روشی منحصر به فرد برای شناسایی باورهای محدود کننده در ضمیر ناخودآگاهتان، چگونه باورهایی که زندگی‌تان را در چنگ خود گرفته و وضعیت فعلی را رقم زده اند، شناسایی کنید؟


باورهای فعلی موجود در ضمیر ناخودآگاهتان، دقیقا همان چیزهایی هستند که وضعیت فعلی و زندگی حال حاضر شما را رقم زده اند و آینده تان نیز توسط باورهای موجود در ناخودآگاهتان رقم میخورند. اما چطور میتوان این باورها را شناسایی کرد ؟

شناسایی باور ها

به زبان ساده، باورها همان افکار تکرار شونده و قوی در ذهنتان هستند با این ویژگی بسیار مهم که وقتی به ذهنتان می آیند، “بدیهی به نظر میرسند !!!!”. این بدیهی به نظر رسیدن، یک روش میانبر بسیار ظریف و دقیق به سبک قدرت نامحدود، برای شناسایی باورهای شماست.

زندگی شما در جهان فیزیکی چیزی نیست جز انعکاس عمیق‌ترین باورهایی که در لایه های ذهن ناخودآگاه خود دارید و چه بسا حتی به آنها آگاه نیستید. تک تک باورهایی که در ذهن خود داشته باشید، مستقیما جلوی شما ظاهر میشوند و وضعیت زندگی شما را خلق میکنند. پس از ذکر این اهمیت، جا دارد سوال شود که چطور میتوان باورها را شناسایی کرد !؟

کافیست برای مدتی، ناظر افکار روزمره تان شوید و سپس افکار تکرار شونده ای را که برای شما “بدیهی به نظر میرسند” را شناسایی کنید. مثلا ممکن است “من لایق ثروت نیستم”، “اگر ثروتمند شوم آدم بدی میشوم”، “فقر و سختی انسان را میسازد !”، “یک ثروت معمولی هم کافیست”، از جمله باورهایی باشد که عامل مشکلات اقتصادی فعلی شماست که اگر آنرا رفع کنید، بدون اینکه کماکان متوجه شوید چگونه، به یکباره ثروت را وارد زندگی خود میکنید(زیرا ناخودآگاه بسیار قدرتمند است و فرای آگاهی خودآگاه شما کار میکند).

مثالهایی از باورهای عمیق تر در ناخودآگاهتان اینهاست : “بدیهیست که از 50 سالگی به بعد بیماریها زیاد میشوند”، یا “اصولا بدیهی است که آدم نیاز به خواب دارد”، “بدیهیست که انسان سن اش که بالاتر میرود بیشتر مریض میشود”، “بدیهیست که چون به یکباره وارد هوای سرد شدم سرما خوردم، هر کسی در این هوا سرما میخورد”، و یا باورهای مشابه دیگر، میتوانند باعث بیشتر شدن مشکلات سلامت و جسمی شما شوند.

باورهایتان را شناسایی کنید و سپس با هوشیار شدن به اینکه “آنها هم فقط یک فکر ساده هستند و چون زیاد در ذهن تکرارشان کرده اید(یا کسانی برایتان تکرارشان کرده اند) به حقیقت شما تبدیل شده اند”، و با رسیدن به این آگاهی، کم کم آنها را در ذهن خود تضعیف کنید. به مثال نقضهای بسیاری که در مورد هر باوری میتوان یافت توجه کنید و بدین ترتیب آگاه شوید که باورها لزوما صحت ندارند و شما خودتان زیاد از حد آنها را باور کرده اید و به آنها قدرت داده اید ! همچنین استفاده از روشهایی مانند خودهیپنوتیزم برای تغییر باورها، بسیار بسیار موثر است و خوبی آن هم این است که با یک بار یاد گرفتن، میتوانید خودتان برای تغییر هر باور دلخواهی، از خودهیپنوتیزم بهره ببرید. بدین ترتیب خواهید توانست تحولات بزرگی را در زندگی خود ایجاد کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع