگاه شما ریزترین وقایع اطراف را برای شما بعنوان مدرکی برای صحت باور قبلی شما نشان میدهد.
  • وقتی تضادی با ضمیر خودآگاه پیش آید،ضمیر ناخودآگاه همواره برنده نهایی خواهد بود : اگر شما از تاریکی ترس داشته باشید و وارد مکان تاریکی شوید، هرچقدر هم که سعی کنید به صورت خودآگاه تلقین کنید که چیزی برای ترس وجود ندارد، حس نگرانی و ترس در شما کماکان وجود خواهد داشت. علت این مساله این است که ضمیر ناخودآگاهتان بسیار قویتر از ضمیر خودآگاه شماست.
  • وقتی یک ایده یک بار قبول شود، در جای خود استوار خواهد ماند، تا اینکه ایده ای دیگر جای آنرا بگیرد : بعنوان مثال تا قرن 15 ام، مردم باور داشتند که زمین صاف است. زمانی که ثابت شد زمین گرد است مردم آن زمان، باور جدید را جایگزین باور قبلی کرده و آنرا پذیرفتند.
  • هرچقدر تلاش خودآگاهانه بیشتر باشد، پاسخ ضمیر ناخودآگاه کمتر خواهد بود: شما میتوانید این مساله را با بررسی کسی که دچار مشکلات خواب است متوجه شوید. اینکه بصورت آگاهانه سعی کنید به خواب بروید، باعث خواهد شد بیدارتر و آگاه تر شوید. با جلوگیری کردن از تلاش آگاهانه و فکر کردن به چیزهای خوب دیگر بجای آن، میتوانید راحت تر بخوابید.
  • برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه، تلقین کردن و تکرار قابل استفاده است : این نکته یکی از ایده های اصلی پشت هیپنوتیزم است. اگر نظارت ضمیر خودآگاه وجود نداشته باشد یا کنار زده شود، ضمیر ناخودآگاه همه ی تلقینها را قبول کرده و خواهد پذیرفت. با تکرار کردن یک باور و تمرکز بر روی آن، شما میتوانید ضمیر ناخودآگاه را برنامه ریزی کنید.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)


صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع