همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شماست ! عوامل خارجی چطور ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی میکنند ؟

زمان لازم برای مطالعه : 3 دقیقه و 25 ثانیه

در این مقاله قصد داریم به بررسی این مسئله بپردازیم که چطور رویدادهای گوناگون در زندگی روزمره ، بدون اینکه به آنها آگاه باشید ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی میکنند.

در مقالاتی مانند مقاله ی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چیست ؟شما را با این دو بخش از ذهن انسان آشنا کردیم و به شما گفتیم که این دو بخش چه ویژگیهایی دارند.به‌طور خلاصه هر فرآیندی که خارج از توجه و هوشیاری شما در ذهنتان رخ می‌دهد توسط ضمیر ناخودآگاه انجام می‌شود .همچنین ضمیر ناخودآگاه مدیریت تمام احساساتی که تجربه می‌کنید را بر عهده دارد .در اوقاتی که به یکباره بدون اینکه دلیل آنرا بدانید ، احساسی درون شما آغاز می‌شود ، باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه مسئول تولید این حس بوده است .

اما دقیقاً چه چیزهایی ضمیر ناخودآگاه را برنامه‌ریزی می‌کنند ؟ با ادامه این مقاله همراه باشید .

همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه شماست

همه رویدادها و جزییاتی که در زندگی روزمره خود تجربه می‌کنید تماماً در حال برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه شما هستند.برخی از این موارد عبارتند از:

 1. دوستان شما (به همراه همه ویژگیهای آنها ، حتی اینکه حین دست دادن با شما چقدر دست شما را فشار میدهند !)
 2. خانواده شما و ویژگیهای آنها
 3. محیطی که در آن زندگی می‌کنید
 4. لباس‌هایی که می‌پوشید و همه جزییات آن(رنگ ، بافت و…)
 5. طوری که قدم بر می‌دارید و راه می‌روید
 6. نوشیدنی هایی که در طول روز مصرف میکنید و همه ویژگیهای آنها(گرم،سرد،تلخ یا شیرین بودن و…)
 7. آهنگهایی که در زندگی روزمره گوش میکنید
 8. لباسهایی که در تنهایی و خلوت خود میپوشید !(حتی اگر در تنهایی خود که فکر میکنید ظاهرا اهمیتی ندارد ، لباس پاره و نامناسبی میپوشید ، این مساله روی ضمیر ناخودآگاه شما تاثیر میگذارد !)
 9. طوری که میخوابید
 10. اینکه سر آزمون تقلب میکنید یا خودتان منبع هستید و دیگران از روی شما تقلب میکنند !
 11. نحوه نشستن شما
 12. اینکه خانواده شما چگونه به شما نگاه میکنند ، چقدر نگاه میکنند ، اینکه دوستان شما با چه لحنی با شما حرف میزنند ، و….

هدف ما از بیان نکاتی که ذکر شد، این است که دقیقاً به شما آگاهی دهیم که چه طور جزئیاتی که فکر می‌کنید هیچ تأثیری روی ضمیر ناخودآگاه شما ندارند ، آن را برنامه‌ریزی می‌کنند .

گلدانی که در کنار میز کار خود می‌گذارید ، عکس پس زمینه موبایل شما و حتی ظرفی که در آن غذا می‌پذیرید ، همه و همه در حال برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه شما هستند. اما این مسئله چگونه رخ می‌دهد؟

واکنش ذهن در برابر برنامه ریزی شدن چیست ؟

به نظر شما ذهن انسان چه واکنشی نسبت به برنامه ریزی شدن توسط یک عامل خارجی خواهد داشت ؟ اگر تابه‌حال کسی را نصیحت کرده باشید یا قصد تغییر باورها و نگرش یک فرد نسبت به زندگی را داشته باشید احتمالا متوجه شده‌اید که ذهن انسان به شدت نسبت به تغییر مقاومت می‌کند و فقط دوست دارد باورهایی که از قبل دارد را مدام محکم و محکم‌تر کند .به جمله زیر توجه کنید:

ذهن همواره سعی دارد از ضمیر ناخودآگاه ،باورهای آن ، و همه مشخصات مربوط به آن نگهداری کند و از برنامه‌ریزی آنها توسط یک عامل خارجی جلوگیری کند .به همین علت است که وقتی قصد دارید باور یک فرد نسبت به زندگی را تغییر دهید ، با مقاومت زیادی روبرو می‌شوید .بخشی از ذهن که عامل اصلی این مقاومت است و از تغییر ضمیرناخودآگاه جلوگیری میکند ، Critical Factor نامیده میشود.

اما سؤالی که مطرح می‌شود این است :

اگر ذهن انسان این قدر در برابر تغییر مقاومت می‌کند ، چگونه محیط و شرایط به سادگی و در مرور زمان ذهن ما را برنامه‌ریزی می‌کنند ؟

همه چیز هنرمندانه رخ میدهد !

همه عواملی که گفتیم برای برنامه‌ریزی ذهن شما به صورت بسیار هنرمندانه عمل می‌کنند بدین صورت که ابتدا Critical Factor ذهن شما را با تکنیکهایی کنار زده ، و سپس مستقیماً ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی می‌کنند .کنار زدن Critical Factor ، توسط تکنیکهای متعددی انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین آنها مشغول کردن ذهن با چیزی دیگر و سپس ، برنامه ریزی بصورت ضمنی و غیر مستقیم است(Subliminal Messages).به جمله زیر توجه کنید :

وقتی ذهن شما تماماً درگیر با مسئله‌ای دیگر است ، و کاملاً متمرکز روی یک موضوع هستید ، سایر عوامل موجود ساده تر می‌توانند ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی کنند .

آیا جمله‌ بالا را به دقت خواندید؟ در لحظه به لحظه از زندگی روزمره شما ، همه چیز با تکنیک‌های بسیار پیشرفته و قدرتمندی در حال برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه شما است .تبلیغاتی که می‌بینید، آهنگ‌هایی که گوش می‌کنید، افرادی که با آنها معاشرت دارید ، همه و همه با تکنیکهای پیشرفته ی Mind Control ذهن شما را برنامه ریزی میکنند.

با توجه به نکته‌ای که گفتیم، یکی از مهم‌ترین زمانهایی که برنامه‌ریزی ذهن شما درآنها انجام می‌شود ، زمانی است که روی یک مسئله متمرکز هستید .در این صورت ،سایر عوامل که در محیط وجود دارند بسیار ساده تر می‌توانند وارد ذهن شما شده و ضمیر ناخودآگاه شما را تحت تأثیر قرار دهند .بسیاری از افراد دقیقاً در زمان هایی که روی مسئله‌ای دیگری متمرکز هستند و به چیز دیگری فکر می‌کنند و یا در حال انجام کار دیگری هستند ، آهنگی را نیز گوش میکنند.این افراد باید بدانند که این آهنگ و محتوای آن در چنین شرایطی ، به سادگی وارد ضمیر ناخودآگاه شده و آن را برنامه‌ریزی خواهند کرد .وقتی کنار فردی هستید و همه توجه شما روی مسئله‌ای است که درباره آن بحث می‌کنید، حتی نحوه نگاه کردن آن فرد به شما نیز در حال برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه شما برای شکل دادن باورها و احساسات جدید نسبت به آن فرد خواهد بود (مانند عشق !).

مثالی دیگر این است که وقتی یک فرد غریبه به شما نزدیک می‌شود ، دمای محیط ، این که یک لیوان قهوه گرم یا یک نوشیدنی سرد را در دست دارید نیز باعث خواهد شد که ذهن شما نگرش دیگری نسبت به فرد مقابل پیدا کند .زیرا دقیقاً در لحظه‌ای که همه تمرکز ضمیر خودآگاه شما روی صحبت با فرد مقابل است ، ضمیر ناخودآگاه شما گرمی یا سردی لیوانی که در دست دارید را با فرد غریبه‌ی مقابل نسبت میدهد !

یک مثال مهم دیگر این است :

فکر می‌کنید چرا پوشیدن لباس مخصوص به هر کار ،حین انجام آن اهمیت دارد ؟ یکی از علل مهم این مسئله دقیقاً نکته ایی که گفتیم است .وقتی همه توجه شما روی انجام آن کار است ، ضمیر ناخودآگاه شما در حال بررسی شرایط محیطی موجود خواهد بود و تک‌تک چیزهایی که در محیط شما وجود دارند از جمله لباس کار شما ، روی حس شما نسبت به آن کار ، تاثیر خواهند گذاشت و ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی خواهند کرد.همین مساله میتواند انگیزه کاری شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهد.

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که تبلیغات تلویزیونی چه زمانی پخش می‌شوند ؟ دقیقاً در لحظه‌ای که فیلم به اوج خود می‌رسد و همه ذهن شما درگیر با آن بخش از فیلم است ، تبلیغ آغاز شده و بسرعت ضمیر ناخودآگاه شما را بمباران می‌کند .این مسئله نیز دقیقاً با توجه به اصلی که مطرح کردیم، قابل تحلیل است .

بنابراین با توجه به آنچه گفتیم وقت آن رسیده است که زین پس توجه ویژه تری بر روی نکاتی که گفتیم داشته باشید و اجازه ندهید عوامل بیرونی به سادگی ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی کنند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع