ضمیر ناخودآگاه چیست ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 57 ثانیه

ضمیرناخودآگاه را بعنوان فضای عملکرد و ذخیره همه چیزهایی که در حال حاضر آگاهی شما روی آنها نیست، تصور کنید(مثلا همین اکنون درحال تنفس کردن به شکل ناخودآگاه بودید). ضمیرناخودآگاه، همه تجارب زندگی شما، خاطرات، باورها، مهارتها و چیزهایی که دیده اید را در بر دارد. همچنین کنترل بسیاری از عملکردهای ناخودآگاه بدن شما مانند تنفس، ضربان قلب، هضم، کنترل دما و غیره که از محدوده آگاهی شما خارج است نیز به ضمیرناخودآگاه شما باز میگردد.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

مثالی برای درک و تجربه ضمیر ناخودآگاه

فردی میخواهد یاد بگیرد که چگونه میتواند رانندگی کند. در شروع، او نمیتواند حین رانندگی با شخص دیگری حرف بزند زیرا باید تمرکز خود را روی حرکتهای مختلفی که حین رانندگی وجود دارد، معطوف کند. علت این امر این است که این فرد در حال استفاده از ضمیر خود آگاه خود برای رانندگی است و هنوز عملیات رانندگی برای این شخص، تبدیل به یک فرآیند ناخودآگاه نشده است.

چند هفته بعد، رانندگی برای این فرد فرآیندی بسیار عادی شده و فرد بدون اینکه به آن فکر کند، شروع به رانندگی میکند. همچنین ممکن است این فرد حین رانندگی کارهایی مانند صحبت کردن با تلفن، صحبت کردن با دوستان و یا حتی پیامک دادن را نیز انجام دهد ! این مساله به این علت رخ داده است که  رانندگی کردن، به ضمیر ناخودآگاه فرد منتقل شده است و بنابراین ضمیرخودآگاه او، آزاد شده و میتواند به فعالیتهای همزمان دیگری بپردازد.

ضمیر ناخودآگاه مسئول کنترل احساساتی که آنرا تجربه میکنید نیز هست. مثلا اگر یک سخنرانی داشته باشید، استرس نگرانی و ترس به وجود آمده، تماما توسط ضمیر ناخودآگاه شماست.

از طرفی دیگر، ضمیر خودآگاه پاسخگوی مواردی چون محاسبات، منطق، و همه عملیاتی است که وقتی هوشیار هستید انجام میدهید. ضمیر ناخودآگاه مواردی مانند ضربان قلب و تنفس را کنترل میکند.

مثال خوب دیگر که میتواند نحوه عملکرد ضمیر ناخودآگاه را شرح دهد، این است که قبل از اینکه بگویم کنترل تنفس با ضمیر ناخودآگاه است، شما از آن آگاه نبودید اما پس از اشاره کردن به آن، کنترل تنفس شما به ضمیر خودآگاهتان منتقل شد و توانستید آنرا حس کنید. جالب تر اینکه پس از مدتی، مجددا تنفس به امری ناخودآگاه تبدیل شده و از آن، آگاه نخواهید بود.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع شیوه های تنفسی مرتاض های هندی)

حال از شما میخواهم برای یک دقیقه تنفس خود را کنترل کنید. در این حالت ضمیر خودآگاه کنترل کننده تنفس شماست اما وقتی تمرکز خود روی عملیات تنفس را از یاد میبرید، مجددا ضمیر ناخودآگاه کنترل آنرا به عهده خواهد گرفت.

چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید ؟

زمانی که اطلاعات درباره رانندگی کردن شما در ضمیر ناخودآگاه نصب میشود، دقیقا به شکل یک برنامه درون آن ثبت میگردد. ذهن خود را مانند یک کامپیوتر تصور کنید و بدین ترتیب اطلاعات ثبت شده درون آن، مانند یک نرم افزار خواهند بود که میتوانند بصورت اتوماتیک هرموقع که لازم است اجرا شوند.

برای بسیاری از فعالیت های دیگر و احساسات، چنین وضعیتی وجود دارد. اگر کسی شما را اذیت کند، برنامه ی نصب شده خشم و عصبانی شدن بعنوان نتیجه ی آن اجرا خواهد شد و نتیجه رفتاری خواهد بود که ممکن است بعدها از انجام آن افسوس بخورید.

با برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خود با برنامه های جدید و کارآمد، میتوانید بسیاری از مشکلات فعلی موجود در شخصیت خود را اصلاح کنید. فقط مطمئن شوید که ضمیر ناخودآگاه(یا بهتر بگوییم سیستم هدایت خودکار وجود شما !) دارای برنامه هایی است که آنرا قادر کند زندگی شما را بدون هیچ مشکلی کنترل کند.(کاملترین مقاله اختصاصی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خود هیپنوتیزم)

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما میتواند توسط هیپنوتیزم انجام شود. ضمیرناخودآگاه با استفاده از تکرار کردن یادمیگیرد و منطق در آن اثری ندارد ! به همین علت است که شما میتوانید یک نفر را با تکرار مداوم یک جمله قانع کنید.

قوانین ضمیر ناخودآگاه

به منظور اینکه بتوانید از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود به خوبی استفاده کنید،باید اول بدانید که ضمیر ناخودآگاه توسط چه قوانینی مدیریت میشود.

یادگیری این قوانین، به شما اجازه خواهد داد که بهترین استفاده ممکن از ضمیر ناخودآگاه خود را با کمترین تلاش داشته باشید. در مقاله های متنوعی به بررسی این قوانین خواهم پرداخت.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع