1. زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!


بسیاری افراد قصد اعمال تغییرات گسترده در جنبه های مختلف زندگی خود را دارند و حتی ایده های جالبی در سر دارند اما هنگام عمل نمی دانند از کجا باید شروع کنند و انگار زنجیری آن ها را به همین سبک زندگی، شغل، نگاه به رابطه عشقی و … قفل کرده است و اجازه تغییرات را نمی دهد. کلید باز کردن قفل این زنجیر چیست؟

بیشتر بخوانید زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!

2. روشی منحصر به فرد برای شناسایی باورهای محدود کننده در ضمیر ناخودآگاهتان، چگونه باورهایی که زندگی‌تان را در چنگ خود گرفته و وضعیت فعلی را رقم زده اند، شناسایی کنید؟


باورهای فعلی موجود در ضمیر ناخودآگاهتان، دقیقا همان چیزهایی هستند که وضعیت فعلی و زندگی حال حاضر شما را رقم زده اند و آینده تان نیز توسط باورهای موجود در ناخودآگاهتان رقم میخورند. اما چطور میتوان این باورها را شناسایی کرد ؟

بیشتر بخوانید روشی منحصر به فرد برای شناسایی باورهای محدود کننده در ضمیر ناخودآگاهتان، چگونه باورهایی که زندگی‌تان را در چنگ خود گرفته و وضعیت فعلی را رقم زده اند، شناسایی کنید؟

3. درک و شناخت حقیقت، همانطور که هست یا آنطور که دوست دارید باشد ؟!


اگر هوشیارانه به نظرات افراد مختلف در گذر تاریخ تا همین اکنون نگاه کنید، فریب عمیقی را در درک و شناخت حقیقت این جهان خواهید یافت که حتی بزرگترینها را به سادگی در دام خود می اندازد(حتی بدون اینکه خودشان بدانند). و آن این است که انسانها معمولا دوست دارند جهان را طوری ببینند که دوست دارند باشد، نه دقیقا همانطور که حقیقتا هست.

بیشتر بخوانید درک و شناخت حقیقت، همانطور که هست یا آنطور که دوست دارید باشد ؟!

4. چتر هایی که در هوای صاف و بدون اینکه آگاه باشید به دست میگیرید، عامل اصلی بارانهایی است که در زندگی خود تجربه میکنید…


بخش بزرگی از زندگی شما بدون اینکه به آن آگاه باشید، توسط پیش انگاره ها و پیش فرضهایی که قبل از مواجهه با رویدادهای زندگی خود، نسبت به آنها دارید رقم میخورد. کسی که در هوای صاف هیچی نشده چتر به دست میگیرد، باید منتظر باران هم باشد…

بیشتر بخوانید چتر هایی که در هوای صاف و بدون اینکه آگاه باشید به دست میگیرید، عامل اصلی بارانهایی است که در زندگی خود تجربه میکنید…

5. آیا فلانی واقعا حرف خوبی میزد ؟!!؟ چطور باورهای ظریف و نهان خود را شناسایی کنید ؟


احتمالا زیاد شنیده باشید که کسی درحال نقل قول کردن حرف شخصی دیگر به شما باشد با این مضمون که : “اونروز فلانی حرف خوبی داشت میزد ! داشت میگفت تو این ممکلت از راه درست نمیشه پول در آورد !”. اما این جملات چه چیزی را نشان میدهند ؟

بیشتر بخوانید آیا فلانی واقعا حرف خوبی میزد ؟!!؟ چطور باورهای ظریف و نهان خود را شناسایی کنید ؟

6. پایان احساسات بد : چطور باورهای ناکارآمد خود را شناسایی کنید ؟


در مقالات مختلفی، تاکید کردم که وقتی حس بدی دارید، علت این حس بد، داشتن یک باور یا زاویه دید ناکارآمد نسبت به جهان درباره آن موضوع خاص است. سوالی که اینجا مطرح میشود این است که باور ناکارآمد دقیقا به چه معناست ؟

بیشتر بخوانید پایان احساسات بد : چطور باورهای ناکارآمد خود را شناسایی کنید ؟

7. آیا با NLP Meta Model آشنا هستید ؟ چطور خود یا دیگران را از باورهای منفی نجات دهید ؟


آیا تاکنون درباره Meta Model چیزی شنیده اید ؟

Meta Model، یکی از ابزارهای سودمند در NLP است که میتواند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرد زیرا میتواند اثرات حذف، تغییر یا عمومی سازی که انسانها معمولا حین ارتباطات خود انجام میدهند را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید آیا با NLP Meta Model آشنا هستید ؟ چطور خود یا دیگران را از باورهای منفی نجات دهید ؟

8. چطور باورهای ناکارآمد خود یا دیگران را تخریب کنید ؟


باورها تمام زندگی شما را فرا گرفته اند. در بسیاری از اوقات شما حتی نمیتوانید این باورها را شناسایی کنید زیرا بسیار ظریف و در لایه های عمیق ذهن شما دفن شده اند.

از آنجایی که باورها، مقصد و آنچه خواهید شد را تعیین میکنند، بسیار مهم است که بدانید چطور میتوان باورهای ناکارآمد را تخریب کرد.

بیشتر بخوانید چطور باورهای ناکارآمد خود یا دیگران را تخریب کنید ؟

9. چرا باید افکار، ایده ها یا باورهای خود را رها کنید ؟


روزانه چند ساعت فکر میکنید ؟

آیا به باورهایی که در ذهن خود دارید آگاه هستید ؟

آیا برای زندگی کردن، نیازی به حفظ و تکیه بر باورها وجود دارد ؟

دقت داشته باشید که منظور ما اصلا باورهای مذهبی نیست بلکه جملاتی مانند : “من جذاب نیستم” یا “من صد درصد موفق میشوم” ، باورهای سیاسی، باورهای شما درباره افراد مختلف و…نیز باور هستند.

بیشتر بخوانید چرا باید افکار، ایده ها یا باورهای خود را رها کنید ؟

10. باورها چطور آرامش شما را حفظ میکنند ؟ آیا میتوان بدون باورها زندگی کرد ؟


باورها هیچ یک حقیقت ندارند. چه در زمانیکه باور دارید ” همه مردم خائن هستند “، و چه وقتی که باور دارید ” همه مردم وفادار هستند ” ، در هردوی این موارد، شما در حال عمومی سازی حقایق موجود در این جهان هستید. باورها خود حقیقت و قدرتی ندارند. با این وجود وقتی عمیقا آنها را باور میکنید، همانقدر قدرت خواهند داشت که شما در ذهن خود به آنها قدرت داده اید.

یکی از مهمترین مراحل، برای اینکه حقیقت جهان را دقیقا همانطور که هست دریابید، این است که همه باورها و تعصبات اضافی را نسبت به افراد و چیزهای موجود در جهان کنار بگذارید. بسیاری از افرادی که در زمینه مدیتیشن و زمینه های مشابه کار میکنند، قصد دارند که نهایتا به جایی برسند که در آن، هیچ باوری در ذهن خود نداشته باشند. اما آیا باورها فقط منفی هستند ؟ آیا میتوان بدون داشتن باور زندگی کرد ؟ باورها چطور زندگی شما را تسهیل کرده و میتوانند آرامشتان را تامین کنند ؟

بیشتر بخوانید باورها چطور آرامش شما را حفظ میکنند ؟ آیا میتوان بدون باورها زندگی کرد ؟

11. چرا باورهایتان برای شما رخ خواهند داد ؟ آیا پیش بینی های فالگیر واقعا اتفاق خواهند افتاد ؟


آیا تاکنون به قدرت باور کردن توجه کرده اید ؟

آیا تابحال دقت کرده اید چطور هر آنچه که باورش دارید برای شما رخ میدهد ؟

یکی از قابلیت های مخفی ذهن شما این است که هر آنچه که به آن عمیقا باور داشته باشید را به حقیقت تبدیل خواهد کرد. اما باورها چگونه واقعیت و حقیقت زندگی شما را تحت تاثیر قرار میدهند ؟

بیشتر بخوانید چرا باورهایتان برای شما رخ خواهند داد ؟ آیا پیش بینی های فالگیر واقعا اتفاق خواهند افتاد ؟

12. باورهای محدود کننده چگونه شکل میگیرند ؟ چطور از شکل گیری باورهای منفی محدود کننده در ذهن خود جلوگیری کنید ؟


داشتن باورهای منفی محدود کننده میتواند زندگی هر کسی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. دقیقا به همین علت است که شما باید به دقت از شکل گیری آنها جلوگیری کنید. در این مقاله یاد خواهید گرفت که چطور میتوانید از شکل گیری باورهای محدود کننده جلوگیری کنید و متوجه خواهید شد که این باورها اساسا چطور شکل میگیرند.

بیشتر بخوانید باورهای محدود کننده چگونه شکل میگیرند ؟ چطور از شکل گیری باورهای منفی محدود کننده در ذهن خود جلوگیری کنید ؟

13. چرا مردم به باورهای اشتباه خود میچسبند ؟ چرا افراد نگرش اشتباه خود را ترجیح میدهند ؟


میدانم که اشتباه میکنم اما با این وجود، حق با من است !

چرا مردم حتی زمانیکه همه شواهد بر خلاف آنهاست، کماکان به باورهای غلط خود میچسبند ؟

چرا یک شخص، باور اشتباه خود را حفظ میکند، حتی وقتی که بر همه واضح است که باور مذکور کاملا اشتباه است ؟

بیشتر بخوانید چرا مردم به باورهای اشتباه خود میچسبند ؟ چرا افراد نگرش اشتباه خود را ترجیح میدهند ؟

14. باور چیست ؟ باورهای اشتباه، چگونه به شما آسیب میزنند ؟


اگر میخواهید در بلند مدت نتايج متفاوتي كسب كنيد،باورهای خود را كنترل کنید.اگر میخواهید در لحظه خوب عمل كنيد ، Emotional State و حس لحظه ایی خود را مدیریت کنید….

بیشتر بخوانید باور چیست ؟ باورهای اشتباه، چگونه به شما آسیب میزنند ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی